Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babám ha befejezte az...

A babám ha befejezte az evést, cuminak használja a cicit. Egy ideig engedem is, aztán elveszem. Ilyenkor elkezd sírni. Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Képes lenne órákig a cicin lógni, van hogy félóránként kéri, nem tudom másképp megnyugtatni. A játszócumi nem igazán vált be, hamar rájön, hogy átverés. Amúgy sem vagyok híve a cuminak, de nem volt jobb ötletem. Még csak 4hetes, de egyre nehezebb ez nekem. Félek, hogy később még rosszabb lesz.A mellbimbón egyre jobban fáj, de hiába is kenem be, ha félóránként újra mellre teszem a babát.
2012. jún. 19. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így voltunk,nekünk csak a mam 6+ os cumi vált be.

2012. jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fogadjunk hogy fiad van, azok ilyen cicibubusok. :))

Sajnos az első 3 hónapban az én fiacskám is 1,5 órát szopott, majd 1 óra múlva kezdtük előröl.

Szerintem nálatok is hétről hétre rövidülni fog ez az időszak. Biztos hogy jóllakik, vagy hogy nem szomjas?

2012. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, Fiam van :) szerintem jóllakik, mert egy ideig intenzíven szopizik, aztán jön a cumizás. próbáltam, hogy csak 2óránként adok neki, de mióta ilyen meleg van, mellre teszem gyakrabban, hátha szomjas. pár kortyot iszik, aztán csak cicizik, de ha elveszem sír. van hogy elalszik közben, de ha leteszem a kiságyba felébred és kezdődik előlről.

a Mam 6+os cumi 6hónapos kortól való nem? azt nem merném 4hetesnek adni.

2012. jún. 19. 10:01
 4/11 xStefix ***** válasza:
72%

Le tudod őt szoktatni, de nagyon nem fogja megérni szerintem. A te elhatározásodtól függ csak, de valószínűleg nagy hisztik lesznek és a kisfiad is meg fogja sínyleni talán. Biztos megérné?


Lehet, hogy most épp ugrásban is van, azért is szopizik ennyit. De ha születése óta így csinál, akkor ő ilyen típus. Szerintem az a legjobb, ha ezt elfogadod és kielégíted, amit szeretne. Az ilyen babáknak ajánlják a hordozókendőt, abban könnyen lehet "menet közben" szoptatni.

2012. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy a legjobb kielégíteni az igényeit, de ezt már túlzásnak tartom. Teljesen kikészültek a melleim. Nem szeretnék arra a szintre eljutni, hogy olyan sebes lesz, hogy ne tudjak szoptatni.
2012. jún. 22. 12:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta a fiacskám,és amikor úgy gondoltam hogy elég a szopizásból akkor amikor épp nevetett rajta álmában egy gyors mozdulattal kihúztam a szájából ,picit ringattam magamhoz ölelve és úgy tettem le.Ha nem nevetgél akkor is megoldható csak amikor picit nyitva van a szája nehezebben veszi észre.Ha kihúztad,tedd a kezed a buksijára hogy érezze ott vagy rendesen.Nekem bevált.
2012. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia.Ne haragudj az offért,de mintha én irtam volna ezt.Nekem is fiam van és pont ezt csinálja.Nekem nem a mellem bánja hanem az idegrendszerem.Nekem eddig sajna semmi nem vált be,de ha nektek sikerül valami akkor légyszives irj:))))Éjszakák hogy telnek?
2012. jún. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Van még egy módszer, amivel észrevétlenül kiveheted a cicit a szájából. Amikor látod, hogy csak cumizik, óvatosan húzd egy picit oldalra a szája sarkát, hogy megszűnjön a vákuum a baba szájában. Így szinte magától kipottyan a mellbimbó, és a baba szépen tovább alszik. Az én kisfiam már hamarosan 10 hónapos, és még mindíg működik ez a kis csel))
2012. jún. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket! van, hogy sikerül észrevétlenül kivennem a szájából, de pár perc múlva akkor is jön a hiszti :(

az éjszaka általában 2szer szopizik. Van, hogy egyből visszaalszik, de voltunk már 2,3,4órát is ébren :(

igen, a mellemen kívül az idegrendszerem sem bírja...

2012. jún. 24. 09:37
 10/11 xStefix ***** válasza:

Biztos, hogy jól van mellen?

Az én fiam 3 hetes, de nekem csak akkor kezd igazán kellemetlen lenni a cumizgatás, ha ritkán 1 órán át is szopizik, esténként. Ilyenkor már azért én is el szoktam tőle csenni, mert még az én mellem is érzékenyebb, hiába voltam előzőleg megeddződve.

Kérdező, amikor cumizik, figyelj oda rá, hogy ne csusszanj ki a szájából, hanem ugyanúgy mélyen tartson, mint amikor szopizik. Megeshet, hogy picit lanyhábban fog rád, azért fáj jobban a melled, amikor sokáig szopizik rajtad.

A "kilopásra" jók a fenti tippek - de ha neki ilyen nagy a szopási igénye, akkor sokat nem tudsz tenni... Illetve de, cumit adhatsz neki, de az ugye néha elég kockázatos.

2012. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!