Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy kutya...

Normális, hogy egy kutya miatt tönkremenjen egy barátság?

Figyelt kérdés
Barátnőm (?) befogadott egy kutyát az utcáról, de nem törődött vele. Az össz. törődés az volt, hogy napi egyszer adott neki enni, és lecseszte, ha a kutya kiszökött utána, mert rosszul záródott a kapu. Többször próbáltam neki megmagyarázni, hogy többet kéne a kutyával törődni, legalább sétáljon vele. Nem mert ő fáradt, nincs kedve, jól elvan a kutya. Kb. egy hete meséli, hogy elütötték a kutyát, mikor kiszökött. Annyira megharagudtam rá, hogy azt hiszem, szeretném vele megszakítani a kapcsolatot. Ez normális? te hogy reagálnál?
2012. ápr. 6. 11:31
1 2
 1/18 Tóth Bulcsú ***** válasza:
62%
Sajnálom a kutyát, de szerintem fontosabb, hogy veled hogy bánik. Ha szeret, és ezt érezteti, illetve te is szereted őt nagyon, akkor egy kutya miatt fölösleges tönkretenni a kapcsolatotokat, ha amúgy rendben van. Csak azt nem értem, hogy minek fogadta be, ha nem akarta gondját viselni. Ha mégis úgy döntessz, hogy folytatod a kapcsolatot, akkor több kutyát ne engedj neki befogadni.
2012. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ezóta az eset óta megcsömörlöttem tőle, kezdek rádöbbenni, hogy milyen önző, és csak saját maga számít neki.
2012. ápr. 6. 11:40
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
szerintem csak kinyílt a szemed. Ő pont ilyen volt előtte is, csak nem vetted észre
2012. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem törődött vele, miért fogadta be? Ezt nem értem
2012. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Remélem, túlélte a kutya a gázolást.

Nekem nem kéne egy ilyen barát.

2012. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem élte túl:( Az igazság, hogy nagy kutyabarát vagyok, nekem is van 3, járunk kutyasuliba. Ő azt hitte, ez a törődés, hiába mondtam neki, hogy mit kéne csinálnia, nem hallgatott rám.
2012. ápr. 6. 11:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik régi barátnőm kezdett lecsúszni a lejtőn - legalábbis az én szememben. A nős tanárával kavart, miközben volt egy kapcsolata, amit csak azért 'tartott meg', hogy legyen egy biztos is.

A lényeg annyi, hogy az ilyen nőket r.bancnak tartom, rájöttem, hogy megundorodtam tőle és attól, ahogy viselkedik. (Hozzáteszem, mindenkivel lekezelően bánt)


Nem csak attól barát a barát, hogy velünk hogy viselkedik, hanem attól is, mennyire értünk egyet és mennyire hasonlít a természetünk. Esetedben az van, hogy rádöbbentél, mégsem olyan ember, akivel jól tudod érezni magad, akiről csak jót tudsz mondani. Itt nem a kutyán van a hangsúly, hanem azon, hogy ezt az érzést váltotta ki belőled a cselekedete.

2012. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a kutyával való bánásmód csapta ki a biztosítékot.

Befogadok egy védtelen kisállatot, aztán meg szärok rá????

:O


Azzal, hogy hazavitte a kutyát, egy életre felelősséget vállalt az állatért.

De törődni vele, sétáltatni, simogatni, orvoshoz vinni??????????


Hasonló a szitum. Befogadtam egy cicát. Hónapokba telt, mire hozzá tudtam érni.

A szomszéd meg elvárná, hogy elkergessem, mert tönkremennek a virágai.

Szärok a növényeire.

2012. ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Az előző válaszoló szóról-szóra megírta azt, amit szívemből mondtam volna. Aki szeret, akár embert, akár állatot, felelősséget vállal. Ad. Tud egy ilyen barát igazán adni? Meggondolkodtató.
2012. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Itt a kutyának szerintem az a szerepe volt, hogy kiütötte a biztosítékot. Biztos, hogy volt már más probléma, szerintem nem a kutya pusztulása a legnagyobb gond a kapcsolatotokban. Persze azt én is elítélem, hogy ha valaki magát sem képes ellátni akkor ne tartson kutyát.


Ezt most külön.

Tudom, hogy nehéz azt elfogadni, hogy nem mi vagyunk a világ közepe, pedig elég sok helyről ez jön felénk, de most az a kérdés, hogy a könnyebb utat választjuk vagy inkább a melós, és fárasztót, de ettől sokkal jobb lehet a környezetünk. Szóval mi a könnyebb? Azt mondani, hogy a másik egy idióta balf.sz és egy képzeletbeli antianyagvetővel rálőni egyet és kikapcsolni az emberségünket vagy megpróbálni megoldani, megbeszélni a problémáinkat? Ez ugyanúgy igaz a szomszédra is ő is felteheti ezt a kérdést magának.

2012. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!