Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek külső jegyei miért...

Az emberek külső jegyei miért térnek el jobban az állatokénál?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl. a legtöbb azonos fajtába tartozó kutya ugyanúgy néz ki (más szín esetleg, de egyéb elváltozás nem nagyon van), addig az embereknél ez feltűnőbb, jobban kijött.

2012. szept. 28. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azok az "egyforma" kutyák egymást nagyon jól meg tudják különböztetni kinézet, szag, stb. alapján. Max. nekünk, embereknek egyformák.


Az óceánbiológusok simán megkülönböztetik a neked tök egyforma delfineket, cápákat, bálnákat külső jegyek alapján (hátúszó, farokúszó, foltok a testen, stb.).

2012. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem két fülem van és nem láttam még olyat akinek három van.
2012. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A fajtákat az ember tenyésztette ki,gondos szelekciós munkával,ezért a nagyfokú azonosság!


Az ember esetében mire gondolsz,a nagyrasszok vagy a nagyrasszokon belüli változatok különbözőségeire?

2012. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez is szubjektív. Tudnék neked csak facebook képek alapján összeválogatni 10 fotót 5 különböző kínairól vagy akár négerről, hogy nem tudnád (én sem, ha nem én válogatnám) teljesen hibátlanul összeválogatni az egy emberhez tartozó két képet. A saját rasszon kívül az embernél is "csorbul" valamennyire ez az elmélet.


Ugyanakkor értem, mire akartál kilyukadni, de a fenti példám kivetíthető az összes élőlényre a földön. Ugyanúgy, ahogyan az ember szűkebb körben az ismerőseit kitűnően megkülönbözteti, egy vadidegen ikerpárt hónapokig összekever (holott az ikerpár szülei, ismerősei szerint szemmel látható a különbség), még akkor is, ha egy rasszhoz tartoznak vele, de azért a saját rasszán belül még mindig alacsony hibaszázalékkal dolgozik, egy másik rasszon belül nehezebben működik, de még mindig sikeres, mert egy fajhoz tartoznak. Ugyanígy az állatoknál is kialakult, hogy ők mi alapján különböztetik meg egymást, csak nekünk, egy másik faj képviselőinek laikus szemmel lehetetlennek tűnik, számukra pedig egyértelmű.


Míg egy kutyánál (példánál maradva) olyan szaglószerv fejlődött ki, amiről az ember álmodni sem mer, így náluk elég elsősorban(!) arra támaszkodni, ha fel szeretnék ismerni a másikat, addig az ember a maga orrával itt elveszne. De az ember agya fejlettebb, ha a logikai készséget, memóriát és hasonlókat veszünk alapul, így az ember esetében az segíti az egymás felismerését, hogy a különböző emberek ugyanannyi szemmel, orral, szájjal, füllel, de ezeknek más arányával más "képet" adnak az agy számára. Míg nálunk a testrészek aránya dönt, addig a zebráknál a csíkok olyanok, mint nálunk az arc.

2012. szept. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!