Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Három - négy gyerek után ne...

Három - négy gyerek után ne járjon semmi? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom volt régen egy ilyen politikai felvetés is. De ebben nem vagyok biztos. Lehet csak barátilag beszélgettünk róla. Kínában is elég jól működik egy gyerekere, bár ott más dolgok miatt, és az egyet én is keveslem.

Rengeteg, főleg falusi környezetben látom, hogy több gyereket vállalnak a semmire. Számomra érthetetlen. Általában ezekből a gyerekekből nem lesz semmi, vagy viszik tovább ezt a létet. Nem gondolom, hogy csak kisebbségi probléma lenne, nem is akarom, hogy annak vegyétek a kérdésem. Inkább szegénységi vagy nem is tudom minek nevezni.

(Nekem két gyerekem van éppen azért mert tudom, hogy a segélyből nem lehet normálisan eltartani a gyerekeket. Pedig mennyivel könnyebb lenne, mint nem dolgozni és az adófizetők pénzéből élni úgy ahogy.)



2012. okt. 11. 12:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
7-es hozzászóló! Lehet nem jól fogalmaztam. De attól még létezik az a probléma amiről írok. Azért írom, hogy nem lesz belőlük "semmi" mert látom, tapasztalom. Az a kislány, akinek még pár éve segélyosztás első napján a kezébe nyomta az apja a chipset, kólát, és hét múlva meg nem volt mit enni, most 17-18 évesen éppúgy mászkál a kezében a gyerekkel. És sír, hogy kicsi gyedet kap, mert nem dolgozott még semmit. Mégis mit vár?
2012. okt. 11. 13:48
 12/17 A kérdező kommentje:
8-as. Nem azt mondtam hogy meg lehet élni belőle, de sokan nem dolgoznak mellette. Max napszámba mennek.
2012. okt. 11. 13:49
 13/17 A kérdező kommentje:

9-es! nem mondtam, hogy ne legyen három gyerek. úgy értettem hogy 3-4 gyerek felett, bár most hogy nézem a nyitókérdése lehet nem jól fogalmaztam.

Annak azért kicsi a valószínűsége, hogy védekezés mellett teherbe esek, annak meg még kisebb, hogy nem veszem észre.

2012. okt. 11. 13:53
 14/17 anonim ***** válasza:
30%

Igenis ne járjon semmi!!! Minek a világra sz.rni annyi kölköt, ha a meglévőknek sincs munkahely! Nekik tán lesz?

Nem attól megy a gazdaság, hanem a termelő munkától! Kevesebb dolgozó, kevessebb állami adminisztráció, kissebb parlament stb! Végül is hatékonyabb a gazdaság! Mert mi van ma? A kevés, 3.5 milliós, termelő munkás látja el a 10 millás népességet! Jól van ez így? NEM!!

2012. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

Most jár:

családi pótlék - 12.200 Ft/hó

családi adókedvezmény - 10.000 Ft/hó

TGyás - (fél évig jár, előző fizukból számolva 70%on) 100.000 Ft/hó egy normál fizunál

Gyed - 23.000 Ft/hó

Egyszeri anyasági támogatás 64.124 Ft


Az egyszeri juttatásokkal szerintem ne is számoljunk egy ilyen több éves projektnél. A rendszeres juttatás, ha nem volt munkád egy-két 10.000 Ft. Ebből nem tudom ki él meg. Le lehet vinni ezt is, de hova? Lassan tényleg nulla lesz. Ebből jól látszik, hogy kamu a gyerekvállalásból meg lehet élni szöveg.

2012. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Csak kijavítanálak hogy a családi pótlék 16ezer gyerekenként 3 vagy annál több gyerek esetén.

De az igaz, hogy ebből nem lehet megélni normálisan. Nem ezt állítottam, hanem hogy vannak akik ezzel próbálkoznak.

Ha szeretnéd látogass meg, bemutatlak pár családnak, aki a képedbe fogja mondani hogy valóban azért szültek.

Valós probléma, nem kitaláció.

Egyébként meg mennyit kellene adni szerinted? Már előttem írták, szerintem is az lenne a megoldás, hogy adóba vonnának le kevesebbet.

2012. okt. 11. 16:48
 17/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem értek egyet. Négyen vagyunk testvérek, úgyhogy biztos elfogult vagyok. Azonban másodikként a testvéreim közül én is most nyertem felvételt a Műegyetemre, nővérem most diplomázott. Igaz, a szüleinknek sincsen anyagi problémája már. Mikor ketten megszülettünk, még volt, de aztán ahogy kicsit is jobbak lettek a körülmények, még két testvérünk született. A szüleim (főleg Apukám), nagyon sokat dolgozott, de emellett minden szabadidejét velünk töltötte, és tőle is, meg Anyukámtól is rengeteg figyelmet kaptunk (azt is meg merem kockáztatni, hogy sokkal többet, mint egy átlagos családban).
2012. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!