Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek a tízes vagy a húszas...

Nektek a tízes vagy a húszas évek voltak boldogabbak? Melyik korszakotokat tartottátok életetek fénypontjának? Vagy akik most a húszas éveikben vannak, jobb most, mint anno, iskolás korban?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 30-as évek volt a legjobb.
2012. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

16 évesen voltam a toppon. Minden téren. A közösségért is sokkal többet tettem, mint most (kiállítások, koncertek szervezésében vettem részt, önkénteskedtem stb.) Emellett sokkal többet jártam el szórakozni is. Nem volt olyan hétvége, amikor ne lett volna mit csinálnom. Több hobbim volt (többre jutott idő).

Most a tanulás és a munka elveszi minden időmet, nem tudok semmit pluszt adni. Szórakozni sem tudok, mert minimálbér alatt keresek, és albérletben lakok, plusz a suliba is fizetnem kell a tandíjat. Úgy élek, mint egy remete.

2012. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

A 20-as éveim második fele, illetve a 30-as éveim eleje lesz a legjobb időszak, még helyesebben: annak a kezdete :)

Csodálatos vőlegényem és közös otthonunk már van (gyerekkori és tinédzserkori lelki traumák feldolgozva, rossz természetemmel egyre jobban meg tudok küzdeni), most mindkettőnknek a tanulásra kell koncentrálnia, és az anyagi biztonságunk megteremtésére.

2012. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

1986-ban voltam tinédzser (15 éves) Nekem ezek voltak a legszebb időszakaim. Hiszen akkor más világ volt, más volt az élet, más volt fontos. Akkor lettem először szerelmes, és éltem a tinik életét.

Sokszor döntöttem rosszul az életem során. Sajnos 20 évesen is rosszul döntöttem. Anyám alkoholista volt, így 20 évesen azt hittem ha házasságba menekülök, akkor jobb lesz, megszabadulok tőle. Végül is igen, de később jöttem rá, hogy elmehettem volna úgy is, hogy nem egy házasságba és gyerekszülésbe menekülök.

Ezáltal a gondtalan fiatalságnak is vége szakadt..

Ma 40 évesen néha eljátszom a gondolattal hogy milyen jó lenne ha lenne egy kívánságom, akkor azt kívánná, hogy legyen újra 1986. Mindent másképp csinálnék.

2012. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
20-as vége, meg az egész 30-as. És szerintem folytatódni fog a 40-es éveimben is. Hiába, no, egyre jobb leszek. :-DD Neeem, viccet félretéve tényleg így van.
2012. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Összességében egyik sem volt jó, mert nem volt egy igazi családunk, mivel elváltak a szüleim, anyám meg ilyen külsőséges anya, aki sosem foglalkozott a lelkivilágommal, na hagyjuk is ezt. Életem első 10 éve még jó volt, amíg a nagyim élt.

Félénk voltam a kis és a középiskolában is, tehát társak szempontjából sem volt jó egyik sem. Társak szempontjából az egyetemi évektől kezdve tudtam magam jól érezni, tehát ezért a huszas jobb talán.

Most már 30 is jól elmúltam, magammal jól vagyok, és nem vagyok olyan félős sem. Viszont mivel sosincs munkám, rettenetes ez a korszak is. Ha lenne meló, akkor ez lenne a legjobb időszak, de hát nincs.

Talán 40 körül egyszer én is boldog leszek végre?

Még egy kedves társ is kéne hozzá.

34n

2012. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok, jobb mint mikor gyerek voltam.
2012. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy a kérdésbe nem tettem bele a 30-40es éveket is, természetesen arról is lehet mesélni, és belevonni a "listába" :)
2012. okt. 9. 20:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
1995-1999 (8-12 éves korom) bennem ez maradt meg nagyon szépnek.
2012. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Huszonéves vagyok. A általános iskolában se volt rossz, de a legjobb évek gimnáziumban voltak. Akkor még gyerekek is voltunk, elhülyéskedtünk, nevetgéltünk, zenélgetni próbáltunk, dalszövegeket írtunk. El-eljártunk.Még egyéniségek voltak az osztálytársaim és voltak tanárok, akiket érdekelt, hogy mi volt velem. És persze voltak emberek, akikkel jól éreztem magam suliban és azon kívül is. És egy csendes kisvárosban volt a suli. A főiskolás éveket viszont utálom, mióta elkezdődött. A mocskos Bp, zaj, büdös, a felszínes emberek, akik a piáláson kívül semmiről nem tudnak beszélni, a flegma nemtörődöm tanárok. Sztem egyébként a tinédzserévek még izgalmasak, de utána ellaposodik az élet, jönnek az felszínes érdekkapcsolatoké s elbeszélgetni se lehet senkivel mélyebben. Ez van.
2012. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!