Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hová tűnt az emberekből az...

Hová tűnt az emberekből az önkritika kapcsolati, családi és minden egyéb téren?

Figyelt kérdés

Egyszerűen besokalltam az emberekből mostanában. Állandóan csak azt tapasztalom, hogy mindenki csak kritizálni meg leszólni tud, másban a szálkát is, de magában a gerendát sem veszi észre. 21 éves vagyok, egyetemista, túl egy hosszú párkapcsolaton, próbálok ismerkedni. Szerencsétlen a helyzetem, mert pont a szakításunkkor költözni is kellett, csórók is voltunk sok közös cuccunk volt az exemmel, így együtt költöztünk el, persze van még 2 lány lakótársunk, nem is egy szobában lakunk azóta, a városban senki ismerősünk nem volt és keddről szerdára pakoltak ki minket. Tudom, nagyon rossz helyzet, de éljük az életünket a magunk útján, amíg lesz egy kis pénzünk mozdulni, ennek 1 éve, ő is randizik, stb. Egyetem mellett dolgozunk, ez is éppen elég a megélhetéshez, kolit nem kapunk évek óta. Ismerkedéskor sosem titkolom el, hogy ez a helyzet. A legutóbbi alkalommal a srác elmondta, hogy füvezik sokat, több drogot is próbált, de már tiszta, mondom oké, normális volt, nem foglalkoztam vele. Aztán előadta, hogy milyen sok közüzemi tartozása van, amit nem fizet, mert nehogy bulira ne legyen. Aztán elmeséltem a történetemet és kiakadt teljesen, mondván így nem kellek majd senkinek. Amiben igaza lehet, de minek letorkolni a másikat? Őszintén, amiket ő elmondott magáról az nem gáz, az jó?

A családomban ugyanez. Öli egymást mindenki, 2 forintokon veszekednek, de én vagyok a fekete bárány, mert eljöttem tanulni.

A szomszédom egész nap hangosan tévézik, egy szót sem szólok, de egy délelőttön át verte az ajtónkat, mert feltettünk 2 polcot.

Mikor költöztem egy éve is randiztam, elmeséltem, hogy éppen költözök, munkát keresek, 2 nap múlva közölte a srác, hogy vegyem tudomásul senkinek sem kell olyan bajos ember, mint én. Mondja ezt ő, aki munkanélküli volt, de költötte a pénzt számolatlanul.

Miért van az, hogy a saját hibáikat nem látják az emberek, másokéival szemben meg nulla tolerancia? Én sem vagyok hibátlan, sőt, de ez már akkor is sok.


2012. ápr. 10. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Hű, kemény lehet a helyzeted...

Sajnos egyet értek veled, nekem a munkahelyemen vannak igazi hímsoviniszta f*szok, nem tudná megcsinálni, ami az én dolgom, de belepofázik, mert az megy.

Próbálj ne foglalkozni vele.

Viszont egy jó tanács: ne öntsd rá az életed minden történését ismeretlen emberekre (gondolok itt a randikra). Pl nem kell nekik elmondani, hogy az exeddel (is) laksz, hanem csak annyit, hogy négyen laktok együtt, abból egy fiú. Azt se kell elmondani, hogy miért így alakult, egyszerűen csak így alakult.

Kitartást és sok sikert!

24N

2012. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az ilyesmi úgyis kiderül, én meg nem szeretek hazugsággal kezdeni. Ez van, próbálom vállalni az életemet és a dolgaimat.

Azt elfogadom, hogy igen, ezt sok férfi nem fogja elfogadni és inkább tovább áll, rendben. Az zavar, hogy bár nekik is van bőven sepregetnivalójuk még le is ugatnak, beszólogatnak. És egyre többször találkozom ezzel minden téren.

2012. ápr. 10. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert hirtelen többnek érzik magukat. Nekem egy ismerős szólja mindig le a párom, miközben egy 200 kilós tunya férje van, a lába nyomába nem érhet az enyémnek, mégis mindig azt kell hallgatnom, hogy miért nem hagyom el az enyémet.
2012. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!