Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kellemetlen, ha megérint...

Miért kellemetlen, ha megérintenek az emberek?

Figyelt kérdés

Van olyan akiknél egyáltalán nem zavar ha hozzám ér,sőt még kedvesen is esik,de általánosságban ha valaki végigsimít a karomon,átölel,megpuszilja az arcom,akkor kiráz a hideg és rossz érzésem lesz...Nagyon furcsa ez a dolog.Nem nagyon tudom megérteni mi miért történik.Segítenétek megoldani?

15/L



2012. okt. 1. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van egy privát szférája, aurája ahova akarva-akaratlan nem szereti beengedni az emberek jórészét.
2012. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nem utolsó, ez nem magyarázható ezzel. Én is szenvedek emiatt, és pl. villamoson egyáltalán nem érzem rosszul magam a tömegben, pedig ott akár 8-10 ember is bezsúfolódhat az aurámba. A lényeg, hogy ne érintsenek meg. A legnagyobb gond az, hogy így akaratomon kívül sértek meg másokat.

Barátod volt már? Vele hogy érezted magad ilyen helyzetekben?

19/f

2012. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem még nem volt,de általában a családom és a közeli barátok érintését se nagyon tudom elviselni :/.
2012. okt. 2. 19:46
 4/6 anonim válasza:

Második vagyok.

Na ez nálam annyira a szűk családi kör, hogy konkrétan anyámat is el szoktam tolni magamtól. Ilyenkor meg szokta kérdezni, hogy miért teszem, de hát mit lehet erre válaszolni...

Viszont az tény, hogy ha lenne barátnőm, az ő érintése nem zavarna, sőt...

Más problémáid nincsenek? Úgy értem szocializációs, mennyire vagy társasági ember?

2012. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát van egy kis szociális problémám :/ pszichológushoz is járok.Konkrétan depressziós szorongásos zavarom van...
2012. okt. 3. 19:10
 6/6 anonim válasza:

Második újra

És a pszichológusnak meséltél róla? Ha igen, mit mondott?

Erről a kombinált állapotról eddig még nem hallottam, kicsit utána is néztem, de ez nem volt az esetleges tünetek között. Viszont a családi kapcsolatok romlása igen, aminek lehet köze ezekhez az érzésekhez.

Ha akarsz róla bővebben beszélni, rámírhatsz privátban...

2012. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!