Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes kimenni Angliába...

Érdemes kimenni Angliába dolgozni?

Figyelt kérdés
Londonra gondoltam, de nem rendelkezem semmilyen szakmával, csak érettségim van. Viszont az angolt középfokon beszélem. Tehát valami olyan állásra gondoltam, amihez nem kell végzettség: felszolgáló (mondjuk ott kell, de nem mindenhol), konyhai kisegítő, mosogató vagy akár szobalány. Ilyenekre gondoltam. Ha jól vagyok informálva ezekkel meg lehet keresni 250-300 ezret havonta, ami nekem bőven elég lenne, mert tandíjra gyűjtenék. És ha igaz akkor ezekhez a munkákhoz jár ingyen szállás meg napi háromszori étkezés, ami csak előny. Vagy ez nem mindenhol? Légyszíves akinek van tapasztalata az ossza meg, és ha valamiben tévednék, akkor javítson ki! Fontos lenne!
2009. júl. 27. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Anglia mély válságban van, amiből jó esetben 4-5 év alatt fog kilábalni, szóval nem hiszem, hogy még több pincérre vagy szobalányra van szüksége, az eddig Angliában dolgozó külföldi vendégmunkások nagy része már kénytelen volt hazajönni 2008 ősze óta.
2009. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak ugy indulj neki ha nagyon jól beszélsz angolul.Teljesen más ott beszélni angolul mint itt az iskolapadban.Ismerősőm egyetem végzet ledoktorált és mikor kiment nemtudot megszólalni 1 hónap kellet neki és azóta teljesen tud beszélni.Itthon a nyelvtani angolt tanitják ottmeg ugyanugy mint mi a magyart röviditünk,szlenget használunk vannak vidéki tájszólás ott is szóval nehéz lesz beszélhetni még ha itthon profi vagy akkor is.Egy szakma kell hidd el amiből kitudsz indulni.
2009. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
a 2-300 ezer az éppenhogy ott a minimálbér, az árakat is viszonyítsd hozzá.
2009. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
78%
Abban igazad van, hogy meg lehet keresni ennyi pénzt, de számítsd hozzá, hogy minden nagyon drága. Az utazás, az élelmiszerek, a ruhák. Abban én nem bíznék, hogy olyan munkát kapok, ahol a szállást és az étkezést is fizetik. A barátom két hét múlva megy dolgozni Londonba egy évre, de a nővére kint lakik, és már most megvan az állása. Csak úgy menj, ha van ismerősöd. Egyébként nagyot csalódhatsz!!
2009. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sok ismerősöm van kint, felszolgálók, szakácsok... Havonta 100-200-at simán félre raknak + kifizetik a laksá bérleti díját, esznek, szórakoznak és vásárolnak.
2009. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Én és a párom most voltunk februárban és azzal a lendülettel vissza is jöttünk, csak annyi volt a változás, hogy 400 ezer forintot vittünk ki, és nulla ft-tal tértünk haza...

Jól átvágtak minket...

Sajnos a szobalány nem keres jól, alig tud megélni, egyedül még csak egy szobát sem bir fenn tartani, hostelben meg ne is gondolkodj...

én nagyon nagy veszteségekkel tértem haza, mert az itthoni szuper melómat fel kellett áldoznom, és azóta is munkanélküli vagyok. Kapcsolat nélkül nincs esély kinn megélni...

2009. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Ja uccsó voltam, olyannal ne is számolj, h kapsz ingyen szállást, meg kaját, áhhh volt ien valaha, de most már...

Minket az agency-k dobáltak ki az utcára, mondván, h mit akartok itt, menjetek haza.

És a magyarokat felettébb nem szeretik. Fel volt sorolva, belépsénél egy agencybe, hogy milyen nemzetiségű vagyok, és volt ott minden, lengyel, horvát, minden, magyar nem volt, csak olyan volt irva a legvégére, hogy egyéb európai nemzetiség. VICC az egész.

És arról nem is beszélve, hogy most nagyon gáz a közhangulat, az angolok ki vannak akadva sok külföldi bevándorlóra, akik elhappolják a melót előlük. Olyanra meg nem si lehet számolni, hogy irodába felvesznek, mert azokat a helyeket a dirket angoloknak van fenn tartva (tudom, mert próbáltam, és elmondták).

Szal nagy sz@r az egész.

2009. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Én Angliában élek pár éve,és amit előttem sokan írtak az mind igaz...Hiába van neked otthon az iskola miatt középfokú nyelvvizsgád,itt kint csak pislogni fogsz egy darabig.Néha még én sem értem,hogy mit mondanak pedig én itt lakom már...Igaz az is,hogy átszámítva 250.000 forintot lehet keresni ami kb:800 fontnak felel meg..(amiből szintén vannak levonások)A ruha nem olyan vészes.A kaját is ha valaki nem finnyás olcsón meglehet úszni..(igaz el kell felejtened a pizza,kebab,és hamburger rendeléseket mert ezek elég drágák)vagyis marad a tesco áruk...A szállás viszont nem olcsó..Vagy elviseled és bérelsz olyan szobát ahol néha 8-an is laknak veled együtt.Ilyenkor tapasztalod azt,hogy a magyarok többsége nem rak maga után rendet mert sza@ik rá,és a közös hűtőből rendszeresen elfog tűnni az ennivalód amiért te dolgoztál meg.Ilyen esetben heti 65 fontot is elkérnek egy szobáért.A kislakást bérelsz akkor rá fog jönni,hogy a 800 fontod elmegy a szállásra..AMi a lényeg! LONDON piszok DRÁGA város!!!Ott sokkal drágább minden mint vidéken...Írta valaki,hogy sok magyar hazament a válság miatt.Ez is igaz!! Sokan inkább hazamennek,mert otthon legalább nem vagy "keleti bevándorló segédmunkás".Most,hogy sok angol is elvesztette a munkahelyét eléggé feszült a helyzet 1-2 helyen..A válságot itt is lehet érezni,még mi is megérezzük,és én is most ott tartok,hogy hirdetem a szobánkat olcsón,hogy olcsóbban jöjjünk ki...

Szóval itt sincsen kolbászból a kerítés...

2009. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Én 16 éves vagyok, de nekem van egy osztálytársam, aki ilyen angol "b*zi". mindig majmojja öket, álandóan angolt tanul (persze a nyelvtan mert azt hiszi hogy ettől világ a világ) és mindig mondja hogy majd kimegy Angliába dolgozni (hogy most Londonba vagy máshova nem tudom). Kicsit stréber a gyerek, szal ilyen geológus meg hasonló munkát fog tanulni (inkább magolni) és tuti ki fog menni külföldre dolgozni. Engem persze lenéz, hogy én nem szeretem Angliát (drága és koszos egy hely, kivétel persze ahol nem) és nem akarok geológus lenni. MIt tudnék mondani neki, hogy meggyőzzem, nem olyan álomvilág ez ahogy elképzei???
2009. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hát ez akkor nem túl biztató...:S de köszönöm mindenkinek a válaszokat

és én senkit nem szavaztam le (mindenkinek 100%-ot adtam)...tudom nem panaszkodott senki, csak majd ha véletlen látnátok...de egyébként még mindig nem értem miért kell leszavazni a másikat...azt sem tudják nekem ez mennyire hasznos volt...na mindegy...tényleg köszi a válaszokat!!!

2009. júl. 27. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!