Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor hagy alább a Facebook...

Mikor hagy alább a Facebook őrület?

Figyelt kérdés

Mindenhol látom a kis F lógót, még az iskola plakátjain is ott van, hogy lájkolj minket Facebookon!!! Nagyon idegesít, függővé tesz egy csomó embert, és sokan észre sem veszik. Most komolyan, mi a jó abban, hogy van egy oldal, ahol több millió ember adatai vannak nyilvántartva, és az emberek a saját hülyeségeikkel idegesítik a többi embert?

Bocsánat a kirohanásomért, sajnos én is függő vagyok, és már nagyon elegem van belőle!!


2012. aug. 18. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szállj le róla, ez ilyen egyszerű.
2012. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Öcsém... Túl hosszú a szünet, vagy mi bajod? :)
2012. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
remélem nemsokára mert qrvára gáz ami ott folyik főleg az én korosztályomban (tizenéves). én is használom nem arról van szó, de szánalmas amit egy-két ember művel ott. ja meg tegnap láttam a híradóban, hogy valami fiatal anyukát pedofilitás terjesztése miatt vádolják, mert megosztott a facebookon valami pedofil tartalmú képet, ami mellé odaírta azt, hogy ez milyen szörnyű vagy valami ilyesmit, tehát nyilván nem tetszett neki, hanem szörnyülködött rajta, de mivel megosztotta ezért ez terjesztésnek számít... na jó gondolom nem lesz semmi belőle, de akkor is szánalmas dolog, hogy megtörténhet ilyen. egyébként te hány éves vagy?
2012. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

16. Régebben már próbáltam kitörölni, de persze van ez a hülye egy hetes izé, hogyha mégis meggondolnád magad, akkor be tudj lépni. Én hülye meg természetesen beléptem, és az utóbbi időben iszonyatosan függő lettem.

De most elhatároztam, hogy holnaptól legalább egy hétig be sem kapcsolom a gépet, mert már baromira elegem van az egészből... Szeretnék több időt tölteni kint a természetben, nem itt poshadni a monitor előtt. Nincs is semmi értelme.

2012. aug. 18. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudni kéne a helyén kezelni a dolgot. A Facebook egy eszköz, ennyi. Úgy lett megalkotva, hogy a legtöbb felhasználó számára kényelmesen használható legyen, ezért népszerű, de a lényeg a tartalom. Az pedig nem a Facebookon múlik, hanem azokon az embereken, akik az oldalon az ismerőseid, illetve az egyéb követett oldalakon, amik számodra érdekesek.

Egy iskola, cég, vagy rendezvény nem azért "kéri", hogy lájkold őket a Facebookon, mert az akkora királyság, hanem azért, mert nekik az egy reklámfelület, ahol sokan sok időt töltenek el, ők pedig gyorsan és egyszerűen tudnak új információkat eljuttatni azokhoz, akiket ez érint vagy érdekel.

Mondok egy példát:

Így a nyár végén több dologban is érdekelt voltam/vagyok. Egyrészt egyetemre járok, másrészt vannak ugye a barátaim, plusz dolgoztam is. Ebből adódóan fontos volt, hogy hol mi a helyzet. Nekem nagyon jó volt, hogy nem kellett sok különböző helyről begyűjtenem az infókat, elég volt csak a Facebookot néznem, mert az is megjelent, hogy végre valahára véglegesítették, hogy mikor lesz a kurzusfelvétel, meg az is, hogy a nyári melómhoz milyen papírokat kell elintéznem, hogyan jutok el a munkavégzés helyére és kikkel fogok együtt dolgozni, kikkel lehetne együtt utazni, eközben azt is láttam, hogy az egyik baráti társaságom mikorra tervez egy közös kiruccanást, a másik társaságom mit csinál, szóval egyszerűen sokkal könnyebb volt szervezni a dolgaimat, mert minden egy helyen van.


De persze mindjárt más lenne a helyzet, ha olyanokkal venném körbe magam, akik csak baromságokat írogatnak ki, és ezzel lenne tele a falam. Nem mintha ne lenne ilyen ismerősöm, de szerencsére tudom kezelni a beállításokat, így az ő frissítései nálam nem jelennek meg. Ennyi a titok :)

2012. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia Kerdezo!


Sajnos nemcsak a tizeneveseknel van ez a buta facebook hobort, hanem minden korosztalynal. Hanyszor hallom a kornyezetemben, hogy igy facebook meg ugy facebook, ha valaki keszit fenykepet a telojaval, az ismerose azonnal mondja neki, hogy "toltsd fel gyorsan facebookra" es hasonlo aprosagok. A legmegdobbentobb pedig az, hogy ezeket nem gyerekektol hallom, hanem felnott emberektol.


Nekem is volt facebookom kb. masfel evig, de 2010 oszen letoroltem magam. Azota sem hianyzik, mivel en elpocsekolt idonek veszem azt, amit rajta toltunk. Miota toroltem magam, sokkal tobb idot forditok a tanulasra, barataimra, csaladtagjaimra, gyonyoru szepirodalmi regenyeket olvasok, amiket en hasznos kikapcsolodasnak tartok a facebookkal ellentetben, sokkal tobbet sportolok, mozgok stb.


Johetnek nekem az emberek azzal a buta ervvel, hogy a facebook segit kapcsolatot teremteni a reg nem latott ismeroseinkel. Ez csak egy buta teveszme. En facebook nelkul is remekul tudom tartani a kapcsolatot a szereteimmel. 10 eve meg nem volt facebook. El sem tudom kepzelni, hogy hogy maradhatott fent az emberiseg :). (Ironia).


En nem mondom, hogy rossz dolog a facebook. Csak sajnos az emberek tulzasba vittek a dolgot, igy keptelen vagyok komolyan tekinteni a dologra. Sokan inkabb elnek a facebook vilagaban, tobb szaz ismerosre szert teve, mig a valosagban mar hetek ota nem beszeltek a legjobb baratjukkal (ha egyaltalan van nekik).


Ide jutottunk sajnos, el lehet ezen gondolkozni. Fogalmam sincs mi folyik a facebook vilagaban, de amint latom/olvasom, nagyon eltulozzak a dolgokat ott es gyanitom, hogy a jovoben ez csak rosszabb lesz.


Szep estet.

2012. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a facebook-kal akarják globalizálni az emberiséget. besűrítenek mindenkit egy weboldalba, a legfontosabb infok fenn lesznek mindenkiről és így szabványosítják a személyiségünket :))

megoldás: piros x a jobb felső sarokban.

2012. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!