Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy milyen könyvet vásároltok vagy vesztek ki a könyvtárból?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Van néhány téma, amire vevő vagyok, néha csak úgy bóklászom a könyvesboltot és átnézem a kínálatot, megesett, hogy a neten böngészve futottam bele egy-egy érdekes darabba, aztán ha van egy könyvből adaptált film, ami nagyon tetszett, az is felkerülhet a listára.


Azt meg sem említem, hogy néha egyszerűen csak KELL a tanulmányaimhoz.

2012. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés. Ezt bejelölöm magamnak, mert én is szeretném tudni a választ. Nagyon gyakran vagyok úgy, hogy olyan könyvet szeretnék, ami a csontomig hatol, amivel azonosulni tudok.

Sajnos nagyon nehezen találok ilyet. A legutóbbi, ami még hónapokig bennem élt az Toulouse De Lautrec életrajza a Mole Rouge volt, előtte pedig Jack London: Martin Eden című könyve. Ja és ráadásul ezek a saját könyveink a kis saját "könyvtárunkból". Mert, amikor nem találtam megfelelőt a könyvtárban az otthon szoktam böngészni.

Amúgy a címeket szoktam böngészni és bele bele lapozok. Mivel gyakorlatilag egy polcot átnézek, nagyon elszoktam fáradni a végére, mármint a szemeim. Pedig azt hiszem az lenne a jó megoldás, mint a videótékában: Kezdeni az első sorral és szépen haladni végig:) Más megoldást nem tudok. Csak az a baj, hogy nagyon kevés az idő az olvasásra és az egész könyvtárat meg biztos nem fogom tudni kiolvasni, hogy kiválogassam, ami tetszik, úgyhogy így biztosan elkerüli a figyelmem sok jó könyv :(


Amúgy még a másik, amit szoktam csinálni, hogy felmegyek a netre és elolvasom mások mit olvasnak, mit ajánlanak. Ez is jó megoldás lehet.

Amit most szeretnék kiolvasni az a lucrezia Borgia életrajza. Ezt is úgy hallottam véletlenül.

2012. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha megyek könyvesboltba akkor már nagyjából tudom, hogy milyen típusú könyvet szeretnék. Ebből adódik, hogy céltudatosan azok a polcok felé megyek ahol az adott könyvek találhatók, illetve megnézem az akciós kínálatot is, hátha akad olyan ami megtetszik. Azt, hogy végül is melyik könyvet veszem meg, a cím alapján, illetve a könyv hátoldalán lévő szöveg alapján döntöm el. Persze ha van rajta. Ha nincs akkor beleolvasok, és ha az eleje érdekesnek tűnik akkor jó, ha nem akkor nem veszem meg.

De van olyan is amikor ismerős ajánl valami jó könyvet, kölcsönadja, hogy olvassam el, és utána én is megveszem. Ha pedig épp nincs kedvem elmenni akkor az itthoni könyvek közt válogatok. Van sok régi amiket még nem olvastam el, pedig érdekesnek tűnnek. De majd idővel sorra kerülnek.

Könyvtárról pedig annyit,hogy nem járok. Szeretem megtartani a könyveket, mert vannak olyanok amiket nem csak egyszer olvasok el.

19L

2012. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2012. márc. 29. 23:22
 5/7 anonim ***** válasza:

"Könyvtárról pedig annyit,hogy nem járok. Szeretem megtartani a könyveket, mert vannak olyanok amiket nem csak egyszer olvasok el. "


Ezzel egyet értek. Én is így vagyok vele, hogy amelyik könyvet nagyon megszeretem, azt utána szeretem megtartani és megszoktam venni.

Szerencsére van a közelünkben egy antikvárium és nagyon jó áron szoktam könyvekhez jutni. Amit utoljára ott vettem az a Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés potom összegért és egy régi II. háború előtti kiadás. Az Est és Pesti Napló 1920 évekbeli kiadása. Kitűnő állapotban :)

Előtte pedig sikerült nagy-nagy örömömre hozzájutni a Magyarok krónikája enciklopédiához, féláron :) 16.000, - helyett 8000,-ért és kitűnő állapotban :)

2012. márc. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában antikváriumban, vagy boltban vásárolok. Van néhány kedvenc íróm, akiknek az új könyveit követni szoktam az interneten, ha megjelenik, akkor lecsapok rájuk. Elsősorban az antikváriumokat szeretem, imádok bele olvasgatni a könyvekbe, meghallgatni az eladó véleményét (valahogy az antikváriumban sokkal képzettebb eladók szoktak lenni, mint a nagy könyváruházakban). És imádom az ottani könyv-illatot!

Sajnos be kell, hogy valljam sokszor felületesen egy-egy könyvborító ragadja meg a figyelmemet és tartalom alapján döntöm el, hogy megveszem, vagy sem. Barátaimmal is sokat szoktunk könyvekről beszélgetni, az ő véleményükre szintén szoktam adni.

Könyvtárba nem járok, mert, mint előttem az egyik válaszoló írta, én is szeretem megtartani a könyveket és akkor elővenni, amikor hangulatom van ahhoz, hogy elolvassam. Nem szeretem, amikor időkorláthoz van kötve az olvasás. Vannak olyan könyveim, amiket már több hónapja megvettem, de még nem olvastam el, mert nem ahhoz a stílushoz v. történethez volt kedvem.

2012. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

könyvet nem veszek évek óta, mert már nem fér. Kidobni semmit nincs szívem. És drága.


Könyvtárba járok.

Most elsősorban tanuláshoz szükséges könyvek,

utána szórakoztató ponyvák,

a családnak háztartási, divat, stb nézegetős könyvek. Történelmi regények.

2012. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!