Csinálhatnak ilyent?

Figyelt kérdés

Én 1 nagyon normális tisztelet tudó roma fiú vagyok.De tényleg eszem ágába sincs bele kötni valakibe nem olyan vagyok!Nagyon normális családból származom Apám Anyám tisztességesen dolgozik.Nagyon sok \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'magyar\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\' barátom van mindannyian szeretnek stb... a társaságom is teljesen normális.Na és ma leszeretünk volna menni a Cool Cluba ahol a habparty volt és mindenkit be engedtek csak a romákat nem:( nagyon sok roma oldalra volt állítva senkit nem engedtek be! Egy romát se persze megértem többségük kötöszködnek bajt csinálnak stb... De én nem abba a fajtába tartozom én se szeretem azokat! Azt mondták az a party más színű embereknek való nem nektek! Meg hogy mennyünk haza meg kár volt beállni a sorba még a helység elől is elküldtek mennyetek innen takarodjatok haza! Nagyon rosszul esett megalázónak éreztem magam nagyon rossz volt:( 15 éves fiú vagyok és még szinte nem is tudom milyen a diszkó nem is voltam nagyon sehol... és a ballagásom szerettem volna megünnepelni és el is lett rontva nagyon szóval ez a egész nagyon rossz volt úgy bántak velünk hogy nem tudtam szóhoz jutni örülök hogy elengedtek anyuék egyszer. Erre romáknak itt nincs helye stb... Pedig olyan jó lett volna csak néztem ahogy mindenki megy be beleéltem magam meg minden erre:( Lehet ez ellen tenni valamit feljelentést tenni vagy sem?:(


Köszönöm a válaszokat előre is :)


2009. jún. 17. 02:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha 15 évesek bemehettek,akkor a többiekkel,akikkel együtt voltál,el kell menni feljelentést tenni. Sajnos azt nem tudom hova! De kezdetnek mondjuk a jegyzőhöz,ha nem is illetékes ebben,legalább tanácsot tud adni. Ha van roma érdekképviselet ahol laksz,az lenne a legjobb! Vagy nézz utána neten! A google-ban beírod,hogy roma érdekképviselet,ott biztosan találsz választ!
2009. jún. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
figyelj, lehet hogy te nem vagy épp az a lopós-csalós-kötekedős fajta cigány, viszont rengetegen azok közüled és automatikusan hozzásorolnak. ti is elosztjárok a magyarokat hogy ez milyen paraszt, ez ilyen ez olyan. ezért hát inkább azt mondom törődj bele, mert ez Magyarország, és itt egyelőre a magyarok szabják meg hogy mi hogy legyen, kit hova engednek be. (ezt pedig ne vedd sértésnek ha úgy hangzana)
2009. jún. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

05:15: Hogy te milyen észlény vagy .....


Figyi, sajnos ez a valós helyzet. Nem tudsz rajta változtatni, romakát kicsit is színvonalasabb szórakozóhelyre nem engednek be. Ha te pont a kivétel vagy, akkor sajnállak, de tudod ennek megvan a maga jó alapja sajnos. Én már olyat is láttam, hogy fel voltak háborodva, ha egyáltalán be akartak, mivel kint volt a nagy tábla a bejáratnál, hogy "cigánymentes övezet", aztán beszélgettem másokkal, és szintze mindenki megerősített abban, hogy ez teljesen természetes, ezt a tulajdonos a saját jól felfogott érdekében teszi első sorban, mert ha beengedi oda a romákat, akkor a jó módú, pénzköltő, gazdagabb fiatal budai réteg nem fog majd bemenni. És itt be is zárul a kör. Nem a saját maga ellensége + a botrány se hiányzik neki nyilván.

Sajnos ez így kialakult, attól félek, te egymagad ha nem ilyen vagy, sajnos akkor sem tudod ezt megváltoztatni, mert tudod aztán meg 99%-ban így van, te meg ha az 1%-ba tartozol, hát sajnos nehéz helyzetben vagy, de próbálj maradni is a normálisabb társasággal.

2009. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

07:32

meg te is ...

2009. jún. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

a basszus cigánymentes övezet tábla?? nem hiszem el...

iszonyatos de ja vu érzésem lenne ha éltem volna a második világháború idején

2009. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez szemétség volt, elvileg nem csinálhatnának ilyet, és mégis megteszik, ha te pont a kivétel vagy, hát ez a rossz, hogy a hülyék miatt téged is megítélnek. De ne aggódj, másokkal is megtörténnek hasonlók, és lehet tenni feljelentést akár, ha nem az életkorod volt a probléma, hanem a származásod. Pl. én nő vagyok, és van olyan munkahely, ahol emiatt nem is hívtak be, pedig nem olyan munka, amit ne tudtam volna elvégezni (nem fizikai munka, csak éppen informatika, és informatika képesítésem van), csak hát a pasiknak jobban elhiszik, hogy ért hozzá, és én hiába nem vagyok hülye, nem hiszik el, mert nő vagyok, én is tehetnék ilyenért feljelentést...
2009. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Cigánymentes övezet??? Meg nem engednek be mert roma vagy, és még egyesek azt mondják, hogy ez valahol érthető???? Egy szórakozó helyen azért vannak kidobó emberek, hogy a helytelenkedőket kipaterolják, bőrszintől függetlenül. Akinek van pénze, illetve nem botrányosan részeg, hogy mások testi épségét veszélyeztetje, azt bőrszintől függetlenül kötelesek beengedni. Nem térek magamhoz komolyan! A magyar emberek között is van rengeteg sötét bőrű (akik még se cigányok), illetve te is lehetnél olasz v. szerb v. arab akárki akinek sötétebb bőre van. Egy egyszerűen rasszizmus. Sajnálom, hogy tönkretették a ballagásodat:( Nem tudok mit mondani, nem térek magamhoz egyszerűen. Szerintem is a roma érdekképviseletnél kellene próbálkozni, esetleg az Aktivnak, Fókusznak irni, ők hátha foglalkoznának az eseteddel. Kérlek ne légy emiatt dühös az országra. Tényleg rengeteg "semmirekellő ember" van köztetek, de ilyen a "magyarok" között is van. Megjegyzem, ma már nincsen tisztavérű magyar...tisztavérű magyar utoljára Árpád korában volt, majd szép lassan beolvadtunk a többi népcsoportba! Nem ezt a bánásmódot érdemelted!!!!
2009. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémben is voltak "kidobóemberek"...
2009. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Fel kell jelenteni az árpádsávos majmokat, de a legjobb ha néhány cigány haveroddal jól megveritek őket. A magyarkodó barmok másból úgysem értenek.
2009. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
10:40 - Szerintem ez a biztonsági ember nem árpádsávos volt (ők ilyent így nem csinálnak, csak a bűnözőket akarják elkapni, aki rendes ember, azt ők se bántják), hanem csak egyszerűen paraszt...
2009. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!