Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálatok az iskolában, munkahel...

Nálatok az iskolában, munkahelyen, családban, ismerettségi körben vannak fogyatékkal élők? Sikerült nekik beilleszkedni az adott közösségbe?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Van, de egy kis faluban mindig is befogadóbbak és zárt közösség is vagyunk.
2012. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy néma rokonunk, aki nehezen viselte a fogyatékosságával járó elszigeteltséget, és inni kezdett. Távoli rokon volt, csak egyszer látogattuk, és én is nagyon elszomorodtam, hogy nem tud kommunikálni velem. Kicsi voltam, nem feltételezte rólam, hogy tudok olvasni.

A faluban ismerek egy süket öregasszonyt, aki jól olvas szájról, és szívesen beszélget mindenkivel, bár nagyon nehezen érthető a beszéde.

Az egyik levelezőbarátomnak néma az édesanyja. Tátogva kommunikál a többi családtaggal és a barátaival. Ha elmegy valahova, akkor valaki mindig elkíséri, és tolmácsolja.

Volt egy vak barátom, aki nagyon jól kommunikált, nyelvszakos volt az egyetemen. Több nyelven beszélt, és mindenhova jól beilleszkedett. Nagyon jó volt a beszélőkéje.

Volt egy mozgássérült osztálytársam, aki nem tudta használni a fél kezét. Jól beilleszkedett az osztályba; elég nyílt szellemiségűek voltunk.

2012. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!