Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen kupálódunk ki, vagy...

Egyetemen kupálódunk ki, vagy illene már alapból művelten kezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Bevallom, én csak a rövidebb kötelezőket olvastam el, és sok minden kiszóródott a fejemből, miután megírtam egy-egy dolgozatot.

Arra lennék kíváncsi, amikor elkezdtétek az egyetemet, mennyire voltatok megelégedve a műveltségetekkel/mennyit tudtatok már kezdő gólyaként?


2012. aug. 1. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokat tudtam már, OKTV-n első tízben voltam.
2012. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Elhiheted, egyetemen sokaknak annyi eszük nincs, mint egy madárnak (volt "szerencsém" ilyen emberekhez). Az, hogy sokat felejtettél, mellékes. Én azt mondom, hogy inkább az az időszak számít amikor ott vagy. :) A középiskola sétagalopp az egyetemhez képest.
2012. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lexikai tudásod szabja meg a műveltséged.
2012. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egyetemre nem kiborgok járnak. Ők is felejtenek. Meg esetleg olyan jött szóba, hogy milyen volt a bankett vagy melyik évben érettségizett. Senki nem fogja tőled megkérdezni, hogy Szia én Kovács János vagyok téged, hogy hívnak és egyébként te tudod, hogy az Arany emberbe mi volt a kutya neve.
2012. aug. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ühüm, értem. Eltét jelöltem, és aggódom, hogy oda ,,kiborgok" járnak, azt hallottam, sokan el vannak szállva már annyitól attól, hogy oda járnak. Talán a tanárok is ilyenek ott? Szóval nincs ilyen teszteljük-a-diák-tudását-mindenki-előtt-hátha-beégeti-magát dolog, ugye?
2012. aug. 1. 23:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni. Nekem volt egy csoport társam aki kérdezte, hogy hova jártam suliba. Mondta neki, hogy egy szakképzőbe, teljesen ki volt tőle. Na ő már első év végén annyiból csúszót, hogy inkább abba hagyta. Én meg befejeztem. Sokan okoskodnak, mert az hiszik, hogy nagy cucc egy gimiből egyetemre kerülni. Pedig mindenki ugyan azt az érettségit írta és neked is ugyan olyan jó lett hisz te is ott vagy mit ő.
2012. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is szakközépbe jártam, ráadásul kertészetibe. :D Remélem, nem fogom ott magam ufónautának érezni.
2012. aug. 1. 23:25
 8/10 anonim ***** válasza:

ha ez megnyugtat én egy darab kötelezőt sem olvastam el (sőt kb kettőt kezdtem el összesen olvasni) mégis jó egyetemre járok és nem is rúgtak még ki. :)

a tudást amit magadra szedsz szerintem kis százalékban kapod az iskolától, inkább a magánéletben önszorgalomból tudod művelni magadat

2012. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gólyatábor után (már ha mész) minden gimis tudásod törlődni fog...
2012. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gimiből úgy jöttem el, hogy pro voltam matekból (felsőbb matematika is), infóból, és úgy általában elégedett voltam az intellektusommal... Aztán egy kevésbé jó fősuliba kerültem, mert én marha, nem adtam be a Pécsi közgázra, pedig a pontom elég lett volna. Ott sajnos nem igazán volt olyan társaság, akikkel magasabb röptű beszélgetéseket tudtam volna folytatni... Mostanában talán javul a helyzet.


Az egyetemen, bár a neve valami földöntúli dolgot sugall, már nem igen bővül az általános műveltséged. 3-5 éven keresztül kizárólag adott területtel foglalkoztok majd. Én azért próbálok olvasgatni, fórumozni, a párom építésznek tanul, nagyon okos, vele is jókat beszélgetünk... Szóval csak rajtad múlik, hogy mennyire tudod karban tartani az elmédet.

2012. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!