Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Szerbiáról...

Mi a véleményetek Szerbiáról és a szerb nemzetről?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 22:13
1 2
 11/18 anonim válasza:
56%

Vannak rendesek is, de azok többé kevésbé ki vannak közösítve. A többi többnyire beképzelt és egymaga gyáva. Ezt tapasztalatból mondom, mert miután 15en letámadtak minket, mi 3an voltunk, felismertem egy gyereket -igaz avval előtte se voltam rosszba- akivel kéésőbb többször is öszefutottam és úgymond nyalta a seggemet, havernak szólitott, stb... Szóval egyedül gyávák.

Én nem félek tőlük, nyugodtan járkálok az utcán. Ha betámadnak hát betámadnak, majd igyekszek megvédeni magam és a haverjaim és akkor tiszta lesz a lelkiismeretem. Igaz még csak 16 éves vagyok, lehet később nagyobb bajom is eshet, de hát ez van.

Az lenne a megoldás ha magyarok is összetartanának, csak az a gond hogy szűk baráti körön kivül nem törődnek annyira egymás bajával a magyarok. Én, és ezt komoylan mondom, kiállnák bármelyik ismerősöm mellett.

2010. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak:

Na igen,összetartanak a szerbek. Ennyi a pozitívum náluk!

És te egyébként hol laksz?

2010. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Hát.. én megvok a szerbekkel...a szerbek jobb ,melegebb szívűek,barátságosabbak a magyaroknál... (tisztelet a kivételnek)..Énis magyar vagyok..de Szerbiában lakom
2010. jan. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

12:41, december 20-as válaszához hozzáfűzöm, h a 18 alatti korosztály sokkal rosszab mint a 18 éven felüliek.

Én is Szerbiában lakom [zentán L], nem olyan nagy város, de nem egy olyan diák van csak a mi általánosunkban, aki "veszélyes[?]". És 3 van.

Em nem is összetartóak a szerbek. Ugyanmár...

Én megvagyok velük, akiket ismerek jó fejek, soha egy rossz szót nem szóltak rám, vagy valakire :)

Szal sztem kedvesek, de Belgrád körül nem így van. Höh. Új Vidéknél is van egy kisebb város, ahol anyum született, ott annyi paraszt van, állandóan szivattak minket mikor ott voltunk :P

2010. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
66%
hát nem éppen a legjobb emberek de összetartanak. kb 1 éve Szabadkán egy nagyobb árúház előtt megkéseltek egy fiút azért mert magyarul beszélt a barátnőjét meg leköpdösték, súlyos állapotban volt de hála istennek felépült (egyépként ismerősünk) szal nem szeretem őket nem vallom magam szerbiainak az osztályomban van egy gyerek magyar de mintha ő lenne a nagy szerb... mondtam neki h menyen le szerbiába és éljen ott! Legszivesebben felmennék Magyarba...
2010. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom velük...A magyarok is tudnak ilyenek lenni a szerbekkel (tisztelet a kivételnek) ... Ők is ugyanígy véleményeznek a magyarokról... Szerintem tök egyformák a magyarokkal, ugyanúgy félnek, és a félelem az erőszakhoz vezet... Én személyszerint azért birom őket, mert akik rendesek azok akkor tényleg nagyon jó fejek, nekem jobbak mint pár magyar ismerősöm... De ez nem jelenti azt, hogy nem birom a magyarokat, csak a szerbeket is meg akarom védeni XD... Ha már szerbiában élek, megéri mind a 2 nemzettel jóban lenni! :D
2010. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én Szerbiában születtem, Pancsován. 5 éves korom óta élek Mo.-n. A rokonaim között vannak szerbek és magyarok is. Szerintem mind a két nép egyformán jó és rossz is. Mindenhol van egy réteg, aki bűnöző, bántalmazza a másikat, rasszista módon viselkedik. Ugyanakkor van egy olyan réteg is, aki szereti a másikat, nem nézi le ezért meg azért...
2011. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Van jo es rossz ember.Szerbek inkabb utnek aztan kerdeznek nem csak csoportosan verekszenek de inkabb bandaznak.Nekem sosem volt kulonosebb gondom veluk.talan amikor 14-15 voltam akkor volt par ilyen nagy SRBIJAAA-s gyerek de ez mind a nevelesuk.Egyik baratom szerb koze sincs a magyarokhoz megis tud magyarul mert vannak magyar baratai.szabadkan pedig szegyen ha azert vernek meg valakit mert magyar mivel vannak ott szep szamban magyarok.magyarok is mennek racot verni szoval nem sok kulonmbseg van.de mindent elviccelnek a szerbek de ha kell osszetartoak. roviden ennyi.
2011. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!