Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mennek az emberek olyan...

Miért mennek az emberek olyan szakra egyetemen amivel nem tudnak mit kezdeni?

Figyelt kérdés
Csomószor hallok többnyire bölcsészeket panaszkodni hogy de jó hogy semmit nem tudnak majd kezdeni a diplomájukkal. Erre nem egyetemválasztás előtt kellett volna gondolni?
2012. aug. 27. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Mert nem képesek felfogni hogy a diplomával nem jár munkahely és nincs szükség olyan végzettségre ami a munkaerőpiacon nem hsznos.
2012. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy tudják, panaszkodnak, de mégis oda járnak. És nem csak végzősökről beszélek. Egyik legjobb barátnőm is bölcsész és már mielőtt elkezdődött volna az egyetem is mondta, hogy fogalma sincs mit fog majd vele kezdeni... Ennek mi értelme?
2012. aug. 27. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Mert ez érdekli őket. Nekem is van ilyen barátnőm.
2012. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokakat nem érdekel. Ha érdekelne, nem volna annyi kontár közöttük. Eszméletlen, mennyi alkalmatlan tanár van és pályaelhagyó a bölcsészek között!
2012. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó, és akkor hova menjenek? Mindig a bölcsészekkel jönnek, de van olyan képzés a. mérnökin kívül, ahol a hallgató munkalehetőségre számíthat? Nincs. De a kormány is így gondolkodik: "minek kell annyi bölcsész, legyen mindenki inkább mérnök, vegyük fel a kettes tanulókat is"


Ha annyira a munkaerőpiaci tendenciákat kéne figyelembe venni, akkor be is zárhatna az összes egyetem, mert a munkahelyek többségénél hátrány a diploma! Vannak olyan munkahelyek, ahol egy szükséges rossz, mert kötelező, de máshol nyűg, mert többet kéne fizetni.

2012. aug. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Az a baj, hogy a kétkezi munka, meg a szakmunka teljes mértékben elértéktelenedett...sőt sok esetben le is nézik, aki nem értelmiségi munkát végez.... Ezt kommunikálják le a bánásmóddal, meg a fizetésekkel is... A másik, hogy egyetemekre leginkább is gimnáziumokból mennek, és bizony ott jóformán csak az egyetemre orientálják a diákokat (én legalábbis igy figyeltem meg), amikor beszélnek a továbbtanulásról, a szakma, de még egy gyakorlatias képzés nyújtó főiskola pl.: tanítóképző, egészségügyi... szóba se jön. Mintha egy gimnazistánál szóba se jönne más, mint az egyetem. Nagyon nem is tudják szerintem, hogy lenne más lehetőségük, másrészt beléjük beszélik, hogy ciki lenne a szakmát választani... Innentől pedig aki nem valami okos, az elmegy bölcsésznek, mert tudja magáról, hogy egy mérnöki szakot nem is tudna elvégezni, hiába kell sok esetben kevesebb pont mérnökire, mint bölcsészetre. A másik megfigyelésem, hogy a lányoknál igazából muszáj is valamilyen szinten egyetemre menni, főleg, ha már a családja is egyetemet végzett... Egy férfi tanulhat olyan szakmát, amivel jól kereshet, beindithat saját vállalkozást stb, a női szakmákkal nincs így. Másrészt ha egy férfinek nincs végzettsége, még mindig el tud menni nehéz fizikai munkát végezni, de egy nő nem tud... Egy nőnek muszáj, hogy valami végzettsége legyen... és bizony, ha korábban érettségit adó gimnáziumba járt (mindenki tudja, hogy érettségivel az ember akár ki is törölheti...), akkor bizony nincs más utána már mint az egyetem. Ha éppen a bölcsészethez van elég esze, akkor az... Harmadik megfigyelés: sokan lusták 18-19 évesen elállni dolgozni, természetesnek veszik, hogy a szüleik segitik, tanittatják őket, igy beiratkoznak oda, és kitolják ezzel a tini éveket, hiszen addig se kell dolgozni, családot alapítani, háztartást vezetni. Olyan lányt is ismerek, aki pl bölcsészetre jár, de meg is mondta,hogy tisztában van vele, hogy 0 az elhelyezkedési esélye, sőt nem is akar dolgozni vele... ő férjet keres az egyetemen... lehet vicces, kicsit szánalmas is, de hát ez van... A lány családja diplomás, úgy érezte náluk ez egy családi elvárás, hogy neki is legyen. Mostmár elvárja a leendő férjétől, hogy annak is diplomája legyen. Azért ment a bölcsészetre, mert nem érdekelte semmi és tudta, hogy a btk-t különösebb probléma nélkül elvégzi majd. Persze nem bölcsész párt akar maga mellé, mert azokról hamar kiderült számára, hogy teljesen életképtelenek... eljár közgázos, jogi meg mérnöki karosoknak szervezett bulikba, ott ismerkedik. Később nem akar dolgozni, azt vallja őt kielégíteni a háztartásvezetés, viszont kell neki egy kidfejezetten diplomás férj, aki eltartja...
2012. aug. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Mert beállt az ország a diplomagyártásra. Mindenki diplomát akar és a kutyát sem érdekli, hogy kétkezi dolgozó ember már nem is lesz. De nem baj, mert jobb otthon ülni 3 diplomával és sírni, mint dolgozni valahol egy érettségivel...
2012. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Az alapproblémát a "sírós bölcsészek" hozzáállásában látom, nem pedig a szakban. Máshol is örök hiba, de a bölcsészkaron végképp életveszélyes hozzáállás, h "csak" tanulásra használják az egyetemet. Eleve csak úgy szabad elkezdeni, ha az embernek konkrét terve van, h mit szeretne magával kezdeni, és azt is tudja, h ezt hogyan lehet megvalósítani. Már az első évtől folyamatosan figyelni kell a kínálkozó lehetőségeket, kiépíteni egyetemen belül, és lehetőleg azon kívül is egy kapcsolatrendszert, és természetesen mindig naprakésznek kell lenni a tanulásban, nem elég csak a vizsgákra felkészülni.

Teperni kell mint állat, nem pedig ajvékolni, akkor bölcsészként is talpon lehet maradni.

2012. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!