Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak filmek? Vagyis...

Miért vannak filmek? Vagyis miért olyan természetes az, hogy filmeket nézünk? Csak leülünk és bekapcsoljuk a tv-t, és nézzük. Milyen lenne egy filmek nélküli világ?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 07:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Mátyás király, Kolombusz, Petőfi, Jókai, Tolsztoj nem néztek filmet. Olyan lenne...
2012. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Azert vannak filmek, mert jo sok penzt lehet vele keresni.
2012. márc. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még nem volt tévé, sőt mozi sem, akkor meg rádiójátékok voltak. Amikor feltalálták a filmet (mármint magára a technikára gondolok), akkor már nem csak hanggal, hanem képpel is lehetett dolgozni, egyértelmű, hogy ide is átterjedt.

De amúgy színház meg már az ókor óta van. Egyszerűen az emberek szeretik a történeteket, ezért íródnak könyvek, színdarabok. Egy színháznak viszont elég korlátozott a befogadóképessége. Viszont ha ezt filmben csinálják meg, akkor azt gyakorlatilag korlátlan számú néző nézheti egyszerre.

2012. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak filmek (és könyvek, meg színház, stb.), mert az emberek szeretik a meséket, a történeteket, szeretik beleélni magukat olyan helyzetekbe és "valóságokba", amiket amúgy sosem ismernének meg. Megmozgatja a fantáziát, és kikapcsol.


Mindig volt valami hasonló rendeltetésű dolog az emberek életében: először persze meséltek egymásnak, misztikus és mitikus történeteket adtak szájról-szájra, barlang-rajzokat (~képregényeket) készítettek.

Aztán jöttek a könyvek, a színház.

Majd ugye idővel a film is.


Ezzel önmagában semmi baj, kell az embernek.

Persze az megint más kérdés, aki egész nap csak a TV előtt ül, és ez az élete. De itt most nem is erről van szó.

2012. márc. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az ember szereti a történeteket,meséket,és már a történelem kezdete óta szórakoztatási forma a színjátszás....semmi problémám ezzel,ne értsétek félre.

Csupán arra voltam kíváncsi ,hogy mitől olyan természetes a filmnézés,hogy tudunk belemerülni egy-egy kitalált,eljátszott történetbe...

És hogy ez milyen tudatalatti irányítóhatással van az emberekre...

2012. márc. 28. 09:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem irányítás, csak olyan ez, mint mikor a kisgyereknek mesélnek.

Természetes, hogy az ember belemerül, beleéli magát. Normál esetben ettől még a Superman-film után nem fog senki kiugrani az ablakon, hogy most majd ő is repülni fog... :)

2012. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen,ezt gondoltam,de azért volt már rá 1-2 precedens:)

Hülyék mindig lesznek...

2012. márc. 28. 09:52
 8/12 A kérdező kommentje:

És mégis,milyennek képzelitek el azt a világot,ahol nincsenek mesék,filmek,történetek?Attól még tudás ott is lenne.

Csak kimaradna a fantázia ezen része....

2012. márc. 28. 09:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem szörnyen sivár lenne. :s

Én még buszon unatkozva is sokszor "képzelgek" (most ne valami őrültnek képzeljetek el :P), történeteket kreálok.

És nagyon-nagyon szeretem a színházat, filmeket és könyveket. Nekem ez lételemem. El sem tudom képzelni enélkül az életet. Borzalmasan unalmas lenne. :S

2012. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem semmiben sem változna,mert én jobban szeretem a gagyi sorozataimat,mint a holivódi(bocs,nemvágom az angolt),hősködő,amerikai sz@rságokat.Ha nem lennének filmek,én egyedül a Gyűrűk Urát hiányolnám:)Meg a másik kedvencemet,aminek elfelejtettem a címét:)
2012. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!