Magyar mentalitás? Egyetértetek? Ha igen, miért? Ha nem miért?
A magyar mentalitás nagyon sok külföldi honlapon a következőképp írják le: "Az intelligens ember csak pesszimista lehet. vagyis csak aki optimista az szellemileg retardált a tipikus magyar mentalitás szerint"
Szerintetek EZ jellemző ránk? Ha igen, miért?
Ha pedig nem, akkor vajon miért látnak így minket?
(KÖSZI minden kedves válaszolónak)
Hát, talán a kivétel erősíti a szabályt, de nem tartom magam szellemileg retardáltnak, harmadves mérnökinfós lennék, és bár realistán látom a dolgokat, mindennek próbálom a pozitv oldalát nézni.
Egyébként valóban igaz, hogy ebben az országban az optimizmus eleve halálraítélt, mert egyszerűen nincs mire fel optimistának lenni :(
A magyar társadalom nagy része megélhetési és alapvető egzisztenciális gondokkal küzd önhibáján kívül,mert a svájciak sem dolgoznak többet és szorgalmasabban,csak nincsenek kizsákmányolt elnyomott gyarmat sorsban.
Amíg az emberek fejében a holnap mit eszünk vagy miből fizetjük ki az alapvető dolgainkat,iskoláztatás,gyereknek ruha,ne adj isten saját magának ruha vagy egyéb emberi méltóságához szükséges dolgok, addig ne beszéljünk arról,hogy optimista vagy pesszimista a magyar ember.
Ha az említett külföldi kapna 300 eurót egy havi költőpénz szálloda étteremre úgy hogy hülyére dolgoztatják cserébe,az lenne a pesszimizmus.
Szerintem a magyar ember ebben a nyomorult helyzetben is relatíve optimista.
Nem bántásból írtam.
Értem a példát, és egyet is értek, részben.
Azonban: Svájc nem tartozik a legoptimistább országok közé a kutatások szerint, pedig az egyik leggazdagabb Európában.
(hivatalos statisztikákat veszek alapul)
Ha svájc nem tartozik az optimisták közé,akkor a körülményeket figyelembe véve Magyarország a világ legoptimistább országa.
A statisztikák mi alapján jönnek létre?
Megkérdezések, reprezentatív felmérések alapján.
Vannak emberek, akik nem hisznek a statisztikák eredményeiben. Vannak emberek akik nem hisznek a statisztikák eredményeiben és saját tapasztalattal sem rendelkeznek.
Én a statisztikákból indulok ki, amelyeket saját tapasztalattal bizonyítok vagy cáfolok.
Ez a kérdés is azért született itt...
(nem versenyezni akarok itt, hanem okosabb szeretnék lenni)
Na jah, csak míg ott inkább amiatt szomorkodnak, hogy nem tudnak új autót vagy házat venni (minden évben), addig itt azon, hogy nem tudnak kenyeret venni.
Azért ez nem kis különbség.
(Persze kicsit azért túlzok, bár fene tudja...)
23:33 válaszával egyetértek, sajnos épp elég gondja van az embereknek.
Viszont ha a problémákat vesszük alapul, akkor feltűnően optimisták vagyunk.
Voltam Erdélyben. Sokkal szegényebbek mint mi. És sokkal optimistábbak.
Voltam az USA-ban, van két ottani ismerősom, ott is nagyon pesszimisták. Csak kívül mutatják, hogy "ahh All right! minden oké lesz", csak nevelik erre őket, de amikor magukban vannak, a barátakikkal, akkor nagyon meg tudnak nyílni, és eléggé tudnak panaszkodni. Nagyon sok a pesszimista. Az arcukon láttam. Az optimizmus ott TANÍTOTT. Pedig nem szegény ország. Nagyon nem!
Szóval ez az anyagi szint - optimizmus/pesszimizmus szerintem valahogy nagyon nincs összefüggésben, nem innen kéne elindulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!