Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha ez tényleg lehetséges,...

Ha ez tényleg lehetséges, miért nem tesz senki semmit? FELHÁBORÍTÓ!

Figyelt kérdés
[link]

2012. febr. 15. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Ez egy hoax, és mint ilyen időről időre felbukkan a neten. Az írásos verzióját legalább 5 éve láttam először, most valaki rittyentett hozzá egy képregényt. Csecsemőnek minden vicc új, és mindig van aki készpénznek veszi a tartalmát. (lásd még: kritikus állapotú koraszülött akinek ritka a vércsoportja, Tescóból elrabolt gyerek és társai)
2012. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Elárulnád, mit is kéne tenni és kinek? Ezt bárki megteheti, aki csak akarja. Nem a származásodtól függ, hogy megkapod-e ezeket a segélyeket. A romák nem hülyék, van elég eszük ahhoz, hogy tudják, hogyan éljenek meg munka nélkül, ők tudják, hogy mai Magyarországon ez ezerszer jobban megéri, mint dolgozni minimálbérért. A magyar inkább csak szidja a romákat, hogy ők mindent megtehetnek, mert romák, mert csak eddig terjednek a magyar ember értelmi képességei. Holott ha kicsit utána néznének, tudnák, hogy egyetlen olyan segély se létezik, amit a romák a származásuk miatt kapnak, minden segély szociális helyzet alapján jár és bármelyik magyar állampolgár megkaphatná. Ha a magyar is elég leleményes lene, ő is ugyanígy élhetne segélyekből. Inkább azon kéne változtatni, hogy aki rendesen dolgozik, az tisztességes fizetést is kapjon és ne érje meg jobban segélyekből élni.
2012. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, hogy igaz e, de mindenesetre nagyon ötletes...sajnos.

Az tény, hogy valamit tenni kéne ez ügyben, mert a helyzet amúgy is egyre rosszabb.

2012. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Igen. A képregény a valós, mindennapi helyzetet tükrözi. Ez csak egy a sok bejáratott csalási technika közül, amellyel "szegény hátrányos helyzetűek" élnek. Ha hiteles képet szeretnél nyerni arról, milyen súlyosak a cigány kisebbség generálta gondok, ajánlom a következőt: index.fórum/polidili/szereti valaki a cigányokat?-című, kb. 12 éve "futó" topik. Regisztrációt követően olvasható. Megdöbbensz, hogyha világosan kezded látni, hová jutottunk, miben élünk. Kötelező olvasmánnyá tenném.
2012. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
2. vagyok. érdekelne, hogy a cigányok ponoztak-e le, vagy az emlegetett korlátozott értelmi képességű magyarok?
2012. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt bárki megteheti, aki csak akarja."


Persze. De a rendes emberek nem akarják. Csak a férgek.

2012. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a 19:11-es válaszolóhoz. Igen: ezt csak a férgek teszik.

Egyébként én is lepontoztalak - ezért a nihilizmusért és erkölcstelenségért. Ez cigánytempó, bőrszíntől függetlenül is.

#4-es vagyok

2012. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt élősködésnek hívják. Ha mindenki ezt tenné, mind éhenhalnánk. Ha valaki inkább minimálbérért dolgozik, mint élősködik, az inkább tisztességre, mint korlátolt értelemre vall. És, hogy a származástól egyáltalán nem függenek a megkapható segélyek, csak olyan ember állítja, aki nem dolgozott még a szociális ellátásban.
2012. febr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nagyon megvetem az ilyen élősködő embereket, függetlenül attól, hogy romák-e vagy nem. De attól tartok, ez a fajta "életmód" nagytöbbségben rájuk jellemző.
2012. febr. 16. 09:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szinte kizárólagosan rájuk jellemző. A magyar lumpenproli nem ravasz: nem tud mit kezdeni a támogatásokkal, amelyeknek nagy része egyébként is "célzott"; a +D (=pozitív diszkrimináció) jegyében csak cigányoknak adható.
2012. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!