Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok a "drog-gyorsteszt...

Mit szóltok a "drog-gyorsteszthez"? Igazoltatáskor az utakon az alkholszonda mellett egy vattába is bele kell nyalni?

Figyelt kérdés

nagyon durva, remélem ebbe azért még emberjogi ill. adatvédelmi szervezetek bele fognak szólni, eddig csak anonym módon csinéálták, de állítólag rendesen be akaják vezetni ahogyan az alkholszondát. A drognak minősített szerek mellett nyugtatókat, altatókat, antidepresszánsokat is kimutat. Azért megálljon a menet, ha jól tudom az egészégi állapot az egyik legnagyobb és legbizalmasabb "magántitok" jogilag is, azaz sztem ez felháborító. Én meg vagyok döbbenve, bár nálunk ugye semmi nem meglepő már. UNDORÍTÓ

Ti mit szóltok?


2009. aug. 2. 19:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
95%

"A hozzáállások többsége annyira magyar ..... "


Szerintem inkább az a "magyar" hozzáállás hogy a k*csög jogvédők jönnek itt a személyiségi jogokkal. Ez a magyar mentalitás! Amerikában hol látsz olyat hogy egy pedofil vagy gyilkos arcát kitakarják a hírekben? Ott azért többnyire megmutogatják, újságokban is, stb. Nálunk meg kitakarják. Miért? Mert megerőszakolt két 6évest, attólmég nekijogai vannak. Apja f*szát vannak jogai! Ez most pont ugyanolyan: egy drogosnak ne álljon már feljebb!


"de így hogy visszamenőleg egy hete szívott akármit is kimutatja ugyan úgy mintha akkor szívnám, na nem, ez így nem okés. "

Újra leírom: Magyarországon - tilos - a - drogozás. Mért ne mutassa ki vissamenőleg ha szívott valaki? Nem kell szívni, ehhez nem kell lomonoszov diploma hogy rájöjjön valaki!


"Továbbra is kitartok amellett, hogy Kiss József r. főtörzsnek qqurvára semmi köze ahhoz, hogy van-e bennem feszültségoldó mert éppen xar napom volt. "

Elhiheheted hgy speciel őt aztán nagyon érdekli ám az hogy te mit szedsz. Neki ez ugyaolyan munka mint másnak a tanítás. Ő nem ezzel fog otthon felvágni hogy ma miket látott, mert ez őt nem nagyon izgatja!


Érdekes tényleg, nem tudom te milyen gimiben tanítasz, de hogy 90% az azért enyhe túlzás szerintem. De mégha annyi is, a gimisek közül azért nem mindenkinek lehet jogsija sem, tehát nem érinti mind a 90%-ot. Egyébként, aki olyan gyógyszert szed, ami rontja a vezetési képességeit, az oldja meg máshogy -> tömegközelekedés. Vagy alakítsa ki magának a megfelelő életritmust ahhoz,hogy ne kelljen iylenekhez nyúlni. Ha légiirányítók, repülőgép pilóták, és egyéb VALÓBAN stresszes munka végzői megoldják, hogy ne gyógyszerezzék agyon amgukat, akkor nehogymá egy kis pisis gimisnek szüksége legyen antidepresszánsokra, mi stressz érheti, 1-es dolgozatot ír? Atyám!


Nem sértés képpen, de pont te jössz azzal a begyepesedett hamisítatlan magyar jogvédő mentalitással, ami miatt ma itt tartunk, hogy gyakorlatilag minden útszéli vagy drogos embernek jogai vannak.


".. hogy a magánadataim kinek a kezébe kerülnek, de mindez egy diktatúra keretein belül kicsit másképpen értelmezendő."

SAJNOS nincs diktatúra, pedig az egy működő rendszer, nem úgy mint a demokrácia, ahogy láthatjuk. (amúgy nem tudom miből gondolod hogy másokat a te adataid különösebben érdekelnek, mit ér azzal Kovács Béla hogy tudja hogy te altatóval alszol el?)


Kicsit durvára sikerült a megfogalmazás, de a lényeget próbáltam leírni, írhattam volna kétszer iylen hosszan szépen körüljárva, csak nincs értelme!

2009. aug. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
93%
nem tudom, mit vagy úgy felháborodva...mi félnivalód van? merthogy ezen csak az háborodik fel, akinek van mitől tartania a teszt során... nyugtatókat, altatókat melyik hülye vesz be vezetés előtt? ami meg a drogokat illeti, akárhogy betegség, a drog birtoklása már büntethető és nem magánügy....és ahhoz, h valaki használja, bizonyára birtokolta is...legalább így több drogos is lebukik...méghogy betegség....max annál lehet eleve betegség, aki úgy születik, h drogfüggő(mert mondjuk az anyja terhesen is drogozott).... tudod, nem kell az első néhány alkalommal sem drogozni és akkor nem leszel beteg...ha meg beteg vagy, elvonóra menj és ne autókázni
2009. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
93%
tudtommal nem a gimisek ülnek volán mögé....mellesleg elég szégyen, hogy egy ilyen drogpárti ember tanítson gyerekeket....ha megtudnám, hogy az én gyerekemet is tanítod, tuti, kivenném a suliból... menj elvonóra, ha nem akarod, hogy az otthoni spanglira rájöjjenek! mellesleg a munkahelyeden is végezhetnek vérvételes drogtesztet szúrópróbaszerűen....rajtad is, meg a diákokon is... remélem, te hamarosan sorra kerülsz
2009. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
45%

Fejezzük már be ezt a szűklátókörűségre épülő vitát.


Először is egy kis off, a sok idióta miatt:

Van egy rakat ember aki otthon magában néha-néha hétvégente elszív egy spanglit. ÉS? Akkor mi van? Még mindig jobb, mintha részegre inná magát. Beszívva legalább tud kulturáltan viselkedni, és nem lesz tőle agresszív idióta, ráadásúl kevésbé ártalmas az egészségre, mintha sárgaföldig inná magát. Plusz addikciója mellett képes felnevelni normálisan gyerekeket, és képes arra is, hogy rendesen dolgozzon, normális életet éljen. Erre az alkoholisták 90%-a nem képes.


Természetesen vezetni így nem szabad. Sőt, én börtönre ítélném azt, aki beállva füvezik. A gond azzal van, hogy a teszt akkor is pozitív lesz, ha 2 hete szívott az illető utoljára. EZ VISZONT NEM JOGOS.


Nomeg nem csak a drogoknál áll fent ez a probléma, hanem akkor is, ha az illető előírásszerűen szedi pl az antidepresszánsokat. Ha előtte való nap bevesz egy tablettát, akkor a hatás csak 4-5-6 óra. A teszt viszont még másnap is kimutatja. Ez szintén nem jogos, hisz a vezetőt úgy éri retorzió, hogy nem is volt a szer hatása alatt amíg vezetett.

Persze ez vérvételen általában kiderül, de azért a válaszolók többsége belegondolhatna, hogy milyen lehet az amikor nagy dráma történik a családban, kialakul egy komoly depresszió, felkeres egy orvost, hogy segítsen, kap gyógyszert ami HAT IS, direkt figyel, hogy vezetés közben ne legyen a hatása alatt, másnap a rendőr mégis megfogja, és beviszik vérvizsgálatra mind potenciális drogost.


Azért ez elég kellemetlen. De ha még esetleg füvezett is az illető 1 hete... Nem értem miért ne vezethetne!? Jobb mint ha ivott volna a hétvégén, és ugyan legálisan, de másnaposan vezetne..


Ha egy ilyen téma kerül szóba, jó lenne kicsit több szemszögből, globálisan felmérni a helyzetet. S nem demagóg tudatlanság alapján előítéletekkel teli leírni a szapuló véleményeket. Azért vagyunk emberek, mert tudunk gondolkozni, hát használjuk is ki ezt a tehetségünket.

2009. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

01:28-na hát ehhez nem kell komment, "azok a kcsg jogvédők" ... te hülye vagy ember

10:52 - tudod én az a fajta tanár vagyok, akinek a diákok legalább el merik mondani, aztán persze írhatna most olyan is, aki azt állítja, hogy az ő iskolájában ilyen elő se fordul, mert ő meg a fafejűsége miatt egyáltalán nincs semmilyen kacsolatban a diákokkal. Melyik a jobb szted ? Én azért valahogy így szimpatikusabb vagyok maganmnak :-) És szeretném a továbbiakban is, hogy elmondjanak nekem mindent a diákok, mert megbíznak bennem, de tudod ezt ki kell úgymond érdemelni, és a diák sem hülye, azonnal lekapja valakiről ki az akivel lehet és ki az akivel nem lehet nyíltan, őszintén beszélni. És azért mert nem beszél, attól még ugyan úgy ott van ám a probléma, szóval ne ringasd magad illúziókban!

Ja meg méghogy nem járnak kocsival? Jó hát hidd ezt, elárulom neked már a harmadikosok nagy része is kocsival jár, ja hogy némelyiknek nincs jogsija ... igen, de ezzel most mit kezdjek? Ismét oda érkezünk, hogy ezt én tudom, meg tudja aki tudja, aztán annyi, nyilván mindenkinek ezt sem kötik az orrára. Én nem tudok mit tenni, gazdagabb családok gyerekei megkapják a kocsit X korukban tök függetlenül attól, hog yvan-e jogsijuk, na most szted valóban nekem el kellene mennem minden családhoz és 1 órát papolnom arról, hogy ez milyen helytelen? Szted cirkuszolnom kellene és a hajamat tépnem minden nap az iskolában hogy ilyet nem szabad? És mit érnék el? Azt, hogy nem mondanak el semmit, de attól még ugyanúgy megy minden tovább természetesen. Sok helyen működik az a homokba dugós politika, na meg is van az eredménye....

Elhiszed nekem, hogy így sokkal nagyobb szavam van közöttük mint az olyan kollegának aki naponta agyvérzést kap mert kicsinálják csak azzal is, ha egyszerűen őszinték vele? Max körbe röhögik a háta mögött, na ennyi az összes eredmény amit el lehet érni az olyan mentalitással amit te javasolsz.

11:29 - ne is próbálkozz, mint látod az emberek döntő többsége nem képes gondolkodásra, tehát ez hiú ábránd nálunk


És amit szintén nem képesek felfogni, ez a kérdés nem fekete-fehér, pontosan ahogyan 11:29 leírta ....

2009. aug. 3. 12:12
 26/36 A kérdező kommentje:

Na megfejelem a felháborodást pár ember agyában:


Ismerek olyan rohammentő-sofőrt, aki 20 éve szirénázgat naponta balesetmentesen, és lám, szed feszültségoldót is és antidepresszánst is évek óta.


A helyzet az, hogy ezeknek a szereknek nagyrészt csak kezdetben van ill. lehet (!!!) enyhe bódító hatása, aztán ha kialakul egy állandó vérszint, a szervezet úgymond megszokja, már semmilyen befolyásoló hatása nincs. Nehéz felfogni tudom, attól ez még így van.

2009. aug. 3. 12:21
 27/36 A kérdező kommentje:

"".. hogy a magánadataim kinek a kezébe kerülnek, de mindez egy diktatúra keretein belül kicsit másképpen értelmezendő."

SAJNOS nincs diktatúra, pedig az egy működő rendszer, nem úgy mint a demokrácia, ahogy láthatjuk. "



UGYE AZÉRT NEM EZ A MAI MAGYAR ÁTLAGOS AGYI SZÍNVONAL ??

HALLOD TE EXTRA HÜLYE VAGY KOMOLYAN .....

2009. aug. 3. 12:23
 28/36 anonim ***** válasza:
Hallod, meséld már el légyszives melyik iskolában tanítasz füves mester!
2009. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
91%

A füvezéssel csak az a gond, hogy aki füvezik az egy megbízhatatlan tróger lesz, aki leszarja és cserben hagyja a barátait,majd a végén azt veszi észre, hogy egy barátja sem maradt.


Sajnálom azt, hogy egy ennyire drogpárti ember gyereket tanít, bár ez egyfajta magyarázat arra hogy mért függő valamilyen szinten az iskolád 90%-a.


Az is hülyeség egyébként, hogy a fű kevésbé ártalmas mint a pia, mert sokkal ártalmasabb. a fű sunyi, azt hiszed nem vagy függő, mert csak néhanéha füvezgetsz, de az igazság az hogy nagyon is függő vagy, és aki füvezik az egyszerűen sz*r ember! Sok olyat ismerek aki "nem függő", csak közben leszarja a barátait, és megbízhatatlan. A lényeg az, hogy nyugodtan kimutatható lehet a fű rutinellenőrzéskor.

2009. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

ez megint baromság, és képzeld el drága, én nem szívtam még soha életemben .... na ugye miylen meglepő ??

Annyiban drogpárti vagyok, hogy az illetőnek a magánügye, természetesen viszont nem pártolom, ennyi, de megint jön az, ha úgy csinálok mint aki nem tud róla, akkor már szimpatikus tanár leszek ?

2009. aug. 3. 17:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!