Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van haszontalan szórakozás?...

Van haszontalan szórakozás? Van olyan, amit elítélsz, lenézel?

Figyelt kérdés
Ha valaki elmegy szórakozni, csak annyi a célja, hogy jól érezze magát? Vagy mindig jó, ha van más hozadéka is? Pl vannak olyan szórakozások, ahol a részesei vagyunk a programnak, vannak, ahol csak nézők vagyunk, tehát, nem is igazán a saját életünket éljük olyankor, hanem másokét, egy elképzelt vagy egy imitált környezetben. Van, ami építi a személyiséget, van, ami csak úgy nyom nélkül elmúlik, habár az élmény megmarad, és végülis az élmény miatt megyünk. Ez csak szubjektív alapon megy? Vagy van benne tudatosság? Másképp szórakozik egy bölcs ember? Van olyan, hogy "életellenes" szórakozás, ami csak időpocsékolás, és az ember az élete vége felé rádöbben, hogy nem használta ki a saját, valódi életét? Meg az jutott még eszembe, hogy a valóság show-kat sokan lenézik, én se vagyok nagy rajongójuk, de pl a természetfilmeket nagyon szeretem nézni, holott ott sem történik annyira más, minthogy bambulok a tv előtt, és élőlények életét nézem, ahogy esznek, alszanak, szaporodnak, néha összeverekednek, akárcsak egy valóság show villájában. :D Mégis az egyik kultúr cselekvésnek számít, művelődésnek (a természefilmek), a másik meg nem. Persze, fontos, hogy ismerjük a környezetünket, és ennek az ismeretnek egy részét a tv-ből fel lehet szedni. De mégiscsak az lenne az ember feladata, hogy ő menjen és egyen, aludjon, szaporodjon, ahelyett, hogy a másét nézi, nem? Vettem egy cirkusz jegyet is (olyan előadásra, ahol állatok nem lesznek), most meg olyan hülyén érzem magam, hogy ott fogok majd ülni, és a sötétben, külső megfigyelőként nézni, ahogy emberek ugrálnak a levegőben. :D Ezekszerint a szórakozás = nem élés?

2012. márc. 29. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A szórakozás fontos és jó is, de csak akkor, ha nem viszed túlzásba. Nem tudom, te hogy vagy, de ha én végig dolgozom a napot és este van időm megnézni egy filmet, sokkal jobban érzem magam, mint amikor egy szüneti napon egész nap filmeket bámulok. A valóság show-k szerintem rendkívül primitívek, sosem néztem, nem is tervezem, de ha megnézel egy természetfilmet, ott nem az emberi hülyeségen nevetsz, meg silány poénokon, hanem a szépségét látod a dolgoknak, azt a szépséget, amit mindenkinek látnia kellene. Én így látom.


Üdv

2012. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudod mit ítélek el?

A legújab divatot, nem tudom hallotál-e róla.

Szóval észlény emberek tampont szeszes italba mártanak és feldugják a s*ggükbe. És ez tök komoly jópáraqn bele is haltak.

2012. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Atyaég! :(
2012. márc. 30. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!