Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Félnem kell egyedül? (lent)

Félnem kell egyedül? (lent)

Figyelt kérdés
kell félnem egyedül pesten? gyakori az egymásba belekötögetés? melyik részeken rosszabb? köszi szépen!

#Pest #félenem
2012. okt. 1. 14:28
 1/9 ava87 ***** válasza:
Inkább a tarhálás gyakori, de azt meg se kell hallani, vagy erélyesen szólni kell, hogy nincs, nem adok. De persze sok minden függ attól, hogy pontosan merre járkálsz. Én még sosem éreztem úgy Pesten, hogy félnem kéne, csak néha már az emberekből volt elegem, amikor egy kirakat megnézése alatt hárman akartak pénzt kérni, na akkor már a negyediket elküldtem melegebb éghajlatra, pedig az szerencsétlen nem is pénzt akart, csak azt akarta megkérdezni, hol van egy telefonfülke - na akkor sűrűn elnézést kértem :)
2012. okt. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Budapesten nemigen kell ilyentől tartani.

Vidéken ez jellemzőbb.

2012. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pesten nem kell félned,mert nagy a tömeg.Persze azért mindig résen kell lenni mindenhol és vannak elég kritikus része,mint pl 8 ker,Örs vezér tere és hasonlók.Inkább a zsebtolvajokra vigyázz.A csöveseket,akik tarhálni jönnek,én mindig elküldöm a búsba.
2012. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Antimod ***** válasza:
A Nyugati Pu. környéke elég rossz hely, a Keleti úgyszintén. Sötétedés után a belváros kietlenebb utcáin figyelj oda, fokozottan igaz ez a 8. kerületre.
2012. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dehogy kell félned.
2012. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vannak jobb és rosszabb részek is. Tömegben biztonságban vagy, így legfeljebb a zsebtolvajokra kell figyelni, és arra, hogy ha valaki leszólít és valami mesével áll elő (pl. pár száz forintot kér vonatjegyre, mondván, hogy ellopták a tárcáját), ne dőlj be neki.

Vannak olyan részek, ahol jobb, ha nem mászkálsz sötétedés után egyedül. A legrosszabb környékeken (pl. 8. kerület belseje, Tűzoltó utca környéke) nappal se mászkálj.

A 8. kerületen kívül más kimondottan kerülendő hely nem nagyon van, néhány külvárosi nyomortelep még, de ilyen helyekre úgysem tervezted, hogy mész, gondolom.

Városon belüli erdőkben, parkokban ne sétálgass soha egyedül.

2012. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! főleg a 7. ker-ről lenne szó. köszi a tanácsokat is!
2012. okt. 1. 16:03
 8/9 ava87 ***** válasza:
Szerintem a 7. kerület nem para, én laktam ott egy időben, és szerettem.
2012. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben köszi:D egyébként mondta valaki hogy vidék rosszabb.. hát nem tudom én vidéken élek,de nem nagyon fordul elő ilyen. persze volt olyan hogy "itt most megállsz. van nálad telefon, pénz?" stb.. de az később le lett rendezve. persze facebookon mindennaposak a beverik a pofám dolgok. rossz szokásom, de bele szoktam szólni dolgokba, gondolom ezért:D csak kíváncsi vagyok hogy bp-n is van-e ilyen és hogy komoly-e:D
2012. okt. 1. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!