Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az északi országokban miért...

Az északi országokban miért nem családcentrikusak az emberek?

Figyelt kérdés
A hideg szerintem nem elég ok,mert Oroszországban is körülbelül olyan hideg van mégis ott családcentrikusak az emberek.
2012. márc. 29. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mire alapozod ezt az állítást? De most komolyan...
2012. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy pl. a skandináv országokban sok az egyszülős család, több, mint mondjuk Spanyolországban. De ennek semmi köze nincs a földrajzi elhelyezkedéshez. Bizonyos országokban nagyobb szerepe van a vallásnak, mint máshol, leginkább ez játszik közre. Legalább is ezt a következtetést is le lehet vonni statisztikai adatokból, de nyilván sok minden mást is.
2012. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2012. márc. 29. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem honnan vették. Hallottam két embert beszélgetni hogy a finneknél több generáció is együtt lakik vidéken. Még akkor is, ha megtehetnék, hogy a szülők a gyereküknek lakást/házat vegyenek. Szerintem nagyon is családcentrikusak, de ezen kívül közösségibb emberek is. Az oroszok nem értem mitől lennének családcentrikusabbak, tény hogy a vallás miatt kevesebb a válás, de messze több a családi probléma, súlyos gond a családon beüli erőszak. Ehhez még annyit, hogy a szocped. tanárom mondta, hogy családi krízis esetén az északiaknál a szakemberek segítségét többen is kérik, elmesélte, hogy egy apa és fia nem jöttek ki valamiben és bátran elmentek a családsegítő központhoz. Vagy, hogy az apák gyesre is mennek (svédországban kötelezően is) és sokkal jobb kapcsolat alakul ki köztük és a csecsemő között, és segítenek a kisgyermekgondozásban, mi ez ha nem családcentrikusság.
2012. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Svédországban sem kötelező az apáknak a gyes-gyed (bár egyik megnevezés sem fedi teljesen), csak választható. Más kérdés, hogy jobban járnak vele a családok, mert ha nem veszi ki az apa, akkor az az ellátási idő kárba vész, plusz ha mindkét szülő azonos arányban veszi ki, akkor még valami bónuszt is kapnak. Sőt, a két szülő akár egyszerre is kiveheti a saját részét, így akár mindketten egyszerre is otthon lehetnek a picivel.

Ilyen téren tényleg sokkal családközpontúbbnak lehet mondani, na meg nem véletlenül vezetnek a svédek a nemek közötti egyenlőség terén. Nagyon magas ott amúgy a női foglalkoztatottsági ráta is, nem sokban marad el a férfiakétól. De talán épp ebből adódóan sokkal önállóbbak is a nők, nem érzik arra kényszerítve magukat, hogy benne maradjanak egy rossz kapcsolatban. Az egy másik dolog, hogy a családok bátran kérnek szakembertől segítséget - ez szintén kevésbé jellemző máshol. Viszont ha nem megy a dolog, akkor a szégyentől vagy a létfenntartás lehetetlenségétől való félelem sokkal kevésbé van jelen, hiszen nem tabu a válás, és egy egyedülálló szülő anyagilag sem kerül lehetetlen helyzetbe. Ezzel nem azt mondom, hogy kevésbé lennének családcentrikusak természetesen.

2012. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!