Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy más jelenlé...

Mitől van az, hogy más jelenlétében nem tudok pisilni?

Figyelt kérdés
fiú vagyok és 20 éves, régebben még nem is volt annyira kínos, de most már eléggé annak érzem azt, hogy ha elmegyek suliban wc-re és akármennyire is kell akárhogyis erőltetem tolom kifele nem tudok pisilni ha vki van a wc-ben rajtam kívűl, ha üres akkor minden gond nélkül megy :S annyira rossz érzés. Egyszerűen nem tudom mitől van ez bennem, vagy hogy ez agyi alapon megy, vagy mi? akinek hasonló gondja van ossza meg velem, hogy lábalt ki belőle
2012. márc. 27. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok, én sem tudom miért van ez, én egyszerűen nem is járok már nyilvános wc-be így lábaltam ki belőle :D
2012. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát ez az, énis kerülöm :D suliba is amikor bemegyek wc-be akkor óvatosan körbenézek h van e valaki, és ha van úgy teszek mintha csak kezet mosnék megvárom míg kimegy, :) de ez már nem állapot :)
2012. márc. 27. 23:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok,sokszor nekem is túrtúra a "máshol" pisilés,imádkozni kell néha a pisihez.Nagyon rossz ha pl sietek,vagy épp csak olyan vc van ahol tömeg nyomor van,viszont majd befolyik már,és mégse akar jönni,viszont már fáj annyira kéne...Én se tudom mitől van ez.A kollégiumi éveimet nagyon megkeserítette ez a dolog.
2012. márc. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Valószínűleg lelki eredetű.

Egyébként nekem is gond volt kiskoromban, de idővel megtanultam kizárni a külvilágot és annyira nem zavar, csak ha valaki feltűnően néz, ami sajnos előfordul szórakozóhelyeken.

20 évesen már lassan felnőttként néznek rád, szóval ha nem megy ezt megosztod másokkal, hogy zavarnak vagy fülke.

2012. márc. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem nőttem ezt ki,szerintem valamilyen gátlás okozhatja,egy kiskorban rögzült gátlás lehet.Volt hogy külföldi buszos kiránduláson 1 nap csak kb 2X álltunk meg és nem sikerült pisálnom mert körülöttem is álltak.Volt emiatt pár kellemetlen órám a buszon.
2012. márc. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én sem tudok,én még más wc-ében sem tudok nagyonnehezen megy hiába nemkell ráülni!
2012. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Paruresis válasza:

Ismeritek a paruresis-t? Az egy szociális fóbia, a benne szenvedők nem tudnak idegen helyen vizelni, csak otthon, vagy ahol tudják, biztos nem zavarhatják őket. Első hallásra talán még viccesnek is tűnhet, de annak, aki benne szenved, biztosan nem az. Maga a pokol, hisz elég csak belegondolni, az illető élete teljesen korlátozva van. Nem szabad félvállról venni a dolgot!


Látogassátok meg a magyarországi paruresisben szenvedők fórumát:


[link]

2014. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!