Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha 14 éves lány megiszik egy...

Ha 14 éves lány megiszik egy sört. A haverjaival. (még nem ivott ) attól lehet részeg? :|

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 16:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szerintem 14 évesen ne igyál. Egy általános iskolásnak még nem igazán kellene.

A haverok helyett pedig keress barátokat. A kettő nem ugyan az.

És igen lehetsz tőle részeg, vagy rosszul is. Minden ember máshogy reagál rá.

[link]


Légy szíves add meg annak a vendéglátóipari egységnek a címét, ahol kiszolgálnak egy 14 éves gyereket alkohollal. Csak gratulálni szeretnék nekik.

2012. jún. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 sztbali válasza:
Attól függ milyen erős a sör. Ha magas az alkoholszázaléka akkor egy korsó is elég a részegséghez.
2012. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
A sörtől azért lehet jobban bekurni mert a szénsav feltolja az agyba az alkoholt bár egy sörtől nemhiszem.
2012. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Mindenki másképp reagál az alkoholra, nem lehet általánosítani. Ha nagyon kíváncsi vagy rá, próbáld ki, ennél bölcsebb tanácsot nem lehet adni. :D
2012. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 bitbarát válasza:

Ha ilyen lónyálas citromos sört ittál vagy barátnőd nem hiszem mert 2% os sörtől nem lehet berúgni főleg nem egytől

De azért ne vezess sörözés után hátha elkapnak a zsaruk főleg hoyg csak 14 vagy:D

2012. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 bánahlmi lászló válasza:

szerintem ne igyál sört NEM KELL HALADNI AZ ÁRRAL ettől nem leszel több se kevesebb szerintem 14 évesen nem kellene meginnod. Nem fogsz tőle berúgni ha eszel is egy két szendvicset.


DE EZ A TE DÖNTÉSED LESZ.

A SZÜLEID NEM FOGJÁK MEGTUDNI VALÓSZÍNŰ DE MAGADDAL KELL MAJD ELSZÁMOLNI HA MEGKÉRDEZIK ÉS TE AZT FOGOD MONDANI HOGY NEM ITTAM

2012. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 nina94 válasza:
az alkohol toleranciájától is függ. de még ráér sörözni
2012. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

A fene enné meg hogy két oldal válasz érkezett és senki nem adott helyes választ.

Alattomos bármiféle alkohol. Az egyik az az, hogy bárki issza eltérő a mennyiség amit elbír, így egyik ember le tudja itatni a másikat. Közkeletű szórakozás, hogy akik bírják kiröhögik azt aki nem bírja. Nem mindig rosszindulatú, de akkor is kiszúrnak vele, míg nincs teljesen képbe.


Másik dolog. Amíg iszik az illető addig nincs rosszul. Pl. megiszol 15-20 perc alatt egy sört és azt mondod, Te mint nem ivó, hogy óó hát ez semmi nem volt, kérünk még egy kört. Igenám de mire a következő sört megiszod (10-20 perc) annyi idő után hat az előző sör. És mire benned van a két sör addigra jössz rá hogy basszus valami nincs rendjén. Viszont fél óra múlva, ha akarod ha nem már gatya vagy, ha ittál előtte. És így történik meg hogy berugik az az ember is aki nem szeretne. Ha jól bírod az alkoholt (ez sztem nemtől, kortól független hogy mennyire bírod (szóval lehetsz te 25kg 130cm 11 éves is, attól még bírhatod).


A szerencséd hogy lány vagy. Mondhatod, hogy fúj, senki nem fog furán nézni rád, ha ízesített sört iszol (radler, ízes gösser citromos-> legtöbb helyen kapható)(saját véleményem, hogy senki nem azért iszik életében másodszor sört mert annyira finom, hanem a társaság viszi bele, és nem ihatatlan, csak meg kell szokni). Az íesített sörök általában alacsonyabb alkohol tartamúak, így kb. 2x annyi adagot kell innod, hogy ugyanannyi alkoholt vigyél be a szervezetedbe.


Ugye feltételezem, hogy nem ismered az alkoholt és emiatt félsz picit. Általában azt lehet mondani, hogy egy ember 1 sörtől nem rugik be. (amúgy a berugásnak is vannak mélységei. Nálam. Elsőnek érzed, hogy nem tudsz annyira koncentrálni, leszarod hogy mások mit gondolnak (Ez járhat azzal hogy mondasz csinálsz amit szerenél, nálam úgy jelentkezik hogy elcsöndesülök és a saját gondolataimba merülök javarészt), érzed hogy olyan furán érzékeny a bőröd (na nem szoktam simongatni magam, de mikor elmegyek hugyozni a wc-re, kezetmosok esetleg arcot, és akkor érzem). Nálam a következő faktor hogy romlik meggyorsul az idő, ha még többet iszom, akkor meg másnap ébredek. De olyankor is előfordul, hogy maradnak meg részletek.

Ennek okán azt mondom, hogy szerintem az a leghelyesebb ha bedobsz egy doboz sört otthon. Van mondjuk nagyobb tesód, vetetsz vele...

Sztem a szüleid is pozitívan állnának hozzá, hogy hozzájuk fordulsz ilyen esetben, de tudom, hogy ez nem így működik, szóval azt tanácsolom, hogy egy sört vállalj be, de ha nem is vagy rosszul, várj ki egy fél órát mire iszol még egyet.

Nah de menek, így is egy regényt írtam. Az biztos hogy mindenki másképp éli meg, hátha a többiek is leírják, hogy miről szól náluk a berugás, nem csak azon vitáznak, hogy kinél mi a limit.

Tudom, hogy már nem aktuális, de azért írtam le mindezt, hogy ha más is rákeres a neten, akkor találjon valami hasznosat.

2012. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Az elég gáz hogy 14 éves és még abszolut nem ivott semmit.. .mégcsak nem is kostolt meg... de akk is , mégha nem is igen birja meg ha üres gyomorral is de 1 sörtöl nem fog berugni.
2012. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
nem leszer részeg 1 töl sőt 5 üvegtölse nagyon :D do finomab a hubertusz alma lé a chery és jéger :D de ezektöl 3-4 már jol érzed magad :D
2012. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!