Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Összevesznél a szomszéddal...

Összevesznél a szomszéddal egy fa miatt?

Figyelt kérdés

Adott egy közterület.Minden ház mögött van egy ilyen rész,amit mindenki maga gondoz vagy ugyhagyja ahogy van.

A mi házunk mögött sokáig nem volt gondozva a terület,akácfák és egyébb fák kinöttek,kicsit erdőszerü lett a terep.A szomszédasszonyunk évek ota kivágdossa a tüzelnivalót ami nekünk nem igazán tetszett,de mivel nem a miénk nem szóltunk eddig.

Tegnapelőtt kivágta a legszebb fát,azt hittem agyvérzést kapok.Ezzel az erővel mi is kivághattuk volna és lenne tüzelőnk,de mi szeretnénk ha erdős maradna.

Ha szólók harag lessz belőle és ott fog keresztbetenni ahol tud,ha nem szólók megüt a guta.

Te mit tennél?Nyelnél nagyokat vagy szólnál megkozkáztatva azt hogy csesztetni fog amig él.


2012. márc. 28. 11:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Akkor most mar 100% ra tudom mondani, h igen, a te neved kuss.

Nem szolhatsz bele, vagyis beleszolhatsz de....ugy se tudsz mit csinalni.


Ezt kifejtenéd bővebben?Nekem nem kell a földterület,nem akarok ott semmit csinálni,csak azt szeretném ha nem vágná ki ott a fákat.

Nem kell ehhez ügyvéd meg senki,ha szólók abbahagyja,de tuti hogy megharagszik és csesztetni fog.

2012. márc. 28. 11:43
 12/14 anonim ***** válasza:

Az, h jogilag nem tudsz fellepni vele szemben.

Nem a te foldteruleted, onnantol kezdve neked semmi kozod hozza.

Max szolhatsz neki, de minket se erdekelt a szomszed elkepzelese, ha eddig budos volt neked fogni egy funyirot meg kapat akkor most mar ....

2012. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Látom baromira nem érted a lényeget....
2012. márc. 28. 12:15
 14/14 tetris ***** válasza:

Márpedig igaza van. Nem a tied az a földterület. Ahogy a szomszédnak sincs joga ott fát vágni, úgy neked sincs jogod ezt szóvá tenni. Ez nem függ össze azzal, hogy ki milyen régóta lakik ott. Sajnos akármit is teszel, az a fa már meghalt.

Én megpróbálnám szépen elmondani neki, hogy tud-e róla, hogy amit tett, ez tulajdonképpen lopás, és hogy ti kedveltétek azt a fát, és nagyon sajnáljátok, hogy kivágta. Esetleg meg lehetne kérdezni, hogy szándékozik-e ültetni valamit helyette. Normális, emberi hangnemben meg lehetne ezt beszélni vele.

2012. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!