Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elérni azt, hogy...

Hogyan lehet elérni azt, hogy valamit műemlékké nyilvánítsanak?

Figyelt kérdés
Van egy ingatlanunk, ami véleményem szerint műemlék értékű, és szeretném nagyon óvni, ezért kérdezem! Köszönöm!
2012. márc. 23. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ingatlant nem nyilvánítanak műemlékké,legfeljebb természetvédelmi terület lehet.
2012. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Önkormányzat építéshatósági irodáját keresd meg. De előtte nagyon gondold meg, mert a műemlékké nyilvánítás neked több bajjal fog járni, mint haszonnal. Ugyanis minden változtatásho, felújításhoz engedélyt kell kérned, és mindenbe beleszólhatnak, hogy csináld. Adnak ugyan támogatást, de olyan kis mértékűt, hogy a gatyádat rá fogod fizetni minden műveletre. Szóval szerintem csak akkor erőltesd a dolgot, ha tényleg annyira jelentős műemlék értékű az ingatlanod, mert csak nyűgöt veszel a nyakadba.
2012. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1. válaszoló, te valamit összekeversz szerintem. Az ingatlan nem csak a telek lehet. Szerinted pl. Halászbástya micsoda? Természetvédelmi terület?
2012. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Azt ki is felejtettem, hogy természetesen köteleznek majd a rendszeres állagmegóvásra, ha van rá pénzed, ha nincs. A támogatás, pedig, mint említettem, nem olyan mértékű, hogy abból ezt meg tudnád valósítani.
2012. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!


Köszönöm a kimerítő választ! Nagyon jó, hogy ezeket mind leírtad, mert most erősen elgondolkodtam azon, hogy akkor kell e, hogy ezt a nyakamba vegyem? A helyzet kicsit összetett, megkérdezhetem, hogy Te kompetens vagy ebben? Esetleg megírhatom magánüzenetben, miről van pontosan itt szó?

2012. márc. 26. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!