Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért alakult ez így ki a...

Anonymus123456 kérdése:

Miért alakult ez így ki a társadalomban?

Figyelt kérdés

A mai társadalomban az az elfogadott és normális, ha nem értelmes dolgokról beszélnek az emberek. Gondolok én más emberek pletykálására, rágalmazására, amolyan "Láttad azt a csajt a facebookon?"témákról való beszélgetésre. Ha viszont már kicsit értelmesebb dolgokról beszélnek bizonyos emberek, akkor megpróbálják lealacsonyítani őket, alacsonyrendűnek nevezik őket, holott ők is ugyanolyan normális emberek, nem vonulnak el, csak vágynak egy kicsit másról is beszélni, kicsit megállni, és belegondolni a dolgokba.


Tehát, nem értem mi az oka annak, hogy ez így alakult.



2012. aug. 21. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek primitívek.
2012. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem igaz, kedves kérdező, általánosítasz. Én még nem találkoztam olyan emberrel, akivel ne lehetne komolyabb, elgondolkodtató témákról beszélgetni. Sok olyannal találkoztam viszont, akivel csak kettesben lehet, amint feltűnik valaki más a színen, rögtön felvesznek egy pózt, álarcot, és akkor megszakadt az értelmes beszélgetés fonala. Olyan is sok van viszont, akikkel társaságban is lehet ilyenekről beszélgetni. Ne légy előítéletes. Mi pl. mostanában nagyon sokat járunk össze bátyámékkal, pedig sosem voltunk egy hullámhosszon, mert amikor én kicsi voltam, akkor is mindig neki volt igaza (12 évvel idősebb tőlem), sosem engedte a kicsit nyerni semmiben, mindig vitatkoztunk valamin. Később aztán meg kéthetente egyszer láttam, mert sokat dolgozott. Utána ilyen jól kijövős, ha összejövünk beszélgetős, de egymás társaságát nem keresős kapcsolatunk lett, nemrég azonban egy komoly balesete volt, és miután hazakerült a kórházból, napi szinten jártam át hozzá segíteni a ház körül, főzni, etetni, és közben sokat beszélgettünk, ahogy este a párjával is, amikor hazaért. Mostmár egészséges, de sokat járunk össze négyesben a párjainkkal, mert ez a kis baleset pl. közelebb hozott. Előtte pedig talán ő sem gondolta volna, hogy velünk is lehet értelmesen beszélgetni... add meg az esélyt mindenkinek. Néha azért a pletyka sem árt, de ha csak az van, az baj. Viszont nem hallod gondolom egyetlen embernek a gondolatait, beszélgetéseit sem a nap 24 órájában.
2012. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, az emberek többsége 1-1 emberrel tud ilyesmiről beszélni, de nagyobb társaságban csak ezek a semmitérő/semmitmondó/unalmas szövegek mennek.

Ez az egyik oka, hogy utálom a tömegeket.

A tömegek az értékeket mindig rossz dolognak próbálják beállítani.

2012. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valóban általánosítottam, ami nem szép dolog. Én leginkább arra értettem, hogy pl. kezdeményezek valakivel/valakikkel egy értelmesebb beszélgetést, akkor szembekacag(nak), meg ilyenek. S ha pl. leülök beszélgetni egy értelmes emberrel kettesben, akkor minden jó, de amikor nem vagyok azzal az emberrel, akkor a másikok rögtön jönnek azzal, hogy az a bizonyos ember, akivel beszéltem, hülye, ne foglalkozzak vele, sznob, meg ilyeneket mondanak rá..Na ezt nagyon bírom utálni.:(
2012. aug. 21. 09:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle ember van, lehet, hogy nem a megfelelő társaságban keresed a beszélgetést. Van ilyen is, bár döntően az indítástól függ. Vagy korábbi kapcsolatból származó ismeretektől.

Döntő többségben mindenkivel lehet beszélgetni "értelmesen", lehet viszont, hogy ennek a szintje a te igényeidnél alacsonyabb. A pletykálást pedig, ha nem kívánod, le lehet állítani finom eszközökkel.

2012. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

részben a technika hatására egy új típusú (emberalatti szintű) kollektivitás alakul ki


akiben van erő és tartás, az nem süllyed el ezen süllyesztő impulzusok hatására


Zbigniew Brzezinsky azt mondta, hogy "el fog jönni az idó, amikor az emberek nagy többsége egyetlen önálló gondolatra sem lesz képes"


egy új típusú emberalatti-szintű (ál)kollektivitás


ez egyébként a teokratikus papi államideál is (egy szűk körű kissebbség uralma a békés-birka többség felett)


Nincsen semmi új a nap alatt .. ami jön, az már régen is megvolt...

2012. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a facebook és a netes játékok az oka. megbutulnak az emberek, ha a neten élik az életküket. ez elég szomorú.
2012. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a túlzott internethasználat és a rengeteg tv-zés az oka (persze nem a discovery és a többi tudományos csatorna hanem a tv2 és rtlklub), a reklámok is befolyásolják főleg a gyerekek gondolkodásmódját.
2012. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ezt én is észrevettem. Az emberek 80%-ának nincsenek önálló gondolatai. Vagy a semmiről beszélnek, vagy másokat/más dolgokat/helyzeteket fikáznak,panaszkodnak(ezt órákon keresztül tudják), semmi alkotni valóról nem tudnak beszélni,újdonságot, építő jellegűt kitalálni, fingjuk sincs hozzá hogyan kellene vagy amit mondanak csak azért mondják, mert valakitől hallották aki "megbízható"(Általában Dr. XYZ a rádióban).

Nincs önálló gondolkodásuk, biodroidok. Tökéletes munkaerő, az elit eltartására.


Nagyon kevés ember képes önálló gondolkodásra. Ők a tudósok, az üzletemberek, a bankárok és a politikusok tanácsadói.

Lehet utálni a válaszom, de így igaz. A legokosabb emberek a leggazdagabbak.

Minél többet tudsz, annál haramabb jössz rá hogy egy csomó dolog nem az aminek látszik és rengeteg "normális, természetes" dolog valójában gondosan megtervezett azért, hogy ne lógj ki a tömegből és a legszánalmasabb az egészben, hogy ezeket a dolgokat maga a többség, a biorobotok alkotják és tartják fenn, nem a 'láthatatlan' világuralomra törő elit.

2012. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhonnan csak a hülyeség dől. A buta, tájékozatlan és agymosott emberek, számukra fontosnak tartott dolgokról beszélnek. Sokkal könnyebb irányítani a buta csordát, mint azt, akik átlátnak a felszínes hülyeségeken. Az a kevés aki rájön h ez mennyire rossz, háttérbe van szorítva, hiszen kisebbségben vannak.
2012. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!