Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti szívesen választan...

Férfiak! Ti szívesen választanátok egy orvosnőt feleségül? Miért (nem)?

Figyelt kérdés

Tudniillik én orvos szeretnék lenni. Tudom, az emberek másfélék, mindenki mást szeretne. Én a két oldal véleményére lennék kíváncsi.


Engem az orvoslás érdekel, kész. Most van, aki elfogadja, van, aki nem. És hálás vagyok, hogy ebbe a korba születtem, hiszen régen nem tehettem volna, amit szeretek :(



2012. jún. 18. 12:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
74%

A ki ha nem én embertípus mindenütt előfordul.

Nem szakma függő hanem inkább hatalom függő.Az emberi lényt ugye vonzza a hatalom , akár pénz , akár élet halál ura (orvos) akár pedig magas munkahelyi poszt.


Persze azoknál akik megdolgoztak a hatalomért náluk kevésbé zavaró a ki ha nem én dolog.Érthető hogy büszkék rá amit elértek.

2012. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Én eleve úgy állok hozzá, hogy csak orvos szeretnék lenni, másnak nem is szívesen mennék. Mondjuk jövőre kell felvételizni, nem is tudom, mit jelöljek meg 2. és 3. helyre :/ Majd addig még eldöntöm. Véleményem szerint nem is lehet valaki igazán jó szakember, ha nem elhivatott! Hiszen vannak, akik azért választanak bizonyos pályákat, mert a szüleik is azok voltak, vagy előfordul ilyen is: ,,Jó vagyok matekból és fizikából, hát építész leszek, mindenki annak megy!" Közben meg ki tudja, jobb lenne villamosmérnöknek vagy stb. Vagy: ,,Hmmm, én jó vagyok bioszból és kémiából, hát orvos leszek!" Közben ki tudja, gyógyszerésznek sokkal jobb lenne, mert sokkal kreatívabb vagy jobban érdekelné...Ez nem elhivatottság.


Még nem is tudom, milyen orvos legyek, igazából látni kéne azokat a szakokat a szememmel, a gyakorlatban, hogy dönteni tudjak. Még nem is ismerek néhány szakot. Lehet, furán hangzik, de engem a baleseti sebészet is nagyon érdekelne, pl ha meglátok egy embert, akinek a hasába beleszúródott egy pár drót...vagy az agyába belementek a szögek...vagy egy pár üvegszilánk v kés a testébe van ágyazódva!! HÚÚÚÚ ezek nagyon érdekelnek. De a rákosokkal is szívesen foglalkoznék, oda ugyanis jobban kell tudni a sejtbiológiát, amit szintén szeretek. De ki tudja még addigra?! :)

2012. jún. 18. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!