Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti szívesen választan...

Férfiak! Ti szívesen választanátok egy orvosnőt feleségül? Miért (nem)?

Figyelt kérdés

Tudniillik én orvos szeretnék lenni. Tudom, az emberek másfélék, mindenki mást szeretne. Én a két oldal véleményére lennék kíváncsi.


Engem az orvoslás érdekel, kész. Most van, aki elfogadja, van, aki nem. És hálás vagyok, hogy ebbe a korba születtem, hiszen régen nem tehettem volna, amit szeretek :(



2012. jún. 18. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én szívesen választanék.Mivel szeretem az okos nőket.A köpönyeg meg valahogy vonzóvá teszi a nőket.


Aki orvosnak tanul az általában empatikus megértő.Fontos emberi értékekkel rendelkezik.

2012. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Antimod ***** válasza:
Én nem azt nézném, mi a foglalkozása. Amúgy ha orvos, akkor valószínűleg intelligens, és segíteni szeretne az embereken. Tehát ilyen szempontból nem rossz választás.
2012. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Antimod ***** válasza:

"Én nem azt nézném, mi a foglalkozása."

Eh, pontosítok: egy bizonyos kategórián kívül...

2012. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Abszolút nem szempont. Úgyértem ha valaki szimpatikus, akkor teljesen mindegy hogy orvos vagy csak érettségije van. A "probléma" ott szokott lenni, ha nincs azonos jövedelem és azonos értelmi szint.
2012. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten szeretem az értelmes nőket! Már csak azért is, mert nem mindegy, kivel nevelem együtt a gyerekeket, neki is értenie kell az élethez, okosan hozzáállni. Viszont egy tipikus szőke nő inkább a szoliba járni és plázázni, na az ilyen nem anya! Inkább túlórázzon, és a pénzt keresse, ne pedig szórja!


Valamint egy orvost megbecsül a társadalom, és én is támogatom. De legyen szó akármilyen foglakozású nőről, nem csak orvos lehet intelligens! Akárki más is.

25/F

2012. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne teljesen a saját véleményemnek vedd.


Pozitív érvek:

- Gyógyít, feltehetőleg jó ember (és nem a belekre izgul vagy csak a pénzre, esetleg főorvosra)

- Jól néz ki a köpenye

- Valószínűleg intelligens


- Ha gyógyszer kell vagy recept, elég megkeresni vagy manipulálni őt érzelmileg.


Negatív érvek:

- Hozzájuthat olyan eszközökhöz, amikkel könyebben kicsinál vagy manipulálhat engem


Egyébként simán összejönnék egy ilyen nővel, ha szeretem.

Nem szempont, hogy orvos vagy sem.

2012. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most nagyon megnyugtattatok :) Tényleg :)


Kedves utolsó hozzászóló! nem az a fajta ember vagyok, aki kinyírna akármikor is akárkit, főleg az egyetlen drága férjemet nem :D De amúgy igazad van ;)

2012. jún. 18. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha csak ez alapján kéne döntenem, akkor: Nem.


Az egyik ok erre az itthoni orvosok helyzete. Szegények éjjel-nappal dolgoznak kevés fizetésért. Alig látod, a család egy ilyen nő mellett nem létező fogalom. Persze, ez attól függ, milyen orvos!


A másik, hogy azok, akik elvégzik az orvosit, gyakran jellemhibásak: beképzeltek, akik egy felsőbbrendű faj tagjainak gondolják magukat. Egy ilyen nőtől a hideg kiráz.Ismét hozzáteszem, hogy tisztelet a kivételnek, mert hála Istennek van kivétel is!


Elterjedt tévképzet, hogy az orvosin önzetlen, másoknak szolágló emberek tanulnak, akiknek hivatás, hogy másokért éljenek. A valóság ezzel szemben az, hogy a legtöbbjük önző, arrogáns, nulla önbizalommal rendelkező egyén, akik el akarják játszani az "élet és halál ura" szerepet, hogy Valakik legyenek. Sajnos van ilyen ismerősöm. A csaj latinul mondja azt is, hogy megfázás. Még nem közöltem vele, hogy négy évig tanultam latint. Hasznos és szép nyelv a latin, de nem ez különbözteti meg az Embert másoktól és semmiképpen sem emeli a többiek felé.

Munkatársam orvostanhallgató ismerőse meg boncolásról mutogat képeket vacsi közben...


Egy másik nő ismerősünk az orvosin tanít. Na ő kivétel. A világ egyik legkedvesebb embere. Néha elmeséli, hogyan gyalogolnak bele a másik lelkébe ezek a frissen végzett orvosok. Az 50 éves nőt lek*rvázza, pl., mert orvosi diplomája van. Szegény lány meg igyekszik bevinni valami humánusat a munkájába. Sokan meglepődnek, mások igyekszenek eltaposni emiatt. Megint mások meg értékelik, hogy ilyen tudással is normális tudott maradni, sőt...


Összességében nem a szakma dönt. Ezek arra vonatkoznak, hogy a szakma mit takar.

2012. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Kedves utolsó hozzászóló! Minden munkában vannak arrogáns és lenéző emberek! Még a kis boltos kisasszony vagy a fiatal alsós tanárnéni is lehet lenéző és arrogáns. Ez az egyéntől függ, és nem a munkahelytől.


Nem, én sem gondolom az orvosokat angyaloknak, de attól még sokat kell foglalkozniuk az emberekkel és a többségük segítőkész (ez olyan, mint ahogy a felszolgálókba és a boltosokba belenevelik a kedvességet, kötelező!).


A fizetésről: nem tettem hozzá, hogy a fizetés szempont. De én nem is itthon szeretnék dolgozni, úgyhogy ez a negatív tény részemről kilőve. A magyar orvosokra viszont igaz!


Mindenesetre köszönöm a véleményeket!

2012. jún. 18. 13:54
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

természetesen igazad van abban, hogy arrogáns emberek mindenhol előfordulnak, de az olyan szakmák, ahol istent lehet játszani, vonzzák az ilyen lelki alkatú embereket. Ilyen az orvoson kívül a mentős, az óvónő, tanárnő, pszichológus is.

Az orvosi és kutató szakmákban ráadásul olyan erős a verseny és az elitizmus tudata, hogy vagy felnőnek ehhez a "ki, ha én nem" mentalitáshoz, vagy elvéreznek. Mire a diplomáig eljutnak, addigra a köszönetnyilvánítás ott kezdődik, hogy: "elsősorban magamnak köszönöm, a kitartó hozzáállásomnak és nagyszerű eszemnek".

Hallottál már orvosin diplomavédést? Ott ezek visszatérő mondatok.


Egyébként, nagy szükség van olyan orvosokra, akik értelmesek és emberiek. Akik tényleg hivatásból választják ezt a munkát és nem érzik magukat mások fölé rendelve, csak mert a tudásuk lehetővé teszi, hogy betegeken segítsenek. Ez a fajta hivatás: szolgálat. Minél inkább képes valaki a tudásával az embertársait szolgálni, annál inkább kiemelkedik a többi, magát istenítő, egoista bunkó közül. Remélem, te is ilyen leszel:)

2012. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!