Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Úgy érzem "a nagy...

Mit tegyek? Úgy érzem "a nagy tengerben" elveszem.

Figyelt kérdés
Sokféle embert ismerek sokféle világnézettel, és mindig mindenki felé megértéssel fordulok. Egy régi nagyon jó tanárom mondta egyszer, hogy senki nem azért választ egy nézetet, mert az rossz neki. Ezzel próbálom magam most is nyugtatni, mert hiába , vagyok ilyen fordítva ritkán tapasztalom, úgy érzem, az én gondolataimat senki sem érti meg, pedig nem vallok agresszív nézeteket, nem akarok senkit sem feláldozni, vagy ilyesmi. Eddig főleg a keresztények támadtak és nem értem mi rosszat tettem nekik, sosem szóltam bele a dolgaikba, nem tettem nekik keresztbe. Mindig azzal piszkálnak, hogy ha nincs Isten, akkor mi volt a kezdet, és ha azt felelem, hogy nem tudom, hogy jön a "na tessék!" De miért kéne tudjam? Miért kéne állást foglaljak, ha a sok elmélet közül egyik sincs bizonyítva? Miért nem várhatom ki, hogy bizonyítsák? Felőlem azt is bizonyíthatják, hogy isten létezik, de amíg ez nem történt meg, miért tegyem le a voksom? Mi ez lottó? Fiatal vagyok azokhoz képest akik ezt csinálják velem, szinte élvezik, hogy többet éltek meg, jobban forgatják a szavakat, és kikészíthetnek. Mit csináljak?
2012. jún. 27. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne vitatkozz velük. Nem muszáj arról beszélgetni, hogy mi volt a kezdet. Keressetek más témát.

Vagy mondd meg, hogy az abszolút semmi volt, és ezt most próbálja meg elképzelni és szóljon ha sikerült neki. :)

2012. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért higgy olyasmiben, ami talán nem is létezik? De miért tagadj olyat, ami akár létezhet is?

Tedd fel ezeket a kérdéseket nekik, aztán mondd meg, hogy te inkább olyasmikkel töltöd az idődet, amik ezeknél sokkal hasznosabbak. :)

2012. jún. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod amit tudsz az elég, ha tudod, hogy nem tudsz még eleget ahhoz, hogy okoskodj, az már több, mint aki okoskodik közben pedig nem jár a dolgok közelében sem. Márcsak azért sem, mert az okoskodásával ezárja maga előtt az utat. Egyébként a papok sem Istenről beszélnek, hanem az Istenről való elképzelésükről szerintem.
2012. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Bízzál Jehovában teljes szívedből, és a magad értelmére ne támaszkodj. 6 Minden utadban vedd figyelembe őt, és akkor ő fogja egyengetni ösvényeidet.
2012. jún. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!