Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más országokban is a doktorok...

Más országokban is a doktorok kiteszik a nevük elé a Dr. Rövidítést?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 12:26
 1/7 csiperkee válasza:
Persze ott van pl dr.addison a sorozatból az azonosítja őket hogy doktorok:)
2012. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Norvégiában élek, itt senki sem teszi ki. Otthon egyáltalán nem (ajtó, postaláda), de a munkahelyen sem, viszont a név után oda szokták biggyeszteni, hogy "lege", vagyis orvos. Ez magyarul kb. úgy hangzik, hogy: Horvát Zoltán orvos. Ennyi kell is, hogy pl. hozzátartozóként tudd, kivel is beszélsz.

Ez a magyar stílusú doktorozó címkórság német eredetű. Mulatságos, amikor a Derrick detektíves sorozatban doktor X kémikus lelőtte doktor Y irodalmárt és Derrick doktor Z orvost kérdi az állapotáról.

Vagy megtörtént bp-i példa: csengetnek Dr. Molnár ajtaján azzal, hogy jöjjön gyorsan, mert szűl a felesége. Dr. Molnár azt mondja: két tanácsot adhat: az egyik az, hogy az asszonyka lélegezzen mélyen, a másik, hogy a férj menjen fel a negyedikre, ott lakik Dr. Molnár a szülész főorvos, én Dr. Molnár vegyész vagyok.

2012. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dr. House.... :DDDD Szóval igen
2012. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan ez a nevük. Így van a személyijükben is, Dr XY. Ez nem a titulussal való hencegés, egyszerűen csak kiírják a teljes nevüket, mi a rossz ebben? Gondolom a ti postaládátokon sem csak annyi áll, hogy "Kata" hanem a teljes nevetek.
2012. jan. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ez a nevük ? Ez érdekes. Tudtommal az valaki hivatalos neve, amit a születési igazolványába beírnak, vagy névváltoztatás esetén az azt igazoló papíron áll. És az egész életében végigkíséri. Avagy kérheti valaki, hogy pl. a Szabó János nevét, tekintettel a végzettségére, változtassák meg Dr. Szabó Jánosra ?

És azok, akiknek ilyen nevük van: Dr. cand. mag. okl. gpm. stb ? Ők is okmányirodában intézték ?

Szerintem inkább egy megmosolyogtató címkórságról van szó. A civilizáció peremkerületén nagy dolog volt, ha valaki kitört az általános tudatlanságból, felsőbb iskolát végzett, ezt föltétlenül jelezni kellett a környezet számára. Ez a mentalitás a mi örökségünk.

2012. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, ahogy a házasságkötésnél, úgy a doktori cím megszerzésénél is megváltozik a neved.
2012. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem blöffölsz.
2012. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!