Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most leszek egyetemista, és...

Most leszek egyetemista, és szeretnék összehozni egy ismerkedős találkát a csoporttársaimmal. Jó ötlet? Hova menjünk?

Figyelt kérdés

Talán nem jó témakörbe írom,de nem találtam olyat,ahova jobban illene a kérdés!

Felsőfokú szakképzésre megyek egyetemre,kb 70en leszünk csoporttársak. Van facebookon egy alkalmazás,amivel megtaláltam pár csoporttársamat. Mivel nem ismerek senkit,aki oda megy,arra gondoltam,hogy össze kéne hozni egy kis ismerkedős összejövetelt. Mi erről a véleményetek? Szerintetek eljönnének? Vagy érdemesebb inkább 1 személyt kiszúrni,akivel megismerkedek neten,és elhívom találkozni? És milyen helyre menjünk, mit csináljunk? Ötleteket várok! :)

19/L


2012. júl. 27. 09:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam,hogy elhívom magamhoz őket (bár ide csak pár embert lehetne),és medencézünk,koktélozunk,röpizünk,majd este bográcsozunk,és ha nem tudnak hazamenni,akkor sátrazhatunk is az udvaron. Csak ez nem hiszem,hogy első találkának tetszene nekik,hisz nem biztos,hogy szívesen jönnének hozzám,ha még sosem találkoztunk.
2012. júl. 27. 09:20
 2/9 anonim válasza:

én is most megyek egyetemre, de ilyen meg sem fordult a fejemben! :D menjél inkább gólyatáborba az pont arra való.

20 f

2012. júl. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De gólyatáborba nem valószínű,hogy megismerkedsz a csoporttársaiddal,főleg ha csak egy 70fős fszk-re mész. Ismerőseim mind azt mondták,hogy ott inkább csak sulitársakkal fogok megismerkedni,nem csoporttársakkal.
2012. júl. 27. 09:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj gólyatáborba, ha meg nem akkor majd szeptemberben szépen megismerkedtek, szerintem ne legyél ilyen túlbuzgó, az nem szokott bejönni új társaságban.
2012. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Hülyeség. Nem gimnáziumi osztálytársak lesztek, hanem felnőtt emberek, akik egy csoportba fognak járni. Ebben a korban már nem igazán érdekel senki, hogy ki fog mellette ülni az előadóteremben.
2012. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nagyon jó ötlet, nálunk bejött az ilyesmi :)

Én harmadéves leszek szeptembertől, de a mai napig emlegetjük, amikor először ültünk össze.

Figyelembe kell venni, hogy nem tud/akar mindenki elmenni gólyatáborba, nem mindenkinek van rá pénze vagy ideje, hogy napokig ott legyen, nem is mindenki szereti az ilyesmit. Ettől még lehetnek jófejek, nyilván közöttük is sokan vannak, akik szívesen ismerkednének már előre is, hiszen a kíváncsiság ott van a legtöbb emberben.


Nálunk ez úgy volt, hogy az egyik évfolyamtársam írt nekem Facebook-on, hogy elkészült az évfolyam csoportja, ahova majd a közérdekű infók kerülnek, segítsek neki megkeresni az embereket, hívjam meg őket, stb. És amikor már nagyjából mindenkit sikerült összeszedni, akkor jött az ötlet, hogy x napon csináljuk egy kis ismerkedést, és sokan el is jöttek, nagyon jó este volt.

Meg persze mentek privátban is az ismerkedések, mármint azt én is csináltam, meg sokan mások is, hogy felvi.hu fórumról, fb-ról, meg hasonló helyekről kerestük meg egymást, aztán felvettük egymást msn-en, hogy "szia, te is ide fogsz járni? de jó, ez meg ez vagyok, te honnan jössz, ki vagy, stb"

2012. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy mi is kb. 70-en kezdtünk, és egy nagyon jó kis társaság jött össze, főleg annak köszönhetően, hogy volt nálunk is egy ilyen "túlbuzgó" arc, aki szervezte a közös programokat, hogy mindenki össze tudjon ismerkedni. Tudom, hogy ez nem mindenkinek jön be, nálunk is volt, aki nem vett ezekben részt, de én örülök neki, hogy így alakult, mert tényleg jó csapat jött össze.
2012. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felesleges már most rágörcsölnöd, amint elkezdődik a félév, egy-két hét alatt úgy összeszoktok, mintha mindig is ismertétek volna egymást. Szerintem ne hívj el magadhoz senkit, mégiscsak vadidegen emberek, gondold át :)
2012. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na jó, azt én se javaslom, hogy magadhoz meghívd az egész bagázst :) Tényleg ki tudja, milyenek. Meg nem is rágörcsölésre gondoltam én, de egy lazább dolgot valami kiülös helyen össze lehet hozni. Erőltetni nem kell, de ha te szeretnéd, felvetheted az ötletet, ebből gondot nem csinál senki, maximum azt mondják, hogy nem érnek rá.
2012. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!