Miért alakult ki ez?

Figyelt kérdés

Én falusi vagyok, itt az a jellemző, hogy mindenkinek van saját háza, nagy kerttel, amit így vagy úgy (hitelből, szülői segítséggel, vagy önerőből) de kifizetett/felépített.

Emellett Budapesten (és biztosan sok más nagyvárosban) azt látom, hogy egy átlagos család, átlagos fizetés mellett sem tud/tudott saját lakást venni, albérletben éli le az életét...

Miért van az, hogy a vidékieknek ennyivel jobb a helyzetük?


Nyilván nem mindenkire vonatkozik a kérdés, én csak a saját környezetemben látom ezt.


2012. jún. 27. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudod te, hogy pl. Budapesten mennyibe kerül egy ingatlan? Én alapból egy vidéki kisvárosban élek, ott már nagy családi házat kapsz annyiért, amiért itt egy lakást.
2012. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont ez az, vidékieknek van pénzük egy házra, Bp-ieknek nincs? Ugyan annyiba kerül.
2012. jún. 27. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az első válaszoló pont azt mondja, hogy a Budapesti ingatlanok sokkal drágábbak, mint a vidékiek, és amíg ott egy egész kertes házat lehet venni bizonyos összegért, azért itt néhol még lakást sem.
2012. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Barátom pesti, kis lakásuk van, 12 millióra értékelték fel pár hónapja, albérlet.

Haverja, szintén albérlet, kis lakás, kb ugyan ennyit érhet.

Barátnőmék most költöztek fel Bp-re vidékről, a vidéki házat el kellett adniuk, 20 millióért, a lakásukat 15-ért vehetnék meg, de egyelőre bérlik.

A mi házunk 25 milliót ér, amikor építették, akkor is többe került, mint egy pesti lakás.

2012. jún. 27. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:
azt érted, hogy mi a különbség a vidéki ház és a pesti lakás között? a lakás nem ház.
2012. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!