Kleptomán munkatárs?

Figyelt kérdés
9 éve dolgozom egy közintézményben. Idén új munkatársat kaptam. 20 éves lányka, aki rokoni alapon került be. A rokona anyagilag támogatja az intézményt, és sajnos olyan helyzetbe kerültünk, hogy létfontosságú ez a támogatás. A 20 éves lány nagyon visszaél a helyzetével. Megcsinálta azt, hogy elfutott a rokonához panaszkodni az egyik idős kollégára, mert az nem megfelelően beszélt vele. (kisebb vita során az idősebb megmondta neki hogy kislány még és éretlen, és beképzelt) Szóval én töltöm a legtöbb időt vele, én ismerem a legjobban. A családi körülményeit stb. Munkaidőn kívül is néha beszélünk a neten. Egyszer, mikor mentem be egy helyiségbe, ahova az emberek le szokták rakni a csomagjaikat, táskáikat, látom hogy ott van két nagy szatyor. Ez húsvét előtt volt. Viccesen azt mondtam, biztos húsvéti csokinyuszikkal van tele. Erre megszólal, hogy nem, mert megnéztem mi van benne. Ledöbbentem, és levegőt is alig kaptam. Elhülve kérdeztem hogy te átkutatod mások dolgait? Meg hogy ilyet soha többet ne csináljon! Hát csinált! Pár hónapja bejött hozzám az egyik ismerősöm. Utólag tudtam meg hogy nem tetszett neki a kinézete, és mig én nem voltam ott, átkutatta a táskáját, hogy nincs-e nála kés? Hát köpni-nyelni nem tudtam! Elmondása szerint szegények, de feltünt hogy márkás körömlakkjai stb vannak neki. Mivel bizalmas viszonyban van velem, így elmondta hogy ő tesztereket meg egyebeket szokott lopni! Teljesen ki vagyok akadva. Nekem tegnap a neten azt írta hogy talált nekem állást! Mondom minek keresel te nekem munkát, amikor van? Vagy tudsz valamit amit én nem? Erre hozzám vágta hogy ő csak viccelt. Ismerve az ő hátterét (egy szót szól a rokonának akinek a támogatásától az intézmény sorsa függ) és repülök. Ráadásul aznap ment a rokonához, és utána írta nekem hogy viccelt ezzel. Mit csináljak? Szóljak a főnökömnek a lány furcsa szokásairól? Viszont akkor meg a lány rokona bosszúból megvonhatja a támogatást, és vége az intézménynek. Mit tegyek?
2012. máj. 12. 08:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Munka mellett suliba jár így sokunk beosztása igazodik hozzá. Viszont nekem elmondta hogy nem mindig jár be órákra.
2012. máj. 12. 09:01
 2/4 A kérdező kommentje:
Elmondta hogy voltak neki ügyei, de azokat nem mondja el. Azt tudom hogy a testvérét is néha veri, és hogy a középiskolában is verekedett már. Olyannak néz ki mint egy ártatlan 20 éves kislány, de egy pszichopata. Már gyomoridegem van ha dolgozni kell menni, pedig szeretem a munkahelyem és a munkám, de idegileg nem tudom meddig bírom így.
2012. máj. 12. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Most erre mit írjunk?Azt tudod hogy előbb rúgják majd ki akármelyikőtöket mint őt,ezért felesleges szólni bárkinek csak te jársz rosszúl.Talán nem kellene annyira bratyizni az ilyen protekcios libával és akkor nem is hallanál róla dolgokat.Azért a cuccaidat zárd el jól előle.
2012. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És ha valakitől ellop valamit és engem is gyanuba kever?
2012. máj. 12. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!