Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A családban van olyan, ismeret...

A családban van olyan, ismeretségi körben ismersz olyat, aki külföldre ment dolgozni, letelepedni? Hogyan tette?

Figyelt kérdés
Hány éves volt? Hova ment? Kivel ment? Milyen végzettsége volt?
2012. jan. 13. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Na elkezdem :)

Nekem sógorjelöltem dolgozik Németországban. Szerintem olyan 24 éves volt. Szakmunkás végzettsége volt, meg egy mesterlevele. Így ahol ő tanult szakiskolában, ott dolgozott. Már volt kapcsolata, mikor kiment dolgozni, de nagyon durva volt. A felesége szervezte az esküvőt, már 34hetes terhes volt, mikor az esküvő volt. A férje hazajött csütörtök este, szombaton esküvő, vasárnap lagzi, vasárnap délután pedig vissza Németországba. Mikor a felesége szült itthon, akkor hazajött, viszont kinn megteremtett mindent, hogy majd a kicsivel ha költöznek ki, akkor minden meglegyen. Gyakorlatilag így is lett, van egy közel 150nm-es lakásuk(bérlik) de benne minden az övéké. Sógorjelöltem egymaga ment ki, mármint nem haverokkal, hanem kiment szerencsét próbálni. Jól tette, most ott azon a helyen kisfőnök, és egy nap alatt megkeresi a minimálbért.. :)

2012. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

"...egy nap alatt megkeresi a minimálbért"


hät, hogyneeeeee...azert itt sincs kolbäszbol a kerites!!

2012. jan. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Én 22 évesen mentem ki...kár volt...3 különböző helyet próbáltam, de megjött az eszem és hazajöttem ....(csak az itthoni fizunkból a férjemmel van már lakásunk, és kocsink)

De van kint két unokatesóm is egy Angliában egy pedig hajón .... 25 (diploma) és 18 (érettségi) évesen mentek ki egy pesti irodán keresztül, egyedül mentek....

2012. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

ma 09:19

na erre mondják,hogy messziről jött ember azt mond amit akar..:D (gondolkodj már! Németországban a miniszterelnök nem keres egy nap egy havi minimálbért.)


Kedves kérdező.

Nekem a húgom ment ki Angliába,úgy hogy csak felült a repülőre és kiment a párja után.

A párja előtte 1 évvel ment ki egy magyar ügynökségen keresztül melózni,majd ment a húgom is.Mivel ő egy szót sem tudott angolul,így elég sokáig nem is tudott dolgozni.Csak heti pár órás takarítói állása volt.

Jelenleg is kint élnek(lassan 4 éve) most már mindketten dolgoznak,és szépen elvannak.Nem lettek gazdagok,és nem keresnek naponta egy havi létminimumot,de nyugisak,és tudják fizetni az otthoni hiteleket.(ami már le is telt ahogy írták)

2012. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ma 09:34 Ja.Azt elfelejtettem megírni,hogy a húgom 33 éves volt amikor kiment,és csak érettségije,és egy nyomdaipari szakmája van.A párja is érettségizett,és villanyszerelő
2012. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az első a magyar minimálbérre gondolt. azt meg simán elhiszem hiszen a párom is 1millió felett keresett(forintba átszámolva) pedig csak sima irodai alkalmazott volt, nem főnök.
2012. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Persze, hogy a magyar minimäberre...


de akkor sem hiszem, hogy egy jo-szakmunkäs ember ca. havi NETTO 4300€-t visz haza...

2012. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Keresztapám szobafestő németországban.


Volt osztálytársam hollandiában van csirkegyárban. 20 évesen ment ki 2 barátjával. Valamilyen szakmunkás papírja volt, talán könnyűipari.

2012. jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Messziről jött ember azt mond, amit akar"

Na, én nem jöttem messziről, mert itt élek Magyarországon, és hát az ország elég kicsi :-)

Az én sógornőm kb 10 éve cuccolt ki. Először is társkeresés útján ismerkedett össze azzal a német férfival, aki azóta a férje.

Közgazdász diplomával egy ideig újságkihordó volt, amíg nem talált irodai állást. Jelenleg Frankfurtban dolgozik egy ügyvédi irodaházban napi 4 órában és így keres 2.000 Eurót. kint már elvégezte a nemzetközi könyvvizsgálóit, megvan az állampolgársága, most egyetemre jár.

Frankfurttól kb 30 km-re laknak egy nyugis kisvárosban, a házuk a sajátjuk. Egy régi fachwerk házat vettek, 3 szintes (mi is részt vettünk a felújításban a férjemmel)

Ez igaz, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, ott is épp úgy meg kell dolgozni a jó pozícióért, a pénzért, a házért. Legalább is aki akar saját házat, mert Németországban sokkal többen választják inkább az albérletet, mint nálunk.

2012. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem most már szinte mindenkinek van olyan rokona, ismerőse, aki külföldre ment ki dolgozni hosszabb időre.


Van egyszer az unokatestvérem, aki Németországban dolgozik már elég régóta. Ha jól emlékszem (ebben nem vagyok biztos), elkezdett ugyan valami főiskolát, de nem fejezte be, szóval a végzettsége igazából csak egy érettségi volt, viszont németül már akkor is nagyon jól beszélt. Amióta kiment, ugyanott dolgozik, ahol elkezdte, gyerekekkel foglalkozik, azóta a munkahelye már elküldte egyetemre is, teljesen ingyen csinálja kint. Ja, és egyedül ment ki.


Aztán van egy barátnőm, aki szintén külföldön dolgozik most már egy éve, ő diploma után ment ki, de nem a szakmájában dolgozik. Valami részmunkaidős állása van, a barátjának szintén, de jól megvannak belőle, a képek alapján egy szép kis lakást bérelnek, jönnek-mennek egész nap, jól elvannak. A barátnőm úgy ment ki, hogy a barátja már kint volt (ő amúgy is ilyen nagy világutazó, már nagyon sok helyen dolgozott külföldön), és amikor lett fix állása, biztos lakás, akkor küldte a barátnőmnek a repjegyet, és ment ki ő is utána.


Illetve van több szakmunkás ismerősöm, akik szintén külföldre mentek, szakmájukban dolgoznak, ki itt, ki ott, sokan mentek skandináv országokba, de sokan Németországba, Angliába, Belgiumba. Ők 25-40 közöttiek, vagy egyedül vágtak neki, vagy ketten-hárman összeálltak és úgy együtt.

2012. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!