Szeged vagy Debrecen?

Figyelt kérdés
Melyik város jobb úgy általában? Bár tudom ez szubjektív ízlés dolga, de kíváncsi vagyok a véleményekre. Melyik a szebb? Hol több a szórakozási és kultúrális lehetőség? Melyik a tisztább? És főként hol közvetlenebbek és kedvesebbek az emberek úgy általában véve?

2012. szept. 8. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem csodálom,hogy nem kaptál még választ.Ez a két város túl messze van egymástól ahhoz,hogy valaki mindkettőről érdemben tudjon nyilatkozni.Én Debrecenben tanultam.Jól éreztem magam ott,nagyon megszerettem a várost.Szegeden egyszer voltam.Nagyon szép és hangulatos város.Gyönyörű a Tisza.Nagy kérdés,hogy miért érdekel ez téged.Továbbtanulás,vagy letelepedés szempontjából.

Letelepedés szempontjából én inkább Szegedet választanám,mert az északi régiót egyre inkább a kisebbség uralja.

2012. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
SZEGED!
2012. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem kérdés! Fényévekkel jobb minden tekintetben Szeged! Én szegedi vagyok, de pár éve SAJNOS debrecenbe sodort a sorsom!


Debrecenben van a főtér, meg 1-2 környező utca ami még szép és ennyi! Utánna következik Debrecen igazi arca, a végeláthatatlan paneláradat formájában. Fullasztó és koszos hely, egy óriási betontenger. Ami zöld az a nagyerdő, a városban az emlékertnek nevezett játszótér nagyságu platz és a Petőfi térnek nevezett ótvar csöves gyülekezőhelyen kívül nem látsz parkot!


Aztán itt van a "csodák csodája" a nagyállomás! Hát Albániába akarsz utazni, de nincs pénzed csak látogasd meg Debrecen pályaudvarát! 100% tömény balkán! A lényeg az, hogy szuperstadionra van pénz, de az nem gond, hogy egy idegen utazó, ezt látja meg elősször a vonatról leszállva Debrecenből (bár ha belegondolok jól reprezentálja a várost).


Szórakozási lehetőség? Hmm.. techno az van minden mennyiségben (white angel, deep, cool, kikötő, kazánház, stb.) Azon kívül túl nagy kultúrális színvonalra ne számíts. Alter helynek ott a roncs, azon kívül meg hát... kb. ennyi! Néha, elő-elő fordul egy-egy ízlésesebb kiállítás, főleg a Kölcsey-ben, de nem bővelkedik a város művészetben sem, legalábbis Szegedhez képest a béka feneke alatt van.


Tisztaság? Debrecennek szaga van! Ha leszállsz a vonatról rögtön érezni fogod, a városra kifejezetten jellemző, por és felhevült vasbeton aromájának az egyvelegét. Koszos, poros város, tele hajléktalanokkal és egyre több rétiniggerrel (a nagyállomás környékét úgy este 10 után nagy ívben kerüld el)!


És hát az emberek! Nem világpolgárok, nem igazi nagyvárosi emberek sőt, tipikusan konzervatív falusiak! Szó szerint lenéznek ha nem vagy fasza, debreceni civisgyerek. Spontán mosolyra ne számíts az utcán, annál inkább gyilkos tekintetekre és poroszosan komoly és komor arcvonásokra. Olyanok, mint az USA déli államaiban, a 50-es, 60-as években a redneck-ek, akik vadásztak a hippikre. Még a fiatalok is olyan karótnyeltek!


Szeged maga a mennyország Debrecenhez képest. Szeged ugyanis már minden téren NAGYVÁROS! Az emberek fogékonyak és nyitottak, mosolyra mosoly a válasz! És bővelkedik látnivalóban, nem csak egy főtere van! Kissé pesties benyomást kelt a város, a rengeteg régi bérpalota, a stílus, a színek, a hangulat! Igazi pezsgő európai város, művészettel és színvonalas szórakozási lehetőségekkel, ahol már sokkal többféle kikapcsólódási lehetőség van a "tucc-tucc" disco-nál.

2012. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Én elég mesze élek mind a kettő várostól, de Szegeden már járta többször is. Az előttem lévővel nem értek egyet. Kizárt dolog, hogy a 200ezer debreceni közül majd mindegyik ilyen lenne. Direkt a rosszat látod. Nincs mosoly az utcán? Ekkora hülyeséget ne írj létszíves. Szegeden is van lerobbant rész, de minden egyes városban a világon van lepukkant rész. Na mindegy létszi, próbálj ne csak rosszat látni. jó? nyakamat teszem rá, ha elmennék hozzád és bemutatnád nekem Debrecent egy csomó jó és szép dolgot látnék.
2012. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem állt szándékomban álltalánosítani! Csupán leírtam a tapasztalatomat a városról, ahol 3 éve élek.


Nyílván nem 210 ezer debreceni ilyen, sőt debreceni barátaim vannak (akik egyébként szintén ki vannak a város miatt) és azt is leírtam, hogy a főtér, a Piac utca és a belőle nyíló pár utca szép.


Amiről írok az az, hogy maga a város arculata, mind esztétikailag, mind társadalmilag borzalmas! Minden helyre, városra, közösségre jellemző, amellett, hogy mindenki egyéniség, egy közös arculat.


Szegeden is vannak akik begyepesedettek és Debrecenben is vannak kozmopoliták, de Szegeden általában sokkal több nyitott, felszabadult és kedves emberrel találkozol mint Debrecenben és ez meghatározza a város összhatását!


Igen, Szegednek is van elhanyagoltabb része, bár én kifejezetten lepukkant "negyedet" nem tudok említeni. Szegednek az óvárosi része sokkal nagyobb, kiépítetebb, nem csak egy térből és egy-két utcából áll, Szegednek a "klasszaikus" része nagyobb arányban foglal el helyet a panelnegyedeknél (a Rókuson kívül nem is nagyon látni a városban panelokat).


Debrecenben ez fordítva van, ott ugyanis sokkal nagyobb arányban osztoznak a város területén a "szocreál építészet remekei". Még a városmag is tele van szürke, panelokkal. Ráadásul rendkívül szmogos város, egy asztmásnak maga a pokol Debrecen. A járdák rendszerint töredezettek és szemetesek, a csövesek mindenhova befurakodnak (Szegeden tizedannyi hajléktalant nem látsz).


Az emberekre visszatérve Debrecen egy civis város, ami a jelenben a Fidesz melletti erős elkötelezettségben nyílvánul meg. A mai napig kiül az itteni emberekre a kispolgári, haladni és elfogadni képtelenek gondolkodás. Emiatt van az, hogy nem egy művészeti fellegvár, sőt a város méretéhez képest teljesen gyér és igénytelen a kultúrális színvonal. Jól mutatkozik ez a fiatalokon. Szegeden rengeteg féle stílusu fiatalt látni, jóval erősebbben képvíselteti magát az underground vonal, sokkal több az art helyek száma is, a "művészpresszók" és kávézók nagyobb arányban vannak jelen. Debrecenben egy hely van, a roncsbár ami alter, ezenkívül lényegében csak disco-val találkozol. Itt a fiatalok silányabbak, érdektelenebbek, ugyanúgy mint maga a felnőtt korosztály is. Sok fiatal stílusa kimerül abban, hogy tetőtöl-talpig DVSC fan szerkókat hord. Itt meg kell hagyni, hogy a lokápatriotizmus erős, de valahogy itt olyan formában van ez jelen, hogy ami nem debreceni az nem szent, irrdatlanul beposhadt a társadalmi légkör.


Summázva, az a furcsa érzése támad az embernek, hogy hiába van egy Szegednél 40 ezer fővel nagyobb városban, mégis falun érzi magát.

2012. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Szegeden is, Debrecenben is éltem. (jelenleg Szegeden). Igazából mind a kettő várost szeretem. Én 6 évig éltem Debrecenben, és olyan 8 éve élek Szegeden. Szerintem mind a két városnak van pozitív és negatív oldala is. Építészetileg Szeged a szebb, ahogy az előttem hozzám szóló írta, több régi épület található itt, és itt van a Tisza is. Mégis. Debrecennek bár a belvárosa régi épületek szempontjából kisebb, azért megvan a maga hangulata. A Nagytemplomot és környékét szeretem. Van egy nagyon hangulatos, és igényes teaháza. A Modemben pedig szerintem volt kulturális élet, a Klinika is jó hely volt régen, meg a Lovarda. A Nagyerdő is ad a város hangulatához, nyáron szerettem ott lenni, lehetett ott is ismerkedni. Az igaz, hogy sok a panel, sajnos. Ez az egyik oka is annak, hogy a város hangulatára is jellemző egyfajta komorság. Abban is van valami, hogy ez a civis, református múlt valahogy rá van telepedve a városra. Viszont ezt általánosítani is hülyeség lenne, mert nagyon sok jófej embert ismerek ott. Underground is van, még foglalt ház is volt egy időben. Szegednek pedig van lepusztult része. Pl az olajbányász tér, cserepes soron van egy nagyon lepusztult utca, meg szerintem Makkosháza, Rókus stb. Az írásommal csak azt akartam megvilágítani, hogy semmi sem fekete és fehér. Mind a kettő település szerintem élhető. Vannak Magyarországon sokkal rosszabb települések is, ahol nagyítóval kell keresni a szépet. Ha nagyon választani kellene Szegedet választanám a több régi épület és a tisza miatt, de Debrecenben is el lehet lenni.
2012. szept. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Waff ***** válasza:
100%

Előző.

Rókus és makkosháza lepukkant rész? Te vagy csökkentlátású vagy,vagy még nemjártál Szegeden.

2013. jan. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Waff:

Mindkettőn sok a panel, én erre írtam.

2013. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A lepusztult szó erős volt valóban, bár a panelok szerintem nem szépek. Bár tény, hogy a felújítás javított az összképen.
2013. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Waff ***** válasza:
80%
Debrecenről nemtudok véleményt mondani mert nem ismerem a várost. De Szeged mellett hadd mondjak még annyit hogy a fentebb említett cserepes soron kívül nincs lerobbant,lepukkant része a városnak. Az hogy rókuson,makkosházán,tarjánban stb. sok a panel,attól még egyáltalán nem lehet aztmondani ezekre a városrészekre hogy lepukkant,még erős rosszindulattal sem. A panelnegyed is lehet mutatós és élhető ha rendezett és felújított na meg nem utolsó sorban tiszta. Magyarországon szerintem Szeged városa ezekben az élen levők között van. Üdv nektek!
2013. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!