Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Túlsúlyosan és tudom teljesíte...

Túlsúlyosan és tudom teljesíteni a katonai alapkiképzést?

Figyelt kérdés

Nálam nagyobbak is katonák úgyhogy remélem igen, de ott van falmászás meg egyebek. Sportoltam én sokáig, de sajnos abbahagytam és utána felszedtem jópár kilót ( 20-at )

Tapasztalatok? esetleg véletlen egy kiképző tiszt nincs itt? :)


2009. júl. 11. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy hány cm vagy és hány kg, így nehéz is lenne bármit mondani! Egyébként a katonaságnál nemcsak az számít, hogy kibírod-e a kiképzést, hanem eleve van 1 határ, amin felül nem vesznek fel. Manapság van kiből válogatni, szóval nincs az, hogy na jó, vegyük fel, mert nincs más jelentkező. A te saját érdeked is, hogy lefogyj. Gondold el, elmész a gyalogsághoz és azért lőnek le, mert van rajtad 20 plusz kiló, ami nem kevés ilyen helyzetben. Bocs a példáért, csak próbáltam érzékeltetni, hogy lásd, a határok nem hülyeségből vannak megszabva. Az átlagos katona nem kövér, sőt. A legtöbbeken még izom sem nagyon van, inkább vékonyabb alkatúak. Még 1-2 katonát leszámítva nem láttam kövéret, pedig én katonai bázison lakom és több százzal találkozom naponta.
2009. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
najó, de nálam sokkal nagyobb darab nők is katonák, szóval ezért nem értem. Annyit mondtak még hogy a kiképző tisztek sem fognak cseszegetne, ha nem megy nem megy,de mondani fogják hogy legalább próbáljam meg a feladatot. amúgy vékonyak közt sem hiszem, hogy mindeki tud fala mászni meg kilómétereket lefutni.
2009. júl. 13. 09:53
 3/5 A kérdező kommentje:
és amúgy köszike előre is meg utólag is :)
2009. júl. 13. 09:54
 4/5 anonim ***** válasza:
A súlyodat és magasságodat még mindig nem írtad, pedig ez lenne a lényeg. Hát nem tudom, hogy Mo-n hogy megy, de itt nem engedik át azt, aki nem tudja megcsinálni a dolgokat, újra és újra csinálnia kell, amíg nem tudja kellő szinten teljesíteni vagy repül, mint a huzat. A katonák többsége sokat edz, vannak ugyanis tesztek még akkor is, ha már átmentél az alapkiképzésen. Szóval ne úgy képzeld el, hogy a kiképzés után már nem lesz fizikai teszt.
2009. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

tudom hogy folyamatos szintfelmérés van, nem is azzal van a gond, mert már diétázom és mozgok intenzíven, hanem hogy az alapot tudjam teljesíteni. amúgy 164 cm vagyok és 80 kiló.

augusztusban megyek a petőfi laktanyába :)

Köszi a választ :)

2009. júl. 15. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!