Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Három - négy gyerek után ne...

Három - négy gyerek után ne járjon semmi? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom volt régen egy ilyen politikai felvetés is. De ebben nem vagyok biztos. Lehet csak barátilag beszélgettünk róla. Kínában is elég jól működik egy gyerekere, bár ott más dolgok miatt, és az egyet én is keveslem.

Rengeteg, főleg falusi környezetben látom, hogy több gyereket vállalnak a semmire. Számomra érthetetlen. Általában ezekből a gyerekekből nem lesz semmi, vagy viszik tovább ezt a létet. Nem gondolom, hogy csak kisebbségi probléma lenne, nem is akarom, hogy annak vegyétek a kérdésem. Inkább szegénységi vagy nem is tudom minek nevezni.

(Nekem két gyerekem van éppen azért mert tudom, hogy a segélyből nem lehet normálisan eltartani a gyerekeket. Pedig mennyivel könnyebb lenne, mint nem dolgozni és az adófizetők pénzéből élni úgy ahogy.)



2012. okt. 11. 12:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Azért ne csak azt vedd, hogy a gyerekből nem lesz orvos, ügyvéd, prostitult, akkor már nem megy semmire.

Kellenek munkások is, és valaki szeret is két kézzel dolgozni.

Kb. ha öltönyöskből állna a világ, megrendezhetnénk az igazi Éhezők viadalát is akár.

Kellenek az emberek (okosak, hisz gépeket kell irányítaniuk) a földekre, a gyárakba, kórházakba, iskolákba.

Egy takarítót sem kell lenézni, mert ha nem lenne, mind a mocsokban meg a bűzben fetrengenénk.

Normális emberek kellenek. Falusi környezetben meg nem csak cigányok élnek. Nem ártana kimozdulni a nagyvárosból.

2012. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nálunk a három és több gyereket azért támogatja kiemelten az állam (eddig politikai hovatartozástól függetlenül), mert a népesség száma folyamatosan csökken, mint tudjuk, az inaktívak aránya ezzel arányosan nől. Ennek megállítására nincs más mód, mint a születések számát emelni. Kínában pont fordított a helyzet, ott a túlnépesedés miatt támogatják azt a csaláot, amelyik csak egy gyereket nevel.
2012. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem csak az öltönyösök kellene, sőt. A sok egyetem végzett munkanélküli egy másik probléma. SZinte már elvárás a gyerekkel szemben, hogy tovább tanuljon, közben túlképzések vannak, szakmunkás meg alig. A szakképzés hiányosságairól nem is beszélve. Azt azonban nem hiszem, hogy csak azokból lesznek munkások akik ilyen körülmények között nőnek fel. Egyébként neked kellene körbenézned (nem bántásból, de ha bemész egy gyárba nem a putriból ment oda a legtöbb ember)

Vagyok falusi környezetben. Magam is egy kisvárosban élek, és járok le falura nagyszülőkhöz. Tudom, hogy nem cigánysági kérdés csak, ezt le is írtam az indítóba.

2012. okt. 11. 12:45
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy fogy a magyar népesség, de akkor sem hiszem hogy ez lenne a megoldás. Vagy jobban ellenőrizni kellene a segélyezéseket is. Arra fordítani energiát, pénzt hogy az életmódjukon és a látásmódjukon is változtassanak. Akkor lenne értelme.
2012. okt. 11. 12:48
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, 2kezű munkás bárhonnan jöhet. De szerintem aki akar és tud is vállalni gyereket, az tegye. Egyébként is jobb a tudat, ha felnő a gyerekem, valakije mindenképp marad, akire számíthat, ha meghalok (testvér).

Persze én most ezt csak azért mondom, mert én soha meg se imserhettem a bátyám és a szüleim már nem mertek bevállani új gyereket utánam és egyedül nőttem fel. Nem jó érzés, főleg ha a környezetemben mindenkinek van tesója.

2012. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Aki akar és tud! az vállaljon. Ezzel nincs is gond. Nem egykékről beszéltem. 3-4 gyerekről.
2012. okt. 11. 12:57
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Sosem értettem, hogy veszi a bátorságot bárki is arra, hogy megmondja, hány gyerek szülessen, kinek mennyit kell vállalnia. Nem ez okoz szegénységet. Azt meg végképp nem értem, mi alapján mered állítani, hogy "általában ezekből a gyerekekből nem lesz semmi". Miért, Te ki vagy? Vagy szerinted ki számít valaminek?
2012. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

"Vagy jobban ellenőrizni kellene a segélyezéseket is."


- Ja, hogy Te még mindig elhiszed ezt a maszlagot? Akkor elárulom neked: statisztikailag követhető, a népesség mekkora arányban él meg csupán a gyerekek után kapott segélyből. Elárulom: sehol sincsen a sokat hangoztatott számokhoz képest.

2012. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
2 gyereked van... mi van ha véletlenül becsuszik még egy hiába védekeztek? persze tegyük fel hogy későn veszed észre és már nem lehet elvetetni.. 3 gyerek után már nem járna semmi... mit csinálsz, örökbe adod? amugyis egy családban hogy megálljon a népesség csökkenés min 3 gyereknek kellene születnie, hiszen a két gyerek csak a szülőket "helyettesíti" a harmadikkal növekedik a népesség (már ha nem harmadik féltől van)
2012. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Golan Trevize ***** válasza:
100%

én azt mondom, hogy a gyerekek után ne járjon semmi segély/támogatás, csak szja kedvezmény. de az rengeteg, ne annyi, mint most. ezt kell kombinálni a családi adózással.

tehát például egy család, akinek van 3 gyermeke, az egyáltalán ne fizessen szja-t.


természetesen a kedvezményeket nem szüntetném meg (pl. nagcsaládos kedvezmények), de a pénzbeli kifizetéseket igen. a családi pótlékot is.


mondom ezt úgy, hogy jelenleg két gyermekem van, tehát nem a levegőbe beszélek.

2012. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!