Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az élet soha nem ad már...

Az élet soha nem ad már esélyt rá, hogy helyrehozzam a hibáimat?

Figyelt kérdés
Pár éve összevesztem két barátommal, mert hazudtam nekik (amit egyébként azóta nagyon megbántam), és már nem állnak szóba velem. Egy másik barátom (aki teljesen más városban él, más iskolába jár, és nincsen vele más közös ismerősöm) nemrég megismerkedett véletlenül ezzel a két volt barátommal, és miután bejelölték egymást facebookon, észrevette, hogy ismernek engem. Egyszer szóba hozott engem, a volt barátaim pedig rögtön elmondtak mindent a hazugságaimról, ezután pedig a másik barátom is megundorodott tőlem (pedig neki soha nem hazudtam, és egy olyan dologról van szó, amihez tényleg nincs semmi köze). Most komolyan, létezik ilyen? A múltam az egész életemet tönkre fogja tenni egyetlen rossz cselekedet miatt, amit azóta már meg is bántam? Mit tehetnék? (azon kívül, hogy ne hazudozzak, amire egyébként azóta különösen odafigyelek)
2012. márc. 30. 21:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem kérek olyan kommenteket, hogy hazudni bűn, azóta már sokszorosan megbántam, amit tettem, és egyszer sem hazudtam, úgyhogy ezzel pontosan tisztában vagyok.
2012. márc. 30. 21:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy ez lenne a megkerülhetetlen vétked, ami majd 60 évesen is megkeseríti az életed. Ezt elrontottad, érthető, hogy a másik barát emiatt másképp néz rád. Mondanám,hogy próbáld meg tisztázni velük a dolgot, de inkább azt mondom, hogy keress új barátokat, "tiszta lappal".
2012. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is remélem, hogy ez így van, de ez a mostani eset elbizonytalanított.
2012. márc. 30. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk facebook-ról töröld magad.

A másik pedig, hogy kérj bocsánatot és tisztá

2012. márc. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerinted nem próbáltam?
2012. márc. 31. 00:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a facebook nem a barátod, pláne ilyen helyzetben.


Én sem gondolom, hogy ez végiggkíséri az életedet, még iskolás vagy, most még számít, de felnőtt korodban a felnőtt barátaidnak, ha elmeséled, hogy ezt és ezt a hibát követtem el tizenévesen, és milyen rettenetesen megbántam, és rengeteget tanultam belőle (azóta következetesen igazmondó vagyok, nagyon ügyelek a barátaimra, és: nem ítélem el olyan gyorsan azokat, akik hazudnak vagy más hibát követnek el, mert tudom, könnyű belecsúszni), akkor nem elítélni fognak, hanem tisztelni a bölcsességedért, és azért, hogy képes vagy fejlődni a saját hibáid által.


Ezzel az új barátoddal is megbeszélheted ezt.


Ne aggódj, így tanulunk mindnyájan...

2012. márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!