Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Pakoljuk ki a...

Mit csináljak? Pakoljuk ki a cuccait?

Figyelt kérdés

Tehát a problémám a következő: A vőlegényem kiadta a lakását egy embernek x ideig, szerződést is kötöttek róla. X idő lejárta után a szerződést nem hosszabbították meg, csak megállapodtak, hogy az ember továbbra is ott fog lakni albérletben. Igen ám csak már 1,5-2 hónapja a fickó nem fizet, állítólag külföldön van, elérni lehetetlen... Egy szóval nem szólt róla, hogy elmegy. Ilyenkor mi a teendő? Kipakolhatom a cuccait, és lecserélhetem a zárat? Végül is papíron már nem lakik ott...

Bocsi, ha rossz kategóriába írtam!


2012. okt. 10. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Vicces, nemrég hallottam hasonló sztorit. Mivel ott fennáll a tartozás is, eladta a főbérlő a cuccait. Persze sok-sok próbálkozás után, hogy elérje az embert. Aztán zárcsere és szia.
2012. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És, ha ilyet csinálok jogilag nem üthetem meg a bokámat??
2012. okt. 10. 08:44
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, a fickó lelépett ez egyértelmű. Nem jelentkezik, tehát nem mutat fizetési hajlandóságot. Nyugodtan kirakhatod a holmijait és zárat cserélhetsz. A szerződés már nem érvényes, a lakás pedig a vőlegényedé. Tiszta sor. A holmikat pedig az elmaradt lakbér helyett hagyta ott, ugye...
2012. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Az én kérdésem csak az lenne, hogy hol van ilyenkore a vőlegényed! Mégis csak ő a férfi, az ő barátjáról van szó, igazán kezébe vehetné a dolgok intézését akárhol is vagy.
2012. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Adjátok le a zsákokat a területileg illetékes rendőrkapitányság főügyeletén, erről jegyzőkönyvet kell felvenniük, és ebből egy példányt kaptok. Innentől nincs ezzel több nyűgötök.


A jegyzőkönyvben legyen benne: hogy lakbérszerződése lejárt, személyes tárgyai itt maradtak, ismeretlen helyre távozott, ezért nem tudjátok kiértesíteni és postán utána küldeni, legyen benne tétellista.


[link]

3. Mit tegyen, ha igazolványt, értékes tárgyat talál?

Törvényi kötelesség a talált tárgyak visszaszolgáltatása, illetőleg hatóságnak történő átadása. Gondoljon arra, mi lenne, ha Ön veszítette volna el azokat a tárgyakat. Önnek is jólesne, ha a becsületes megtaláló visszaszolgáltatná értékeit. Azonosításra alkalmas tárgyak esetében, ahol ismert a tulajdonos (pl.: a táskában találunk egy igazolványt) nem szükséges a hatóságokhoz fordulni, adja át a tulajdonosnak. Ha a tulajdonos nem ismert, a tárgyakat a rendőrség ügyeletén kell leadni, ők intézkednek a jogosult felkutatásáról. Amennyiben ez nem jár sikerrel, úgy a megtaláló igényt tarthat a tárgyakra, azonban a tartási engedélyhez, egyéb előírásokhoz kötött tárgyak esetében annak hiánya kizáró ok lehet. Ha a talált tárgyat nyolc napon belül hatóságnak nem adják le, a tulajdonosnak nem adják át, úgy vélelmezni lehet az eltulajdonítási szándékot és jogtalan elsajátítás vétségének gyanúja miatt a megtaláló személy ellen eljárás indul.

2012. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Nem adhatod el a dolgait, hiszen, ha nincs szerződés, nincs albérlet, következés képpen nincs tartozás sem. Ha hazajön, és azt látja, hogy a dolgait eladtátok, simán feljelentheti a párodat nem csak lopásért, hanem a NAV-nál is, mert nem adózott a bérleti díjból. Nem jó az ilyennel játszani.
2012. okt. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A vőlegényem jelenleg külföldön dolgozik, ezért nem tudja a kezébe venni a dolgok intézését. Nem a barátjáról van szó, a pasas teljesen idegen mindkettőnk számára. Adózni adóztunk a bérleti díjból amíg papíron ott lakott, de mivel mi onnantól kezdve pénzt nem kaptunk az emberkétől, nem tudtunk miből adózni. Tehát, hogy világosabb legyen: Aug.31-ig. volt megkötve a szerződés. Meg lett beszélve, hogy marad még, de erről már szerződés nem lett kötve. Igen ám, de már a szeptemberi, októberi bérleti díjat nem fizette ki. Elment külföldre, de erről sem szól, ezt is a szomszédoktól tudjuk. Azóta nem tudjuk elérni.
2012. okt. 10. 10:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, különösen az 5. válaszolónak, valószínűleg így fogunk cselekedni.
2012. okt. 10. 10:30
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Mi akadályoz meg abban, hogy a cuccait összepakold egy zsákba és bevidd a rendőrségre?
2012. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
ok, én is akkor írtam, mikor te az utolsót.
2012. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!