Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan erednek azok a sztereot...

Honnan erednek azok a sztereotípiák, hogy a kutya a csontot szereti, a cica a tejet, a maci a mézet, az egér a sajtot, a nyuszi a répát, stb?

Figyelt kérdés
És egyáltalán különben is: mi köze a kacsának a nokedlihez? :-)
2012. jún. 6. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Onnan hogy ezek az állatot ezeket a dolgokat tényleg szeretik. A medve leszedi a méhkast és kieszi belőle a mézet. A kutya rágja a csontot. A macska szereti a tejet. Az egér sajtot lop. A nyúl kieszi a répát a földből. A kacsát meg nokedlival tömik meg.
2012. jún. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Azért azt megnézném, hogy ki tömi a kacsát nokedlival?


Hogy miért alakultak így, azt nem tudom, de a kutya pl. a csontnál sokkal jobban szereti a húst, a macsak jó esetben anyatejet evett utlojára, a legtöbb egér életében sosem találkozik sajttal, a nyúl pedig nem eszi ki a répát a földből, legfeljebb lerágja a levelét.

De ide sorolhatjuk a kecskét és a káposztát is, és gondolom még van jópár.

2012. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

A macska f.sik a tehéntejtől.

A kutya csontot kapott régen és ma is enni. Az egér ha talál sajtot nyilván megrágja (mit nem rág meg), a medve tényleg leszedi a méhkast, ha talál.

2012. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na jólvan és akkor most végül is mi lehet a válasz a kérdésre? :D Éreztem, hogy az elsőnek nem sok köze van a valósághoz, de nem akartam írni, mert tapasztalat szerint hamar nekiugranak az ember torkának itt mostanában, ha nem elég széles a mosoly... A kutyán kívül (de szerintem még az se), ha megnézzük, akkor mindegyik állat megeszi a "párját", de valószínűleg csak mert tök mindegy mit adunk egy kutyának, megeszi. A csontot is. A macska is. A kecske valószínűleg bármilyen zölddel végez, amit elé raknak, de csak mert ő egy kecske, nem pedig egy hülye válogatós kis ötéves... SŐT!! A kacsa meg tán meg sem enné a nokedlit.
2012. jún. 6. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya a csonttal talán onnan van, hogy a szerencsétlen órákig bíbelődik vele, mivel nem tudja megrágni. Ezért ez a látvány jobban rögzül, mint amikor másodpercek alatt bekap valami mást.

A kacsa leküld mindenfélét úgy ahogy találja és jó gyorsan. A nokedli csak azért kerülhetett ide, mert vicces szó.

Azt tudtátok, hogy nyulat úgy lehet fogni, hogy magunkhoz csalogatjuk úgy, hogy a répa hangját utánozzuk....:)

2012. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:-) :-) :-) :-) :-)
2012. jún. 6. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!