Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes-e tanárnak menni?...

Érdemes-e tanárnak menni? Miért? /Miért nem? Írnátok indokokat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Annak, aki arra érez késztetést, hogy oktasson, annak meg sem fordul a fejében, hogy érdemes-e.
2012. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Csak akkor érdemes, ha nagyon szeretsz tanítani és ez minden vágyad, el se tudnál mást képzelni.


A pedagógusokat sokan lenézik, rengeteget kell dolgozniuk, tanulniuk, továbbképzésre járniuk stb. és ehhez képest elég keveset fizetnek nekik. Csak akkor tudsz megélni tanárként, ha a teljes munkaidős iskolai állásod mellett még magánórákat is adsz. Emellett ugye otthon is dolgozni kell, órákra felkészülni, dolgozatokat készíteni, javítani, papírmunka stb. És persze manapság a diákokkal sem könnyű bánni, mert a szüleik nem nevelik meg őket rendesen, a tanárnak meg semmilyen eszköz nincs a kezében fegyelmezésre, ha csak hangosan szól rá a gyerekre, az árulkodni fog otthon és a szülők kiverik a balhét.

2012. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

"...ha csak hangosan szól rá a gyerekre, az árulkodni fog otthon és a szülők kiverik a balhét."

...vagy egyes helyeken a tanító szemét, fogát, stb.

A tanító/tanár ma már nem szakma, hanem csak és kizárólag hivatás, amit vagy szívből csinál az ember, vagy nem csinál, mert egyetlen vetülete sincs magán a tanításon kívül, ami miatt megérné.

2012. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Szeptembertől júniusig elvileg tuti állásod van és szabira se mehetsz
2012. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Ez nézőpont kérdése. Egyrészt, ha van affinitásod hozzá, kreatív vagy és tényleg ezt akarod csinálni, akkor érdemes. Illetőleg az sem mind1, hogy milyen tanár vagy. Feltételezem középiskolai tanárra gondolsz (ha nem, akkor szólj), tehát elég sok tárgy közül lehet válogatni. Na most angol, német és magyar szakos tanárokból Dunát lehet rekeszteni, még az sem kap állást, akinek van protekciója. Ellenben a reál tárgyakból, főleg fizika, kémia nagyon nagy hiány van, arról nem is beszélve, hogy ezeket nem kevés pénzért otthon is tudod tanítani. Én magam 4(!) hónapig kerestem Pécsett kémia tanárt, olyat aki jól tanít, de még sem 3-4000 forintot kér egy óráért és végül egy skype-os tanárom lett, aki amúgy debreceni (1500-at kér 60 percért és maximálisan elégedett vagyok vele). Tehát ennyire nincsenek ilyen jellegű tanárok.


Tehát, ha reálos irányban gondolkodsz, akkor mindenképpen megéri. A humán jellegű tárgyak ma már nem keresettek.

2012. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem tetszik ez a szakma, de hogy ma nem csinálnám az biztos.

Régen egy tanár megbecsült ember volt, akire felnéztek (igaz ezzel sokan vissza is éltek), viszont ő tanította az ifjúságot.

Manapság meg mi van? Tanulsz 5-6 évig az egyetemen, aztán havi 100 ért napi szinten benn vagy a suliban, készülsz te is óráról órára, ma a gyerek porrá aláz, ha úgy akarja, semmi tiszteleted nincs, hazamész javíthatod a dolgozatod, nevelheted a saját gyereked, de a szabadidődet sem úgy töltöd, ahogy akarod, mert kénytelen vagy különórákat adni, hogy legyen egy kis plusz bevételed.

Ha nem vagy elkötelezett, akkor ez a pálya nem neked való. Amúgy a reálos tanárokat tényleg jobban keresik, pl egy fizika-kémia párossal a legtöbb helyen nyerő vagy.

2012. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi pénzért nem csinálnám. Nem fizetődik ki, lenézik őket, az idegeikre rámegy a sok szemtelen gyerek. Több tanár is mondta, hogy sose menjek tanárnak.
2012. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha állandó megalázások célpontja akarsz lenni, akkor menj nyugodtan.
2012. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek azokkal akik szerint nem. Legalábbis hazánkban soha! Szemtelenül nicsennek megfizetve, ahoz képest mennyit kell tanulniuk (bár ez magyarisztánban mindenre igaz), idegörlő, főleg a sok aberált takony kölyök miatt, akikre már vissza sem lehet szólni. Már most is sok de 10-20 év múlva annyi lesz a "brazil" hogy szerintem a tanároknak önvédelmet is kellesz oktatni (és ezt nem viccnek szántam). Én is gondolkodtam amúgy rajta még gimis koromban, de rájöttem hogy nem tudnám megállni hogyha egy taknyos tizenéves elkezd szemtelenkedni akkor ne verjem a fejét addig az asztalba még foga van.
2012. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég határozott elképzelésem van arról, hogy én tanár leszek. Sokan leakarnak róla beszélni, de nekem ezer éve ez a vágyam. Imádok magyarázni, szeretem a gyerekeket és ahova én járok rendkívüli tiszteletet kapnak a tanárok. Matek a mindenem, inkább reálos vagyok és elhelyezkedés szempontjából még a fizika lehet jó, ezért ebben a kettőben gondolkozok.
2012. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!