Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A borsó elnevezésekor miért...

A borsó elnevezésekor miért épp a bor és a só szavakat rakták össze?

Figyelt kérdés

2012. márc. 23. 17:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy elég pihent kérdés, de sétálás közben valahogy bevillant...:)
2012. márc. 23. 17:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Farkas = far + kas?

Villamos = vlla + mos?

Kanál = kan + ál?


Na ugye, semmi közük a tagszavakhoz, ezek nem nem összetett szavak, hasonlóképpen a borsó.

2012. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oks, mai értelmében nem összetett szó, tök félreérthetően írtam. Vajon az elnevezésnél miért épp ezt a nevet kapta? Mármint egy ismeretlen dolog névadásánál kicsi az esély hogy két értelmes szót véletlen összecsapjanak. Vagy valamilyen másik nyelvből származtatható? Amúgy nagyon tetszettek a példák!:)
2012. márc. 23. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Aranyos kérdés. Határozottan ttszik:-).


Emlékszem: kisgyerek koromban iszonyú fejtörést okozott egy szó: a "szervíz". Napokon át töprengtem azon, vajon mi az? Hogy jön össze a "szer" a "vízzel" - és ha már összejött, akkor...mi van???:D

2012. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az ilyen egyezőségek a véletlennek köszönhetőek. Pl. a borsó szavunk, az értelmező szótárak szerint: ősmagyar eredetű és a "burcsak, borokhi" majd később a "bossó" szóból alakult ki a mai formája. Nem valószínű, hogy a szómódosulásnál a bor és a só szavunk közrejátszott volna.
2012. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mus musculus ***** válasza:
Nem akarok szőrszálhasogatónak tűnni, de a "farkas" pont nem ideillő példa szerintem, mivel az inkább a "farok" szóból eredhet. Persze ezt az apró bakit félretéve elmés és igaz a válasz.:D
2012. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hihi..pusztán a gonoszkodás:-) kedvéért: a 'kanál' felbontása "kan"+"ál"-ra azért nem jó, mert az "áll" eleve két "l"-el íródik. De azért szellemes!
2012. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

És mi a véleményed az ál (hamis, nem igazi) szavunkról...?

2012. márc. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hűű, mea culpa, mea culpa...hogy milyen igazad van! Akkor meg még szellemesebb!
2012. márc. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!