Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A takarítónő egy senki?

A takarítónő egy senki?

Figyelt kérdés
Gondolom megoszlik a vélemény,de én a saját tapasztalatomból írok,és kíváncsi vagyok mások véleményére.Egy eü.intézményben takarítok 2 éve,előtte más munkakörben dolgoztam itt,amit átszerveztek és így felajánlottak 8 órás takarítónői állást.Elfogadtam mivel szeretek itt dolgozni,mindenki ismer és a többség kedvel is.Amióta tak.nő lettem az emberek,/ismerősök,kevésbé ismerősök/akik eddig köszöntek,és szívességet kértek és kaptak is, most már átnéznek rajtam,nem ismernek meg.Ha megyek a folyóson a kis takarítós kocsimmal,úgy néznek mint a birkák,mintha ufó lennék.Más is tapasztal ilyen,vagy hasonló dolgokat,vagy én egyedi eset vagyok?Vagy nem kéne észre vennem a az árgus szemekkel bámulókat?Tökre rossz érzés,hogy lenézik a tak.nőket.Vagy ha valahol megkérdezik a munkakörömet kimondom,és már érzem is a légkör teljes változását.Nem vagyok ápolatlan,nem iszok,és a munkámat is igyekszem a legjobban elvégezni.
2012. márc. 26. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem az, az is egy munka.

Én pl hiába fogadtam itthonra takarítónőt, mondtam el neki kedvesen mit csináljon, kb 3alkalom után takaríthattam utána. Pedig vagy 4takarítónőnk volt.

Én meg azt éreztem, hogy kiskirálynak érzik magukat...:(

2012. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez egy nagyon csúnya emberi tulajdonság.

Nyilván nehéz ilyen légkörben eltölteni napokat-hónapokat, de próbálj meg kiemelni néhány embert, akikkel jó maradt a kapcsolatod, figyelj csak rájuk, másokkal pedig a minimális udvariassági formán túl ne törődj, ne számítson a véleményük.

2012. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is inkább fordítva volt: két alkalom után egyre trehányabban takarítottak, és ugye mi meg sosem bántottuk meg őket, sőt. Úgyhogy a végén mi takarítottunk kb. minden alkalommal, mikor elment egy sima felsöprés után...


A kérdésedre: dehogy senki! Nem nézek le senkit, akármit is dolgozik.

2012. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És az nem lehet, hogy ezt csak te gondolod túl? Te érzed ezt az állást utolsónak, nem vagy vele elégedett, hogy ezt kell csinálnod és azt hiszed, mások is így gondolják?

Én is voltam hasonló helyzetben munka kapcsán és sokáig azt éreztem, engem nem becsülnek meg, lenéznek, és marha nagyot tévedtem.

Szerintem az emberek többsége nem nézi ezt le, sőt, nálunk sok férfi udvariasabb a takarítónővel, mint más kolléganőjével.

2012. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahol én dolgozok, ott a takarítónő is ugyanolyan ember, bár kis létszámú, családias munkahelyről van szó.

Amúgy az utolsó kommenttel egyet értek, hogy valószínű te nem vagy elégedett ezzel.

Én még diákként kezdtem el dolgozni "mindenesként", eleinte nem zavart, de most, hogy már megszereztem a szakképesítésem nem esik jól, hogy tanult ember létemre mások után mosogatok... De hát ez vagy a munkanélküliség.

Szerintem kezdj el álláshírdetéseket nézni az eredeti szakmádban, időnként nem árt úgy sem váltani.

2012. márc. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy egy kicsit túl gondolom.Igazad lehet, nem szeretem csinálni,de nincs más.Nálunk a férfiak sem udvariasabbak,ha nem álok félre még átesik rajtam köszönés nélkül.Sőt ha cipelek valami nehezet nem segítene,inkább gyorsan úgy csinál mintha dolga lenne /karbantartó/.A többiek hozzá szólásához annyit,én szégyelném magam,ha elmegyek valahová takarítani,és nem csinálom meg rendesen.Takarítottam már háznál is,99%-a kért újra.
2012. márc. 26. 16:52
 7/8 tetris ***** válasza:
100%

Szerintem az önértékelésed megsinylette, hogy egy olyan munkakörben vagy kénytelen dolgozni, ami szerinted alantasabb, mint a többiek munkája. Hidd el, ezt csak te gondolod így, mert ki van rá élezve a figyelmed. A munka soha, sehol nem szégyen. Legyél nyugodtan büszke arra, amit csinálsz, és ne gondold azt, hogy lenéznek emiatt. A nővér talán nívósabb munkát végez, amikor az ágytálakat üríti ki, vagy lemosdatja az összehányt, levérezett betegeket? Az orvos mások fenekének lukában kénytelen matatni, amikor rektális vizsgálatot végez.Látod, minden csak nézőpont kérdése.

Nincs alantas munka, csak MUNKA van.

2012. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez a hozzászólás nagyon kedves tőled,bár csak mindenki így gondolná.Biztos igazad van,hogy nézőpont kérdése.Nem tudok másra gondolni ezután sem,csak az árgus szemekkel vizslatókra.Köszönöm.
2012. márc. 27. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!