Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak filmek? Vagyis...

Miért vannak filmek? Vagyis miért olyan természetes az, hogy filmeket nézünk? Csak leülünk és bekapcsoljuk a tv-t, és nézzük. Milyen lenne egy filmek nélküli világ?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 07:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan egyszerűen nincs, hogy nincsenek történetek. Már az is egy történet, amikor a szüleid elmesélik, hogy mit csináltál kiskorodban, vagy hogy velük mik történtek gyerekkorukban. Más kérdés, hogy ezek persze megtörtént dolgok, igaz, az ember hajlamos hozzátenni ezt-azt.

De vegyük akkor már a történelmet. Azok is ha úgy vesszük, történetek. Lehet, hogy ezek tények, de ahhoz, hogy foglalkozni tudjunk velük, el kell őket képzelnünk, ahhoz pedig már fantázia kell. Én pl. a fizikát meg a kémiát nem tudtam elképzelni soha, ezért megtanulni, megérteni sem tudtam igazán. A történelmet el tudtam képzelni, ezért nem is volt vele gondom.

És hogy visszatérjünk a filmekhez, regényekhez: az alapjaik ezeknek is megtörtént dolgok. Ha nem is pont úgy, ahogy ott le van írva, vagy meg van jelenítve, de a szerelem, szeretet, bosszú, harag, féltékenység, siker, kudarc, amik általában a középpontban állnak, ezek mind létező dolgok.

2012. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"És mégis,milyennek képzelitek el azt a világot,ahol nincsenek mesék,filmek,történetek?Attól még tudás ott is lenne.

Csak kimaradna a fantázia ezen része...."


Lehetetlen. Az emberhez hozzátartozik a fantázia, a játék, a "mintha"-valóság... Nézd meg a kisgyerekeket: "Most én vagyok a királynő...". Állandó a képzelgés, fantáziálás, össze is mosódik a valósággal. Idővel megtanuljuk különválasztani, de nem mondunk le a fikcióról.

Vagy nézd a nép ajkán, kukoricamorzsolás közben születetett meséket, énekeket, vicceket, balladákat...

Nem tudunk élni fikció nélkül.

2012. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!