Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kést hordhatok magamnál...

Paris hilton kérdése:

Kést hordhatok magamnál önvédelmi célból?

Figyelt kérdés

A lényeg az ,hogy megfenyegetett egy 25 éves nő ,hogy tudja,hogy a férjével kavarok és kikaparja a szemem meg agyonver a 2 testvérével együtt,akik szintén lányok és 20 évesek. De kavarásról szó sincs ,a férje beszélgetett velem múltkor az üzletben és ez a nő betegesen féltékeny már több csajt megtépett. De nekem semmi kedvem ezekkel az idiótákkal leállni verekedni,olyanon ami meg se történt,paprikaspray amúgyis mindig van nálam de ugye azt 3 ember ellen nemigen tudnám használni.Ha kést hordanánk magamnál az még önvédelmi eszköznek minősül? Persze soha nem használnám, max. elővenném ,ráijeszteni ezekre a p..a.

Vagy tudtok valami más önvédelmi eszközt? Én 21 éves lány vagyok.



2012. jún. 15. 08:33
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek,akkor maradok a paprikaspraynél.
2012. jún. 15. 09:19
 12/24 anonim ***** válasza:
Utolagosan ahogy korábban is leirtam ugy hogy "önvédelmi célokra" nem hordhatsz magdnál kést de lehet nálad ha nem éri el vagy haladja meg a 7cm hosszuságot a pengéje! Lásd a melosok az épitkezésen is kell hogy valamivel egyenek! Ha nagyobb a penge mint 7cm akkor az már a magyar törvények szerint is szuró vágo fegyvernek minösül és ha rossz rendör/rendörnöt fogsz ki akkor még 36orára be is vihetnek jogtalan fegyvertartásért! Mondjuk én sokáig 16cm-es husszeletelö ksét hordtam amgamnál bár én azért mret szakácsnak tanultam és gyakorlati helyen nem mertem benthagyni de tudtam magam igazolni az ellenörzömmel hogy vendéglátó ipari halgato vagyok! :D
2012. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ki az az idióta aki lepontozta a 8-as választ?Ennél részletesebb mindenre kiterjedő választ nem is lehetett volna adni.idióták!
2012. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
nem tudom én senkit sem pontoztam le.
2012. jún. 15. 09:39
 15/24 anonim ***** válasza:
39%

1. Azért ne hordj magadnál kést,mert bármikor bárki elveszi tőled és a saját késeddel szúrnak le.Ez egy alapszabály.

2.Amúgy meg hiába önvédelem,kést hordani tilos magadnál,és tele van a hírek olyan jogos önvédelmi ügyekkel,ahol az áldozatot elítélik komoly évekre.

3.Ijesztegetni is felesleges,mert feljelenthetnek,lehet van rendőrismerősük(az ilyeneknek tuti van),és majd a rendőrök még téged jól elkalapálnak stb....


Ne csinálj semmit,ne reagálj a fenyegetésre és ne állj szóba a nő férfjével...

2012. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%

Első kick-box edzésen az edző mondta nekünk:


Jó fizikumú férfiak kocsmai verekedés esetén tudják majd hasznosítani az itt tanultakat. Viszont a legtöbb támadás esetén - főleg a hölgyeknél - a futás és a teli torokból segítségért kiabálás a leghasznosabb fegyver. Amíg meglepődik a támadó, addig kereket lehet oldani. Senki nem akar egy riasztóként visító embert üldözni és ezzel felhívni magára a figyelmet.

2012. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
semmilyen fegyvert nem tanácsos magadnál hordani, amit egyébként nem akarsz, sőt, nem is tudsz használni. mert lehet hogy a támadód meg tud vele mit kezdeni, és így kb te adod a kezébe a kést amivel leszúr. nagyon rossz ötlet
2012. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%

Kést csak akkor használj, ha tanultál késharcot, és akkor is csak olyankor, ha téged is fegyverrel támadnak.

Más eseben sokkal redményesebb a puszta kéz, mert:

a, nem fordíthatják ellened

b, jogilag kevésbé problémás

c, nem kell a táskában kotorászni érte


Persze egy harcművészeti edzés nem árt. Ja, és ha hosszú a hajad akkor kösd fel, mert elkaphatják és az nem jó.

2012. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Napkiraly ***** válasza:
csakakkor nem büntetnek érte ha integrációra szorulsz
2012. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te szorulsz integrációra egy ilyen válasszal NAPKIRÁKLY.A törvény mindenkire vonatkozik függetlenül a származására.Gondolod ha egy nem magyar nemzetiségű embernél találnak bármilyen fegyvernek minősülő tárgyat nem büntetik meg?Milyen idióta vagy te?!
2012. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!