Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 9éves lányom már kamaszodhat?

9éves lányom már kamaszodhat?

Figyelt kérdés

Pár hete folyamatosan kötözködik.Minden napos téma a nem ezt akarom felvenni,ne így csináld a hajam,nincs kedvem tanulni,nem akarok lefeküdni stb...

Sokat veszekszünk,kezd megromlani a kapcsolatunk.Mi a helyes viselkedés,vannak alapdolgok amivel nem hagyhatok rá.Büntetés nem jön be,még ő sértődik meg ha letelik a bünti és már gépezhet.Nem gépezik akkor sem,dafte..Mindig azt mondja elrontom a napját...



2012. okt. 11. 14:34
 1/7 anonim válasza:
barátnőm 10 éves lánya menstruál.. igen sajnos :(
2012. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a kiskamaszkorban... Lesz ez még kegyetlenebb is :) és ez nem vígasztalás, hanem tény. De túlélhető.


Jaaj, nagyon nem könnyű ez, mert sokszor legszívesebben szájon vágnám a válaszai miatt... Amikor nekem azt mondta a lányom (13 éves), hogy tönkreteszem a napjait a "mániáimmal" (rend legyen, tanuljon, időben járjon haza) annyit mondta, hogy nagyon sajnállak érte, hogy ilyen gonosz anyukád van, de mivel én vagyok a felnőtt én állítom fel a szabályokat.


Most is csak az a szabály, hogy legyél következetes, amit nem szabad azt akkor sem, ha éppen durcás miatta.

2012. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia.Az én lányom decemberben tölti a 9-et,én inkább azt mondanám tini.A kötözködés sértődékenység nálunk is napi szinten téma.:(

Bár én eléggé karakán,határozott személy vagyok,pici korától megvoltak a határok és a következetesség.Most is ugyan így állok hozzá,csak mostmár nem a nevelésre szoruló kisgyermeket látom benne,hanem egy nagylányt akit a saját ösvényén igyekszek szelíden vezetni.Meghagyom a saját életterét de,bevonom a háztartásba,segít bevásárolni,stb.számára ezek komoly felelősségteljes dolgok,mert ezekkel egyedül bírkózik meg.Nekünk felnőtteknek nem nagy kaland,de nekik igen...kiválaszthatja a ruháját,de figyelnie kell arra,hogy színben,anyagban passzoljanak,megmondhatja milyen hajat készítsek,ha időben felkel,nálunk a tanulás nem gond,szereti,de megesett,hogy nem volt kedve gyakorolni sőt elmismásolta a házit,nekem a hétvégén nem volt kedvem sütit sütni annyit,hogy neki is jusson.A következő héten gőzerővel pótólta be a lemaradást,hogy hétvégén nekem is legyen kedvem..:)Ez még beválik,majd ha ráun a sütire keresek mást amivel sakkban tarthatom.

Veszekedni is szoktunk,ha pl. a szennyese az ágyán hever,ilyenkor elmagyarázom neki;),hogy nem a csicskája vagyok,mivel nem volt a többi között mossa ki magának amit ott hagyott.De ezek csak apróságok és nem rosszabbak,mint amit tőlem elvártak a szüleim.Egyébként még mindig sokat bújik és,ha valami tényleg fáj,akkor kéreckedik még ölbe is.:)

2012. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

9 évem koromtól rendszeresen menstruálok, szóval ez már bőven a kamaszkor :)

Tanácsok: sok türelem, szeretet, de kellő következetesség, máskülönben be fogsz golyózni!

2012. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Bár én fiús anyuka vagyok, és hál Istennek, túl vannak a kamaszkoron, a fentiek mellett azt tudom tanácsolni, hogy ne pöccenj minden ellenkezésre. Ami nem igazán lényeges dolog (ruha, hajviselet stb) hagyd rá. Nem csak azért, mert elég nagy már hozzá, hanem azért is, mert kíméled a saját idegeidet. Nagyon sok türelmet kívánok:) (Én annak idején mondtam a szüleimnek, hogy inkább nevelőotthonba költözök, mert az is jobb lehet, mint otthon. Gondolhatjátok, hogy esett az édesanyámnak. És hányszor eszembejutott, míg a fiúk felnőttek.)
2012. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. 9 év körül van egy ilyen pont, krízis, pár hónapig tart, majd "visszaalszik a prepubertásba, 2-3 évre. [a fent említettek nem általánosak- egyes orvosok a sok(hormonkezelt, baromfi) hús evéssel hozzák összefüggésbe, de mások az civilizációs ártalmakkal stb]. Szerintem, a lefekvésben legyél szigorú, hogy ne fáradtan keljen reggel, a többit hagyd rá. Pár hónap alatt lecsendesül. 9 éves kori "rubikon" - az történik, nagyon felnőttnek érzi magát, tudati fejlődése ott tart: én és a világ- velem szemben:)) (És tényleg, ekkortájt beáll a felnőttkori légzés és szívverés ritmus, pár hónapra. :) Türelem:)
2012. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 14. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!