Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A főnökömnek kinevezett...

A főnökömnek kinevezett személy protekció útján lett kinevezve, anno felvéve is a munkahelyre. Egyébként köztudott, hogy butácska, pár éve, amikor még csak alkalmazott volt, kiabáltak is vele a butasága miatt. Hogy lehet az ilyet elviselni?

Figyelt kérdés

Én hamarabb kerültem a munkahelyre mint ő,nekem perfekt képesítéseim is vannak,neki nincsenek.A kollégák féltik az állásukat,a feljebb álló főnöknek nem szólnak,csak nekem,amikor visszajövök szabiról,hogy mennyire rosszul végzi a munkáját.

Szeretem a munkám, egy ilyen senkiházi miatt hagyjam el a munkahelyemet?


2009. jún. 25. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene neked elhagyni a munkahelyedet miatta? Ha nem végzi jól a munkáját, előbb-utóbb úgyis kiderül, az az ő gondja és nem a tiéd. Egyszerűen ne foglalkozz vele.
2009. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mivel közvetlen főnök lett,szinte minden munkát rám oszt,ő csak tkp. lébecol egész nap.Már többször szóltam emiatt a feljebb álló főnöknek, aki négyszemközt elmondta,ő maga sem érti,miért lett az illető kinevezve vezetői beosztásba,s tudja, nem sokat csinál egész nap.Mégsem történik semmi. Mivel befolyásos ember áll a háta mögött.Hátszele van, nekem nincs.
2009. jún. 25. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni. Én is voltam ilyen helyzetben, cégen belül váltottam inkább, mert eluntam a rabszolga-életet (te végzel minden munkát és ő áll elő vele).
2009. jún. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már erre, de még nem sikerült.Eddig arra vártam,nyugdíjas és nyugdíj mellett lébecol egész nap,hogy majd csak elmegy, de úgy látszik, jó neki a szinte semmi munkavégzésért a jó kis fizetés is a nyugdíj mellé.A munkahelyemen a protekció az első,így nem könnyű még nekem,régi dolgozónak sem munkahelyen belül másik munkakörbe kerülni.Jó lenne,ha lehetne olyan,hogy független, más, idegen hivatali ellenőrzések során feltárni az efféle protekciós megnyilvánulásokat a munkahelyeken!Egyébként közöltem a kollégákkal,hogy nem óhajtom hallgatni a panaszaikat szabadságaimból való visszajöveteleimkor,menjenek a feljebb álló főnöknek panaszkodni.
2009. jún. 25. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen munkahelyen dolgozol, akkor mégis megérné váltani talán, hogy ne nyomjanak el. Ez valami kis cég, hogy ennyire nem tehet senki semmit és egy személy dönt mindenről?
2009. jún. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyik velem együttérző kolléganő azt mondta nemrégiben,hogy menjek már el GYES-re és akkor majd tényleg dolgozni fog a szóban forgó butácska-lustácska protekciós szóban forgó.... Jó megoldás lenne, de éppen ez nem aktuális nálam....
2009. jún. 25. 15:34
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenki a saját pozícióját félti és a saját pecsenyéjét sütögeti.Az az irodavezető, aki 20 évig dolgozott irodavezetőként javasolta nekem pár éve,végezzek egyetemet vagy főiskolát is,nagyobb esélyem lesz az előbbre jutáshoz, ő maximálisan fog támogatni. Igen ám, de időközben jött egy új nagy főnök, aki őt 20 év után kirúgta azért, hogy a szeretőjét tegye a helyére irodavezetőnek. Elvégeztem a főiskolát is, de a butácska protekciós, még középfokú szakmai képesítéssel sem rendelkező lépett előre helyettem.Még hagyján, de hangsúlyozom, buta és protekciós.A hátam mögött lett kinevezve,nem is tudtam,hogy közvetlen vezetői állás lesz létesítve,ugyanis addig csak a mostani irodavezető volt a főnököm.Szóval gyalázatos az egész szitu.
2009. jún. 25. 15:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy közhely. "Ilyen az élet"

Egy idézet nagy Bandótól:

" - Az én apukám jól dolgozik és megbecsülik érte!

- Az semmi! Az enyémet meg is fizetik!"

Egy másik idézet a Kádár rendszer egy ismert nőjétől, aki szeretőként vitte sokra munkahelyeken:

"Én soha nem a főnökömmel feküdtem le, hanem a főnököm főnökével!"

És egy harmadik idézet:

"Csak azt kérd, amit el is tudnál venni!"

Magyarul, kevés csak a tudás és a jó munka. Kapcsolatépítés, segítségek, szívességek hálójában élünk és nekünk is törekedni kell rá, hogy ebben is jók legyünk, különben a jobb kapcsolati tőkével rendelkező emberek beelőzhetnek bennünket.

Például ebben az esetben én elkezdenék olyan helyekre járni, ahol a feljebb levő főnökök feleségei előfordulhatnak. Játszóterek, fitness klubok, akármi. Ha egy férfi főnök feleségével jóban vagy, akkor már félig bent vagy ott ahol lenni szeretnél! Azért írom ezt, mert az írásodból feltételezem, hogy nő vagy.

Meg hasonló dolgok. Hobbik és szabadidős tevékenységek, ahol bizalmi légkört építhetek ki olyan emberekkel ,akik segíthetnek.

Ez nem gonosz dolog! Még ténylegesen is lehet egy lightos baráti kapcsolatból igazi összejárós baráti kapcsolat, de ha nem, attól még én is adtam magamból, tehát nem törleszkedés vagy más kihasználása!

Egyszerű önmenedzselés, amit lehet, hogy a butább és képzetlenebb főnököd egyelőre jobban játszik, vagy valamilyen előnnyel indult eleve. /Családi,, anyagi, stb./

2009. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nemigen vannak összejövetelek, még munkahelyen belül sem igazán. Így pláne nincs olyan, hogy a főnökök feleségei. Elég szomorú, hogy a mai világban nem a szakértelem, a szorgalom, hanem inkább a a jó kapcsolatok a fontosak. Ennek hatása látható, tapasztalható a szóban forgó butácska, lébecolós személyen is. Sajnos nem én vagyok az egyetlen, aki ilyen disznóság miatt háttérbe szorul.
2009. jún. 30. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!