Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ilyen esetben?...

Ti mit tennétek ilyen esetben? Úgy érzem, nem engednek előrébb lépni. Tudatosan.

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg:

Elegem van abból, hogy amikor támad egy jó ötletem a munkahelyemen, és azt elmondom a kis főnökömnek (a közvetlen felettesemnek), vagy a főnökömnek, akkor elküld azzal, hogy ők már próbálták ugyanazt megvalósítani, de felesleges idő- és energiapazarlás...persze előtte meghallgat, hogyan képzelem el a megvalósítást.

Majd hónapok múlva látom megvalósulni ugyanazt, amit én magam vetettem fel korábban!!! Ez eddig már három alkalommal fordult elő velem! Amikor ezt említem, hogy bocs, de hónapokkal ezelőtt ugyanennek az alapötletét én vetettem fel, akkor azt mondják, hogy mégsem ugyanaz....blablabla. De érzem, hogy ez csak egy lerázós duma, hogy én maradjak csak a helyemen, ne avatkozzak bele a "nagyok" (akikre rábízzák a kivitelezést) dolgába...persze az öteleteim igenis jól használtak általuk, csak ezt nem ismerik be/el.


De egyedül meg nem tudom megvalósítani, mert kell hozzá "háttér". Jelenleg másik munkahelyre sem tudok menni, mert

a családom ide köt, ahol vagyok éppen, és nekem az is fontos.


2012. ápr. 24. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A maximális kihasználás esete a tiéd.Ne engedd,hogy madárnak nézzenek!Legközelebb ne beszéld meg velük a te ötleted még ha van is ötleted ne mond meg senkinek!Így talán megőrizheted magadnak.
2012. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj szám, nem fáj fejem! És figyeld az álláshirdetéseket.
2012. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tartsd meg magadnak az ötleteidet. Majd kamatoztatod olyan helyen, ahol értékelik.
2012. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valóban az az érzésem, mintha tudatosan fognának vissza:

az ötleteimet "elvetik", leminősítik, mondván, hogy már próbálták, és mindhiába...majd olyanokkal, akik közelebb vannak a tűzhöz, szépen megvalósíttatják, és úgy tálalják, mintha az a belső kör fejéből pattant volna ki.


Hogyan ne legyek balek? Hogy fogjam be a pofámat, ha valami eszembe jut, és tudom, hogy az előrébb vinné a dolgokat? (Ugyanakkor már pofára esések után tudom, hogy úgyis lenyúlják? Amúgy nem csak munkahelyen tapasztalom ezt, hanem azon kívül is!)

2012. ápr. 24. 16:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem is tartsd magadban az ötleteid, de hogy el ne felejtsd őket, írd fel! Akár a telefonodba, vagy a határidőnaplódba.


Én is jártam így, mint te, de nincs más út, mint magadban tartani az ötleteidet, és a megvalósításukhoz apránként félretenni.

2012. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!