TV nézőknek milyen szokásai voltak régen? (60as-80as évek)
Valaki tudna nekem segíteni, és összegyűjteni a régi TV nézési szokásokat? Ilyenekre gondolok, hogy pl. ritkaság volt és többen összegyűltek megnézni egy műsort, vagy hogy heti hány nap volt adás stb... sajnos nem nagyon találok semmit ezzel kapcsolatban a neten.
Főleg a nézők hozzáállása érdekelne:)
Válaszokat köszönök:)
Amikor megkezdődött Magyarországon az adás,sok munkahelyen a szakszervezet vett TV-t,és a dolgozók esténként együtt nézték az adásokat. De a kultúrházakban is lehetett TV-zni.
Én 1962-ben vettem az első,Tavasz márkájú tévémet. (12 évig használtuk,bár működött még,de lecseréltük egy újabbra).
Ha jó film volt,akkor a szomszédok is jöttek nézni. Meccset nem,mert mi azt soha nem néztük,és a szomszédok kedvéért nem kapcsoltuk be a TV-t.
Viszont a műkorcsolya bajnokságot mindig megnéztük,de csak a családdal. Általában este 10 után kezdődött és éjjel 1-2 óráig tartott a közvetítés.
Ma is emlékszem Vitrayra,aki közvetítette. Mivel az adás fekete-fehér volt,nem csak a lépéseket magyarázta el,hanem több-kevesebb sikerrel a versenyzők ruháját is.
Kb.így: X. ruhája alul piros,csillogó flitterekkel,felül rózsaszín,és van rajta olyan habos anyagból készült fodor is. A többit a néző fantáziájára bízta.
A 60-as évek közepére már nagyon sok háztartásban volt TV.
Egy kabaréban azzal vicceltek,hogy ha este 8 után bármelyik városban,vagy faluban az utcán nem találkozol egyetlen emberrel sem,akkor aznap az Angyal megy a TV-ben.
Sőt. Nyáron nagy volt a hőség,és nyitott ablaknál néztük az Angyalt. A sötétítő függönyt sem húztuk be. A fiam szólt egyszer,hogy valaki van az ablak előtt. Egy házaspár gyerekkel az utcáról nézte a közvetítést. Természetesen nem szóltunk nekik semmit. (Akkor még nem kellett félni a betörőktől)
Ha jól emlékszem,a 70-es évek elején adták az Orion űrhajó kalandjait. De sikeres sorozat volt a Fortsyte Saga is,vagy a Hosszú,forró nyár c. A többire már nem emlékszem annyira.
A 80-as években egy brazil szappanopera ment nagy sikerrel. A főszereplő egy rabszolgalány volt,Izaurának hívták. Kancsal volt szegény és a film is elég ostoba,és hihetetlen. Mégis sokan megvoltak bolondulva Izauráért. Amikor Magyarországon járt,tömegek várták,hogy láthassák. Sőt,voltak olyanok,akik pénzt akartak gyűjteni,hogy felszabadíthassák.
Viszont nem szakítottak meg egyetlen filmet sem a reklámokkal. Amikor hallottunk arról,hogy Amerikában a filmek közben is van reklám,nem értettük,hogy akkor hogyan lehet egy filmet megérteni.
Ma már hozzászoktunk ehhez.
Én Svájcban nőttem fel (80-as évek) általában mindig volt műsor, filmek is voltak.
Nem voltak semmilyen különös TV szokások.Ugyanúgy használtuk a TV-t mint most.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!